Přejít na obsah

Smarthome, chytrá domácnost


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 169
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak objednano, teda bez kamery, tak btw chodi jak?

Nemam srovnání, ale kvalita obrazu je dobrá, možnosti nastavení taky. Umí to nahrávat na SD (nutno dokoupit), fotit, zoomovat obraz, atd. Umí to zvuk a to oběma směry - kdyby to laplo zloděje, můžeš mu nadálku pohrozit :D Je tam i detektor pohybu a při zjištění nahraje a pošle na mobil 10s video. Jediný co bych vytknul je otáčení - přes apku to jde po docela velkejch ?krocích?, tak 20-25st. odhadem na jedno stisknutí. Noční režim taky jede slušně, kvalita mě až překvapila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohrozit... to mi připomíná jak jednou starej Janda z Olympicu dával k lepšímu historku o zlodějovi v baráku, že ve stresu ho nenapadlo nic lepšího než dolů ze schodů zakoktat: "Ccco tady děláš?!" ...a zmrd v hale mu v klidu odpověděl: "Co je ti po tom?"  :lol2:

 

Ona ta kamera je opravu dobrá spíš pro klid v duši - všechno funguje, barák nehoří, žádní squatteři ani voda v obýváku...

Překvapivě podobným psychologickým způsobem ale může fungovat i "vhodná návnada s geolokací", třeba ve formě viditelně ponechaného domácího tabletu se zapnutou funkcí "Find My Japko" na nabíječce. Požár/hasiči ji zničí, zloděj/fetka ji odnese do zastavárny, v případě výpadku elektriky+internetu se k ní taky nepřipojíš - nicméně v mobilu vidíš že "něco je špatně" a obratem můžeš požádat někoho ze sousedství o nenápadné nakouknutí přes plot  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nemam srovnání, ale kvalita obrazu je dobrá, možnosti nastavení taky. Umí to nahrávat na SD (nutno dokoupit), fotit, zoomovat obraz, atd. Umí to zvuk a to oběma směry - kdyby to laplo zloděje, můžeš mu nadálku pohrozit :D Je tam i detektor pohybu a při zjištění nahraje a pošle na mobil 10s video. Jediný co bych vytknul je otáčení - přes apku to jde po docela velkejch ?krocích?, tak 20-25st. odhadem na jedno stisknutí. Noční režim taky jede slušně, kvalita mě až překvapila.

Tak já ji taky zkusim, kamera je také na baterku? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nevím, jestli je to zrovna "inteligentní domácnost", ale pořídil jsem si elektronickou vložku zámku FAB ENTR. A vypadá to opravdu velice dobře, funkčnost 100%. Jen se teď snažím sehnat někoho, kdo by mi dokázal dát ovládání brány, vstupních dveří a zabezpečovačky na jeden ovladač :-) (zabezpečovačka 2 tlačítka, brána i vstupní dveře po jednom).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tomas_2002: Nevím jak si ten ovladač představuješ, ale ENTR komunikuje výhradně po Bluetooth, neveřejným šifrovaným protokolem - a jinak než z předražených "inhouse" krabiček a nebo oficiální mobilní aplikace se k tomu nedostaneš.

 

PS: ten rámusící krám jsem pořídil předloni kvůli děckám, protože mě nebavilo řešit ztracené klíče a výměny zámku. Mobily si kupodivu hlídají a i kdyby o nějaký přišli, jeho token se pomocí Master zařízení (opět jen v rámci té stupidní mobilní aplikace, připojené po bluetooth) vyřadí ze seznamu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, primárně jsem si to představoval tak, že by se ovladače ENTRu a pohonu brány připojily na PG výstupy řídící jednotky Jablotronu. Tyto výstupy bych pak aktivoval pomocí aplikace Jablotron. Jako ovladač by tedy fungoval mobilní telefon a jedna aplikace (My Jablotron)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDIT:

 

Takže si tě dovolím trochu opravit :-) Dálkové ovládání ENTRu funguje jak klasický rádiový vysílač. BT technologie je pouze pro komunikaci se smartphonem. FAB dokonce dodává originální relé s 12V napájením, které se připojí právě na PG výstup toho Jablotronu.

 

Takže na PG1 můžu připojit relé pro pojezd brány a na PG2 relé pro otevření ENTRu. Bude to tedy fungovat jak s dálkovým ovladačem, tak přes aplikaci od JBL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám že přímo do zámku se nepoleze, ale že půjde spíš o "hack" s externím spínáním pajšlu toho samostatného dálkáče (zastavěného v krabce s vlastním trafíčkem) výstupem z Jablotronu. Máš recht, taky řešení - a aspoň tím obejdeš tu FAB aplikaci, která je kvůli nesmyslným gestům uživatelsky příšerná...

140a5203467f83d0e68db35dc1aa6ccb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...