Přejít na obsah

SEIKO DIVERŚ SKX007


Doporučené příspěvky

Jak jsem se dostal k tomuto modelu?

Jednoduše jsem ze zdravotních důvodů (velice špatný zrak) začal hledat hodinky, na které bych viděl za všech okolností. Koupil jsem si v listopadu 2016 zde na Chronu krásné Doxa Trofeo Chrono, ale oči je nezvládly.

A tak jsem hledal, a konzultoval, které hodinky by mě mohli vyhovovat. Upřímně jsem původně neuvažoval o jiné než švýcarské, eventuálně německé produkci(se švýcarských pohonem). Smůla, ale v ceně do 10000.- Kč jsem nenašel v Evropě nic mně vyhovující. No zvažoval jsem všechny prodejní možnosti. Na konec jsem od jednoho sběratele koupil funglovky Seiko SKX007 se vším všudy. Hodně jsem si o těchto potápkách načetl. Líbí se mi jejich jednoduchý, a velice přehledný ciferník se skvělou luminiscencí, která mi umožňuje odečíst čas v zimě i v 7 hodin ráno. A mechanismus? Ano, o tom jsem nic moc nevěděl. Původně jsem v Seiko zvažoval nějaký Quartz, ale tyhle automaty se mi zatím jeví jako spolehlivé. Četl jsem chválu na kalibr 7S26. Snad mě nezklame. Nosím je již druhý týden, a jsem spokojený. Spokojený? No dočasně, než bude zbytečných cca 100 tisíc kaček na Omega Seamaster s automatem. Tak jsem zvědavý na reakci a zkušenosti zdejších zkušených Seiko fanoušků. 

Tady jsou mé fotky.

post-38102-0-10338200-1483784075_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zmrzlé hodinky. Jo to je zajímavé! Seiko v mraze zamlžené sklíčko, ale ostatní mé hodinky tento problém nemají. Proč? Že by to byla vlastnost antireflexu Seiko? Jak se Seiko trošku ohřejí, zamlžení asi do minuty zmizí. Voda v hodinkách není, neboť byli s povytaženou korunkou i na teplém radiátoru.

post-38102-0-53389800-1483784742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El Nano - Taky se mi to s tím sklíčkem nelíbí. Zamlží se jen když mám hodinky na ruce, a jedu v mraze na elektrickém vozíku. Jakmile je přikryju bundou, za chvilku zamlžení zmizí. Když je dám na čas do vody, a vyndám je , tak nikde žádná voda není. Přijde mi to jako přirozená vlhkost vzduchu, která se v hodinkách sráží. Nevím. Problém je, že se v zimě nikam nedostanu. Jsem vozíčkář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju k výběru, SKX007 jsou skvělá volba. Nicméně to mlžení sklíčka není dobré. Radši bych je někam zanesl na prohlédnutí. Jakmile se mlží, je něco špatně.

El Nano - Taky se mi to s tím sklíčkem nelíbí. Zamlží se jen když mám hodinky na ruce, a jedu v mraze na elektrickém vozíku. Jakmile je přikryju bundou, za chvilku zamlžení zmizí. Když je dám na čas do vody, a vyndám je , tak nikde žádná voda není. Přijde mi to jako přirozená vlhkost vzduchu, která se v hodinkách sráží. Nevím. Problém je, že se v zimě nikam nedostanu. Jsem vozíčkář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten problém s rosením sklíčka mně nedal spát, a tak jsem hledal fundované informace. Zde jsem něco objevil v Chronu: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/1642-vodotěsnost-a-rosení-sklíčka/

 

Ohřáté hodinky na radiátoru na teplotu asi 45 stupňů C jsem položil sklíčkem na led, a ihned se orosilo sklíčko. Tak jsem povytáhl korunku, a hodinky položil na vlažný radiátor. Nechám je tam asi 3 hodiny, a zkusím po zašroubování korunky pokus opakovat. Jak je vidět, určitě se tu jedná o vlhčí vzduch v hodinkách. Na sklíčku není žádná ani miniaturní kapička vody. Sklíčko jsem prohlížel pod lupou, a nic (žádnou sebemenší kapičku) jsem pod sklíčkem neviděl. Možná, že tuto zkušenost nás má víc? Nosím Casio a Roamer s vodotěsností 100 m, ale nerosí se. Přetěsněné Omegy se mi v mraze rosí, ale žádná miniaturní kapička, ani po koupání. To je fakt záhada. No není to velká záhada?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....To je fakt záhada. No není to velká záhada?????

Žádná záhada to není, přestaň s nimi blbnout, když tak povytáhni korunku, vlažným fénem je vysuš a zavez je hodináři k přetěsnění. Pokud se Ti mlží, pak zřejmě špatně těsní a může se Ti stát že strojek začne korodovat. Píšeš že jsou funglovky, ale neuvádíš z jakého roku: pokud několik let ležely, pak ta vodotěsnost u nich už nemusí být. A jak si na to přišel že mají antireflex - pokud tedy v nich nebylo měněno sklo za safír s antireflexem - jinak je v nich jen hardlex bez antireflexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...