Přejít na obsah

Orient Mako XL


Kalisport

Doporučené příspěvky

Zdravím, právě jsem zakoupil tyhle pro mě krásný zelený potápky jsou to pro mě moje první automaty.Splňují asi vše co jsem od hodinek v této cenové kategorii očekával (hlavně tedy průměr pouzdra 44,5 mm) na fóru jsem nový a přišel jsem sem až po objednání a radil se jen s kolegou v práci.No já tedy doufám že jsem se s koupí moc neponáhlil a neudělal špatnej kup.Ve hře ještě byli Seiko 5 skx009 Pepsi (o těch mimochodem ještě stále uvažuji protože barvu Pepsi prostě musím mít) a festiny automatic taky Pepsi (ale ty snad jen kvůli ceně a safirovéu sklíčku).Tak tedy pokud někdo máte zkušenosti s těmito zelenými krásky tak mi můžete napsat vaše postřehy budu moc rád pro jistotu přikládám odkaz

https://www.hodinky-365.cz/orient-fem75003b-x1172698

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám černý už několik let a super. Chybu jsi IMHO neudělal.

 

Orient je jeden z mála výrobců, co si dělají vlastní strojky (což Festina rozhodně nedělá) a patří firmě Seiko.

 

Seiko SKX jsou 200m Divers (čili fakt pro potápěče), Orient je 200m jen normální (což ale pro normálního člověka úplně jedno).

 

Takže jestli Seiko nebo Orient záleží jen na vzhledové preferenci. Festina je IMHO nižší liga.

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodnul jsi se dobře, myslím. Nevím, jestli Orient neumí náhradní Pepsi lunetu. Vím, že je s díly na Orient trochu problém, ale popátral bych. Jinak přeji, ať se Ti líbí a dobře slouží! Jsou to krásný hodinky komplet inhouse. Za tu cenu nenajdeš alternativu, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, právě jsem zakoupil tyhle pro mě krásný zelený potápky jsou to pro mě moje první automaty.Splňují asi vše co jsem od hodinek v této cenové kategorii očekával (hlavně tedy průměr pouzdra 44,5 mm) na fóru jsem nový a přišel jsem sem až po objednání a radil se jen s kolegou v práci.No já tedy doufám že jsem se s koupí moc neponáhlil a neudělal špatnej kup.Ve hře ještě byli Seiko 5 skx009 Pepsi (o těch mimochodem ještě stále uvažuji protože barvu Pepsi prostě musím mít) a festiny automatic taky Pepsi (ale ty snad jen kvůli ceně a safirovéu sklíčku).Tak tedy pokud někdo máte zkušenosti s těmito zelenými krásky tak mi můžete napsat vaše postřehy budu moc rád pro jistotu přikládám odkaz

https://www.hodinky-365.cz/orient-fem75003b-x1172698

Tady je klasická rozteč https://www.ebay.com/itm/OEM-Orient-Diver-Bezel-Insert-Mako-II-Ray-II-Mako-2-Ray-2-/264198627703
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vaše poznatky teď žních mám snad ještě větší radost. Violoncello díky za dohledání ale myslím že tyhle zůstanou zelený tak jak jsou.Planuji jít totiž zvlášť ještě do pepsin a hlavně mám rád hodinky tak jak mají být jak jsou.Koukal jsem třeba i na Orient Mako II v Pepsi barvě ale mám strach stoho 40mm průměru kdyby měli alespoň 42mm tak bych do nich možná i šel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vaše poznatky teď žních mám snad ještě větší radost. Violoncello díky za dohledání ale myslím že tyhle zůstanou zelený tak jak jsou.Planuji jít totiž zvlášť ještě do pepsin a hlavně mám rád hodinky tak jak mají být jak jsou.Koukal jsem třeba i na Orient Mako II v Pepsi barvě ale mám strach stoho 40mm průměru kdyby měli alespoň 42mm tak bych do nich možná i šel

Posílám první, co na mě vykoukly ve 42mm.

https://www.virtucon.cz/p/orient-faa02009d9?gclid=Cj0KCQiAr8bwBRD4ARIsAHa4YyJiFf-UP7rK7EblFbjg8v3Hf9yM427RVmOGhdzWCrt6GxJ4VrSofr8aApTkEALw_wcB

Jinak bych se 40mm nebál. Určitý typy hodinek vypadají na ruce skvěle i v této velikosti. Asi bych to zkusil a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak som tu uz kade tade na fore pisal... Mam Mako 2 pepsi z creationwatches. Museli ist hned k hodinarovi, ktory mi vysvetlil co im je a opravil ich. Proste isli o 2-3 minuty denne rychlejsie ak boli nosene. Vraj "prebijali".

Potom mladsi synator sa s nimi hodil na zem a poskrabal sklicko, tak som nechal nahodil zafir. Hardlex oproti obycajnemu mineralu nie je o nic lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil modre mako xl a jiskra nepreskocila (jsou v prodejnim vlakne), asi pockam az se zas objevi mako 2 pepsi, ty jsou mensi nez xl ne?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jop, klasické mají 41,5 mm a XL 46 mm v průměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

No tak mi přijde fér se s vámi podělit o zážitek/nezážitek s Mako xl které nemám.Ano čtete správně nemám.Bohužel. Objednával jsem hodinky přes internet na stránkách virtucon možná znáte možná ne každopádně silně nedoporučuji. Hodinky samozřejmě nepřišly ani po 14ti dnech takže po zrušení objednávky jsem se odhodlal neškrtit se o peníze (na virtuconu bych ušetřil cca 3 tisíce) a šel jsem na stránky hodinek 365 ale tady nastal zlom už vás teda nebudu napínat a koupil jsem novinky Seika 5 Pepsi tak orient vyjde už snad jako další koupě. takže tak a díky všem zúčastněným vlákna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...