Přejít na obsah

Seiko Kinetic


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Před 13 lety jsem si koupil Seiko SMA 137 Sportura kinetic auto relay. Absolutně přesné, mechanicky bez problémů, naprostá spokojenost. Jediný problém po cca 10 letech s pérkama v tahu. Sem tam některé praskne. Snažil jsem se využít služeb firmy Altro - zástupce Seika pro ČR. Po velmi složité komunikaci (naprostá neschopnost pracovníků Altra určit náhradní díl podle čísla hodinek, čísla tahu, mě přesvědčili, že jim mám hodinky poslat. Mou největší chybou bylo, že jsem tak učinil. Vyměnili i ty pérka, , které byly v pořádku. Do roka začaly všechny jima vyměněné vypadávat z článků tahu. Pokud si pořídíte hodinky Seiko, vyhněte se Altru. Nerozumím tomu, že jim někdo mohl dát zastoupení na takovou značku, když nezvládají tak triviální opravy. Před dvěma lety jsem si pořídil nové Seiko SNP003 z řady Premier Kinetic Perpetual Calendar - prozatím fungují bez nejmenšího zaváhání. Shrnuto - se systémem kinetic nemám žádné špatné zkušenosti.

 

Probíral jsem s hodinářem mimo jiné kalibry Kinetic od Seika a jejich výdrž. Stalo se mu už dvakrát, že za ca 5 let odešel kondenzátor, který akumuluje energii od rotoru a následně pohání hodinky. Žil jsem v domnění, že by měl vydržet mnohem déle. Nemáte někdo nějaké postřehy nebo vlastní zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přidám svůj postřeh k hlášce: "Už nikdy nebudete měnit baterii".

Oni třeba výrobci myslí baterii jako klasickou baterii a akumulátor jako akumulátor :-)

Takže baterii měnit nebudete, ale akumulátor ano, ale to už přeci podle nich není baterie...

:lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já mám SNL043P1 s kalibrem 7L22 a mám je od ledna teda asi 9 měsíců. Přesnost si myslím výborná asi 4s/měsíc. Nosím je jak kdy asi tak každý druhý den, některý den vůbec, někdy jen pár hodin a včera ráno se mi zastavili! Vzal jsem je do ruky a hned se rozběhly. Myslíte, že je to normální, nebo je něco špatně? Indikátor (skok vteřinovky po 2s) ukazuje až když jsou téměř vybitý. Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze je to "sleep" funkce tohohle strojku.

Hodinky se "uspi" pokud nejsou delsi dobu na ruce (24h?), kvuli setreni energie, resp zastavi se motor otacejici ruckama.

Kdyz se s nimi zatrese tak se probudi a rucky se posunou na spravny cas ktery si hodinky stale pamatuji.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PE7RBymfNME

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po 3 týdnech...

V podstate kazdodenni pracovni hodinky. Zazivaj semnou jizdy na kole ( downhill a enduro v parcich ) i pady na motorce a vibrace s tim spojeny. Fungujou bezvadne. Mam je uz asi 6let.

5B370CFE-D927-4639-AAA9-CD5802D49D61.jpeg

Upraveno uživatelem Ondrais
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení celého vlákna zatím pouze problémy s akumulátory či kondenzátory. Takže nevýhody mechanik jaksi nikdo nezaznamenal. Kromě hlučnosti rotoru, což je fuk. Kolik stojí výměna kondenzátoru po řekněme pěti letech? Mezitím automaty když to vezmeš puntičkářsky tak Seiko 2-3 roky interval, takže 2x v servisu. Dvojku za servis tam necháš, někdy i víc. Nebo samozřejmě vydrží bez servisu i desítky let viz pětky mého strejdy, má je skoro 30 let (kalibr 7009) a v létě mi říkal, že jednou jedna drobná oprava za 150 a víc nic, myslím, že tenkrát boural na kole a kromě šrámů upadl index nebo nějaká taková prkotina. 

Tedy mi vychází ze Kinetic kromě pocitu a skákající vteřinovky bude asi docela v pohodě. Mechanický určitě, když vidím ty otlučený potápky.

Nicméně kdybych měl někde zkejsnout třeba 20 let mimo civilizaci bez možnosti servisu, beru potápky automaty s hardlexem. Nebo manuální nátah. Občas je seřídíš podle nějakého turisty nebo máš internet dneska skoro všude, nějaká minuta je ti tam fuk. Potápky kvůli odolnosti a tlustejm stěžejkám a hardlex sice poškrábeš, ale prakticky nejde rozbít. Automat pokud je zaběhnutý a vyservisovaný těch 30 let vydrží bez nutnosti otevření. V excelentním stavu nebude, ale poběží. 

Osobně mám radši čistou mechaniku, ale pokud bych jezdil třeba sjezdy nebo terén na kole a chtěl ručičky, tak Kinetic nebo solar asi lepší. Ale stejně jsou na jakýkoli sport asi nejlepší G-shocky 5600 nebo 5610.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 1. 2023 v 13:23, Ondrais napsal:

V podstate kazdodenni pracovni hodinky. Zazivaj semnou jizdy na kole ( downhill a enduro v parcich ) i pady na motorce a vibrace s tim spojeny. Fungujou bezvadne. Mam je uz asi 6let.

5B370CFE-D927-4639-AAA9-CD5802D49D61.jpeg

Ty jo... mám je taky a na kole se mnou byly jednou a stačilo. Solidně domlácený zápěstí, korunka obtisklá skoro do kosti 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje kinetic chrona s 7L22, koupeny v roce 2007. Servisovány jednou, ale jedou spolehlivě. Posledních pár let už moc času na zápěstí neměří. Jenom je nosím aby si držely nátah.

D8ED1ACF-4103-4233-9F06-8ABE8F090C45.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...