Přejít na obsah

Traser Red Alert T100


Xenomorfus

Doporučené příspěvky

Přátelé, kamarádi!

A je to tady!

 

       Když byly v roce 2016 představeny hodinky Traser Red Alert T100 (P49 Red Alert T100), věděl sem, že je musím mít. Mělo to sice hned dva háčky a to cenu a dostupnost pro ČR, ale nakonec to (po čtyřech letech) dopadlo. 

 

       Všichni víte, že jsem poměrně dost nadšenec do hodinek značky Traser (viz například naše putování http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/89314-štafetový-test-odolnosti-hodinek-traser/) a používám je klidně i na tu hrubou práci. Pro mně je náklonnost daná především luminiscencí díky trubicím naplněných radioaktivním tritiem. Tzv. trigalight luminiscence. Zákony EU a některých dalších států povolují nakládat s radioaktivním materiálem (zářiči) do určité aktivity zdroje. A to do 1 GBq (25 mCi - od toho označení na hodinkách T25). Jsou ale státy a kontinenty (USA, Kanada, Austrálie, atd.), kde je povoleno až 3,7 GBq, tedy 100 mCi - T100. A že musím mít hodinky s tritiem T100 jsem pochopil, když jsem koupil své první Deep Blue. Logicky vedla cesta k T100 Traserům.

 

      Teď tedy pár dat k mým novým Traserům. Pouzdro je nerezové potažené černou PVD vrstvou. Uvidíme, zda je kvalita PVD stejná jako u lunety mých P6600 a nebo se bude "otírat" více a dříve budou na hodinkách znatelné stopy nošení. Pokud kvalitu udrželi, budu spokojen až na půdu. Průměr pouzdra je 44mm. Což může někomu připadat hodně, ale vzhledem k tvaru je to úplně v pohodě. Dle mého soudu má celá Traser řada P49 shodné pouzdro a třeba u Survivorů je akorát (na ruku cca 18,5 cm). Výška pouzdra je nějakých 12 mm a lug-lug cca 46mm. Rozteč nožiček je klasika 22mm, takže žádný problém se sháněním řemenů a NATO strapů. Korunka šroubovací s logem H3 a taktéž PVD povrchem.

       Luneta nerezová s PVD úpravou a podsvícením indexů Trigalight. Je to hodně dobré "Las Vegas". Svítí parádně a hlavně pořád. Jednostranně otočná, 60 kroků. Kroky jsou poměrně znatelné, řekl bych lepší než u P49 Survivor. 

       Sklíčko je safírové s vnitřním antireflexem, ale (možná je to jen můj dojem) je horší, než u modelu P49 Survivor. Prostě mi přijde "slabší". Je lehce zapuštěné pod hranu lunety, takže případné šrámy asi půjdou primárně za lunetou.

       Strojek je obligátní baterková Ronda 715. Pro někoho noční můra, pro mně bezproblémový strojek. Tohle jsou moje páté hodinky s tímto strojkem a nikdy sem neměl problém. A i kdyby strojek odešel, za tašku hrušek lze sehnat nový.

       Ručičky jsou všechny tři červené, každá má v sobě kapsli s Trigalight trubicí. 

       Ciferník je černý s šedými nápisy. Mohli na něj udělat aspoň logo H3 v červené. Je to dost málo kontrastní, při trochu horších podmínkách už jsou číslice hůř vidět. Na druhou stranu je zase brzy vidět Trigalight, takže kolik je hodin odečíst lze vždy. Trochu mne štve bílá datumovka. Když už je celý cifr "šedý", mohli datumovku udělat inverzní.

       A to je vlastně jediná výtka k těmto hodinkám. Jinak jsem z nich naprosto nadšený a unešený. 

      

      Ještě přidávám pár aktuálních fotek, mimo jiné porovnání luminiscence s modelem P49 Survivor. Ručičky svítí stejně, ale u indexů se mi zdá, že je mají Red Alerty výraznější.

 

Nevím, zda jsou na fóru vůbec nějaké Red Alerty. Pokud ano, snad majitel přidá taky nějaké fotky. Postupně tady sem tam něco přidám. Dneska mi přišly, tak jsou ještě "teplé".

 

Děkuji za pozornost.

post-39943-0-51121000-1584468796_thumb.jpg

post-39943-0-48084900-1584468803_thumb.jpg

post-39943-0-77478500-1584468810_thumb.jpg

post-39943-0-58066300-1584468819_thumb.jpg

post-39943-0-05469200-1584468827_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přidám jeden pozdně odpolední wristshot. 

Řemen je černý gumový s červeným prošitím. NATO sem primárně nechtěl, jednak mám ještě z jiných Traserů a druhak je u modelu P49 vylezlé dýnko víc, než by se mi líbilo. Takže zatím takto...

 

post-39943-0-42199100-1584472923_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se ti to podařilo Marku! :) Gratuluji!

Bílé datumovky je škoda, ale vypadá to jako opravdu jediná vada na kráse.

Ať ti dobře slouží a snad nebudeš potřebovat onu tašku hrušek (nemyslím si).

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, dekuji. Verim, ze strojek poslape jako v ostatnich Traserech, a ldyby ne, budes jeden z prvnich, kdo se to dozvi. To vis, ze bych radeji udelal kseft Tobe, ale sam vis, ze to neslo.

Btw budu zjistovat, zda se neda sehnat inverzni datumovy venec ;-).

 

Sphinxxi, dekuji. Snad uz brzy na nejakem chronopivu si je budes moct prohlednout na zivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo mobilních fotek ze dneška z práce.

Pracovní Survivory už jsou řádně ošlehané, ale mám tušení, že ještě něco vydrží.

Přemýšlel jsem co s P6600, které jsou stále u Jirky ve vitríně v Helveti. Asi je tam nechám, dokud Jirkovi nebudou vyloženě zabírat místo. Troje Trasery doma syslit nebudu a na noc stejně budu mít vždy Red Alerty.

post-39943-0-65824100-1584558709_thumb.jpg

post-39943-0-13997700-1584558717_thumb.jpg

post-39943-0-74453600-1584558726_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...