Přejít na obsah

Sháním hodinky


Koblet

Doporučené příspěvky

Přátelé nejsem znalec hodinek ani sběratel. Ale sháním nějaké funkční kapsáče jako doplněk k dobovému úboru k mému veteránu. Mám auto z roku 1925, tak ideálně něco adekvátního. Nehledám žádnou sběratelskou vzácnost, ale zase nechci kupovat nové s nějakým quartz strojkem. Nemáte někdo nějaké vhodné k prodeji? Předem díky. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jako příklad, co něco takového?

https://aukro.cz/iwc-schaffhausen-a6247-6961791353

Cena tohoto kusu je přehnaná, ale je to kvalitní značka, půjdou spolehlivě a velice přesně, a hlavně není poblém sehnat pěkný kousek z libovolného roku, třeba z roku 1925.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, specifikaci jsem zrovna moc nepřehnal. :-)

Nechce se mi kupovat nějaký sběratelský kousek, peníze primárně strkám do veteránů. Představoval jsem si něco cca kolem 2000,-. Nevím jestli nejsem úplně mimo. Kdyžtak mne vyveďte z omylu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do kapesních hodinek Omega. Omega má tu výhodu, že i když dnes patří mezi vyhlášené značky, v období před válkou to byla vesměs tuctovka. Na aukru se jich kolem tvého rozpočtu válí dost. Jestli chceš něco z té doby za slušnou cenu a zároveň něco, co dnes může připadat celkem luxusně, myslím, že Omega je ideální volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty omegy z odkazu jsou hodně používané (korunka už skoro není) a v těchto dodatečných pouzdrech se někdy hodinky dost odřou. A řetízek není hodinkový, to je řetízek na klíče ze železářství za 15 korun.

Napiš si o víc fotek včetně strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná bych se poohlédnul po něčem novějším ale v klasickém stylu.

Navrhoval bych kapesní hodinky se strojem Unitas 6497.

Některé vypadají jako z roku raz-dva, ale stroj je vybaven tlumičem nárazů  a vydrží tak i případný pád,

narozdíl od opravdu historických kousků, které by taková událost připravila "o život". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...