Přejít na obsah

Top Gun 2xChrono Ceratanium


misoo

Doporučené příspěvky

The Top Gun line will include the Pilot?s Watch Double Chronograph Top Gun Ceratanium (ref. IW371815).

It?s a split-seconds chronograph that has a 44mm case made of a titanium-ceramic composite. The new material is light, hard and easy to form (made by 3D printing perhaps?), which is why it?s also used to make the chronograph pushers and pin buckle; in earlier generations of ceramic case watches those components were steel or titanium instead.

The new Double Chronograph has an all-black colour scheme, with only the split-seconds hand and pusher having the slightest of red accents.

Inside is the cal. 79230, which is a Valjoux 7750 plus IWC?s split-seconds mechanism.

 

 

 

post-22327-0-77986400-1544185995_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tohle tady nějak zapadlo. Koukal jsem na ně v katalogu když jsem se stavoval v Carollinu s přišly mi naprosto úžasný. Prej by je měli brzo dostat na prodejnu (jestli už je tam teda nemají). Já nad nimi teda vážně přemýšlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, prodával. Tyhle jsou prej z novýho materiálu. Hrozně se mi líbí ten tmavší ciferník a efekt jakoby kouřovýho skla. Každopádně cenově to bude taky lahoda.

https://www.iwc.com/en/watch-collections/pilot-watches/iw371815-pilot_s-watch-double-chronograph-top-gun-ceratanium.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to naopak vyhovuje, 7750 je opravdu spolehlivá a zaservisuje každý šikovný mechoš. Tento strojek má u mě velkou důvěru. Keramika je super, ale stejně mi přijde, že ty co jsem prodal byly hezčí - více detailů - triple date, více zdobené ručky centrálů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě ty Sphinxxovi byly 100% hezčí. Taky jsem na ně v inzerci koukal. Nejsem vůbec fanda těhlech ponurejch celo černejch hodinek. Přijde mi, že to už trochu zavání trendy hodinkama než nadčasovým, funkčním designem.

Btw off topic Sphinxxovi inzeráty mám všeobecně rád, nikdy nenabízí žádné sr***y, jsou vždy v top stavu a za dobrý peníz :) Konec reklamy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

Díky moc. Jinak když se vrátím k původu, mám tady s keramikami asi nejvíce zkušeností, prošlo mi dost modelů, nikdy jsem nezaznamenal, že by se tu vyskytly v takové míře. Tak si dovolím pár postřehů.

 

Hodinky jsou to krásné, mají opravdu výdrž a téměř se neškrábnou, může se stát, že se na keramice vytvoří pár vlásenek za pár let používání, ty jsou ovšem velmi snadno odstranitelné cape codem. Takže zase stav nových, jinak je ta keramika opravdu velmi odolná, ať už jde o Omegu, IWC nebo Panerai. Hodinek IWC v keramice mi prošlo rukama nejvíce. Celkem čtyři různé modely Top Gun. Dokonce se mi stalo, že jsem tady dlouho prodával Big Pilot Top Gun, kdy tam byla nejen, že obrovská ztráta (svého času byla ceníkovka 404.000,-Kč a nakonec odešly za 190.000,-Kč), ale taky se ke mě vrátily. Majitel, jež je ode mě koupil, tak jsme se po dvou měsících dohodli a nabídnul mi je zpátky, přičemž já jsem je odkoupil zpět a nabídnul mu do výměny navíc nová El Primera, které má dodnes, no a BP TG skončily u mě zpět. Čili tenhle model mě opravdu chytnul i když s odstupem času myslím, že nejhezčí BP jsou paradoxně stejně v oceli.

 

Opravdu velkým problémem keramik je obrovská ztráta původní hodnoty, nevím ale proč. Kolikrát ty hodinky v re-sale padnou o 50% dolů ... přičemž mají opravdu vynikající zpracování, trvanlivost a mnohdy i strojek. Pokud jde o mě, měl jsem v keramice od 7750, kterou považuji za velmi spolehlivý strojek (Wempe) až po 10-days Panerai s dost náročným strojkem na servis, přes různé IWC a PAM Flyback. Spousta lidí se keramiky bojí, protože když se objeví dva, tři obrázky, jak keramiky někomu spadly, tak už to spoustu lidí odradí, ale myslím, že se není čeho bát. Kolikrát se vám stalo, že se vám utrhla stěžejka a hodinky padly? Mě za celou hodinkovou historii jednou - a byla to Géčka a bylo to mojí chybou, kvůli čepu stěžejky, který jsem poškodil. Nehledě na to, že paradoxně IWC má ceny celého pouzdra o dost přijatelnější než třeba Omega s ZrO2. No a pokud jde o aktuální nabídku od IWC, tak tam není pro mě nic zajímavého ... staré Top Guny byly prostě hezčí a to o dost. Líbily se mi především zdobené ručky a triple date komplikace.

 

Pár fotek bývalých keramik od IWC pro případnou inspiraci (i porovnání BP steel vs. ceramica). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné a užitečné summary zkušeností. Ta keramika se mi hodí asi jen k Omega Dark side of the Moon. Tam je to takové mysteriózní a stimuluje to představivost. Ty jsi tu myslím taky prodával. U těch IWC chápu, že to nestudí, nepálí, ale být pilot tak bych chtěl asi přece jen něco co víc vydrží :) Mě oslovují IWC Pilot?s watch chronohraph edition Le petite prince a jako oblekovky IWC portofino. Ty portofina jsou řekl bych slušně overpriced, ale k obleku mě v této cenové kategorii nic lepšího nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nechci spamovat, ale pokud to pojmeme, jakož i vlákno sloužící ke zkušenosti s keramickými hodinkami a bylo by to pro někoho užitečné, tak proč ne, DSOTM jsem prodával, byly to super hodinky, opravdu to nejlepší, co jsem do této doby zkusil od Omegy a pokud vypustím nové Dark Side Apollo 8, tak myslím, že dosud nic lepšího neudělali. Provedení v ZrO2 keramice je přenádherné, ty hodinky se zkrátka neokoukají a při každém pohledu je na nich na co koukat, nemluvě o luxusně zpracované 9300 zespod, ty hodinky by se opravdu daly nosit oboustranně :D . Dark Side je dle mého laického názoru mistrovské dílo, absolutně nesrovnatelné s klasickými obyčejnými Moony.

 

Ale díly od Omega, konkrétně na DSOTM jsou pekelně drahé, konkrétní zkušenost od Dušáka. A je jedno jestli jde o sklo, sponu nebo samotné pouzdro. Na druhou stranu, reklamoval jsem u nich špatnou AR vrstvu a Omega uznala, že to je výrobní chyba, přičemž vyměnili před koncem záruky celé sklo ve lhůtě. To mě velmi mile překvapilo.

 

Přikládám tedy i fotky Dark Side. Mimochodem fotit keramiku, díky ulpívajícímu prachu a různým smítkům je peklo. Všechno je na tom okamžitě vidět.

 

A ještě k Le Petit Chrono - to je velká pecka, ale k čemu to nosit? A potenciální prodej bude doslova bankrot. Velké pouzdro, keramika, složitý stroj. Ne, radši ne, i když jsou krásné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ty keramice, respektive špatný prodejnosti/ztrátě jako kráva. Svyho času chtělo Seiko za keramickej shroud na tuňáky 500$, kolik může stát pouzdro na takový IWC? Čtyřicet, padesát litrů? Když drbnes ocelovy pouzdro, jakože hodně, tak, že tam uděláš diru/zasek, vždycky je to řesitelny. Ta ocel je pružná a ústoji to, dá to práci, ale ve většině případů se použije laserový navařování a pokud to ten hodinar umí, ve výsledku prakticky nic nepoznáš.

Keramika pružná není, je pevná, ale velmi křehká. Tam imho není co opravovat. Prostě to praskne a hotovo. Co s tím? Já bych řekl, že to moc řešení nemá. Prostě půjdeš a koupis nový pouzdro. Pokud se pletu, rád

si poslechnu, co ses tím dá dělat jinyho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já nevím, nejsem věštec, ale obávám se, že takovou drbu do futer/kliky, což většina z nás jistě zažila, by to asi těžko přežilo. Tvrdý to je, to víme, ale z ty křehkosti bych měl asi takovej vítr, že bych se je bál nosit každej den. A to jsem dlouho zvažoval ty Wempe, jsou nádherný, o těch tvejch ex Top Gun nemluvě, z těch jsem nespal. Jsem asi konzerva, ale ocel je prostě ocel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...