Jump to content

lucid

Member_50
 • Content Count

  3,999
 • Joined

 • Days Won

  1

About lucid

 • Rank
  + -

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

8,263 profile views
 1. Amenhotep5: prodejce, který se na Aukru tváří jako starožitník ze staré školy a přitom šmejd, který opakovaně prodává padělky, i když dobře ví, že jsou to fejky. Někomu prostě nesmrdí ani ta příslovečná koruna.
 2. lucid

  Seiko Samurai

  V tom případě může být elloco v klidu a nemusí čekat na NOS, protože bílé se v titanu nedělaly.
 3. lucid

  Seiko Samurai

  Jak to máš poznat? Pokud budou odtud, dojeď si pro hodinky osobně a zkus je. Pokud ale budeš shánět v NOS, pak počítej s tím, že taková dvacka Ti rozhodně nebude stačit. Já měl troje další Samuraje a spolu s nimi dobře na třicet jiných diverů od Seika a nikdy jsem se strženým závitem u korunky problém neměl.
 4. lucid

  Seiko Samurai

  A to máš zkušenost svou anebo jen převzatou od někoho kdo má v rukou nas... a není schopen korunku zašroubovat normálně? Já mám původní Samuraje troje, dvoje železný, jedny titanový, kupovaný nikoli jako NOS a problém s korunkou nemám ani u jedněch. Nový jsem měl rovněž, ale ty se doma ani neohřály. Pokud by snad měl být nějaký problém u původních, očekával bych, že bude i u nových. Seiko je v současné době schopné akorát tak inovovat cenu, a to pouze směrem nahoru.
 5. lucid

  Seiko Samurai

  NE, hledat, počkat, koupit původní.
 6. Pokud je tam strojek 7009, pak máš potvrzení toho, že se jedná o skládačku, kde základem je strojkový šrot a aftermarket díly. Na hodinkách máš označení kalibru 7002-7000, proto v něm nemůže být strojek 7009A, který je mnohem starší a tomuto kalibru předcházel. "Dobrá" koupě na Aukru se často pořádně prodraží, proto raději zkus sledovat prodej tady nebo si sám dát poptávku.
 7. Tento prodejce před pár lety používal na Aukru účet své příbuzné a vystupoval jako "tetaaji". Řešil jsem tenkrát ty jeho prodeje jak s Aukrem, tak i s ČOI, jediným výsledkem bylo, že účet tetaaji přestal používat a začal hodinky nabízet jako "kompas". Aukro Ti nijak nepomůže, musel by sis nechat sám udělat a zaplatit znalecký posudek a prokázat, že se jedná o fake, což se Ti nepodaří, protože hodinky určitě obsahují strojek Seiko 7002. Je to skládačka, nicméně prodejce se poučil a nikde neuvádí, že se jedná o autentický model, který se v této podobě prodával. Myslím si ale, že pan Dejan se po té anabázi s Aukrem a šetřením ČOI raději domluví, než aby se handrkoval přes Aukro. Takže bych mu napsal, že jsi mezitím zjistil, že to není originál, i když ses domníval, že je, protože informace o skládačce nemá v inzerátu uvedenu, a proto odstupuješ od smlouvy s tím, že hodinky nepřevezmeš, necháš poslat zpět a po něm žádáš, aby Ti poslal zpět uhrazenou částku. Na 7002 se náhradní díly shání mnohem obtížněji než na SKX a tyto evidentně mají mechanický problém. A tím, že to nejsou SKX, tak i modifikace je problematická. Za mne jednoznačně vrátit: můžeš totiž zjistit, že Ti přišel šrot, kdy oprava s nákupem nějaké součástky a prací solidního hodináře přijde třeba na další 3t, možná i více, což se samozřejmě nevyplatí a otráví Tě to natolik, že je nosit stejně nebudeš.
 8. Ve srovnání s tím co píšeš, jsem gaučový povaleč. Tvých denních 29 kilometrů bych možná dal tak za týden, pokud bych byl ochoten sednout na kolo, což tedy nejsem. Nicméně si nemyslím, že by nutně musel vzniknout problém, záleží např. jak si na tom třeba s tělesným tukem. Já, i když měřím 187 cm a mám nyní 80 kg, tak ho mám pořád dost, takže s podporou aminokyselin a proteinů bych se např. o ztrátu energie vůbec nebál, je pořád z čeho brát - mám to např. ověřené na fyzické práci. Kromě toho si myslím, že běžné (nikoli vrcholové) sportovní aktivity a intervaly, kdy se stravuješ, můžeš i vhodně zkombinovat. Přerušovaný půst není hladovka, jedná se jen o jiný stravovací styl: samozřejmě že s jeho pomocí se kila shodí, ale ten proces se zastaví a s váhou jdeš pak níž za předpokladu, že přidáš energetický výdaj, např. právě v rámci sportovních aktivit.
 9. Poměrem 18/6 jsem před 3/4 rokem začínal a zároveň u něj i zůstal, protože jsem zjistil, že mi jako styl vyhovuje a dodržet mi jej nedělá větší problém.
 10. No, já jím říkám, že je to nejen o jídle, ale o celkové změně stravovacího stylu a stejně se na mně dívají podivně Jinak gratulace, že si váhu držíš.
 11. Já jsem přes koronu shodil cca osm kilo. Minulý srpen jsem měl 99, v současné době se váha ustálila na + - 80 kg. Akorát těm, kteří mne dlouho neviděli, musím vysvětlovat, že opravdu netrpím žádnou chorobou
 12. Kávu klidně vysadit můžu a žádný negativní účinky nepociťuji. Já to mám ale posazený asi jinak, kouřit jsem např. přestal ze dne na den a rovněž bez nějakých abstinenčních příznaků, a to jsem v průměru kouřil 50 cigaret denně.
 13. Hmm, tak to já piju tak v průměru 6-8 káv a 1,5l maté denně a poslední kávu si můžu klidně dát před spaním.
 14. lucid

  Seiko SKX 007/009

  V čem jako ten vtip spočívá? Kolega postoval hodinky dostupné v ČR za relativně dobrou cenu, která bude ještě lepší pokud člověk uplatní slevu, kterou obchod nabízí. Ne každý je schopný nebo ochotný riskovat a kupovat hodinky v zahraničí. Koscom, než prodej ukončil, je měl v nabídce za 11990,-Kč.
 15. http://www.calabriafoodsrls.it/index.html http://www.calabriafoodsrls.it/salumi.html
×
×
 • Create New...