Přejít na obsah

Automaty pro dítě


Doporučené příspěvky

Pánové (dámy asi toto fórum nečtou),

prosím o radu.

Je to už nekolik let, co nemálo týdnů (bohužel i dnů) po nákupu nových hodinek pravidelně dostávám "palčivou touhu" po dalších a (opět bohužel) této touze relativně brzy a pravidelně podléhám. Čtení tohoto fóra a jemu obdobných jen zkracuje frekvenci. Manželka naštěstí, ač řádně vybavena, si klidně někdy i zapomene hodinky na ruku vzít!!!

Můj desetiletý syn začíná být také nakažen. Znáte ale kluky. Minerální sklíčka vydrží bez škrábanců jen několik dní. Poslední hodinky se safírovým sklíčkem (TISSOT Le Locle) jsem musel dát do servisu nedávno. Asi při jízdě na kole nebo nějaké pračce utrhl ciferník. Oprava za víc než 3.000, což by se těmito Tissoty mohlo opakovat klidně 5x do roka.

Prosím tedy o radu, jaké hodinky mu koupit, ale za cenu přiměřenou 10-ti letům se současným ohledem na to, že už chápe, že hodinky nejsou jen časomíra, že je to společník atd. Však to znáte.

Ideální parametry by měly vypadat takto:

- Safírové sklíčko

- Automaty (evtl. ruční nátah)

- Datum

- Stopky

- Průhledné dno

Tyto parametry nemusí být splněny všechny, avšak safír je základem.

I když já preferuji švýcarské (a on to ví a zatím ještě na můj názor spoléhá), japonské nebo německé mohou být také.

 

Předem děkuji za rady.

 

Lib

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle tvých požadavků mi to stejně nejlíp vychází na Seika ... ;)

Mě taky napadly Seika, ale pak jsem si uvědomil, že modely, které mě napadly (SKX007, Samuraie, Monstra, sportovní Seika 5) nemají safírové sklo, což je základní požadavek. Takže asi máš na mysli jiná Seika?

 

Edit: plus přesně jak píše Baker, průměr pouzdra, aby ty hodinky neměl velikostně na nohu.

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Moc se nevyznám v modelech Swatch, ale možná by se tam něco ne moc divokého našlo a mohlo by to i chvilku vydržet.Až to budu řešit já tak budu určitě propagovat Casio GS, ale to nemá s mechanikou nic společného - potažmo si myslím,že kupovat 10ti letému dítěti mechanické hodinky je kravina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky napadly Seika, ale pak jsem si uvědomil, že modely, které mě napadly (SKX007, Samuraie, Monstra, sportovní Seika 5) nemají safírové sklo, což je základní požadavek.

To by nebyl takovy problem, pokud vim, Kubson umi dodat to techto modelu (SKX007, Samurai) safirove sklo. Ale ten prumer ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc se nevyznám v modelech Swatch, ale možná by se tam něco ne moc divokého našlo a mohlo by to i chvilku vydržet.Až to budu řešit já tak budu určitě propagovat Casio GS, ale to nemá s mechanikou nic společného - potažmo si myslím,že kupovat 10ti letému dítěti mechanické hodinky je kravina

 

OT:

Já zhruba v 10 mechaniky dostal, jenže to byl 84. rok a to si člověk takových věcí jinak považoval, než mladí dnes, kdy se žije převážně spotřebně....

Někde je mám dodnes.

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by nebyl takovy problem, pokud vim, Kubson umi dodat to techto modelu (SKX007, Samurai) safirove sklo. Ale ten prumer ...

Jo, to jsem tady někdy četl, že by to snad mělo jít (už to vážně někdo má?), ale tuším, že kubson psal, že by to byla záležitost tisíců. A když si uvědomím, že pořízení hodinek nějaký tisíc stojí, tak když k tomu připočtu další tisíce za to safírové sklo, tak se asi nevejdem do "cenu přiměřenou 10-ti letům".

 

Ale s tím průměrem máš samozřejmě pravdu a i kdyby lib ty peníze za třeba Samuraie a "safírový upgrade" chtěl dát, tak by jeho kluk s těma hodinkama pravděpodobně vypadal ... napíšu zvláštně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co takhle nějaké Omegy, třeba dámský speedmaster? Ty splňují prakticky všechny požadavky a díky menšímu průměru mu nebudou plandat na ruce.

Tak inak

Aby nemal synek komplex,tak radšej model Reduced,ktory ma tiež 35 mm

 

Popr by ešte nebol zly JLC 101,tam nerozbije cifernik,kedže ma len niekoľko milimetrov :cigar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak inak

Aby nemal synek komplex,tak radšej model Reduced,ktory ma tiež 35 mm

 

No jo, to je fakt. To jsem nedomyslel, máš samozřejmě pravdu... :suicide_anim:

 

Ani sada IWC pre otca a syna nie je na zohodenie...

 

Hele, nechtěl byste mě někdo adoptovat?

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...