Přejít na obsah

Ktere panove?


Kokes1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Osobně uvažuji již nějaký pátek o drobné sbastelenině. Koupit archimedy, stowy nebo steinhart s ETA 2824 a pak do toho dát strojek 2801 nebo 2804 (manuální nátah bez a s datumkou). Vzhledem k tomu, že všechny jsou ze stejné řady mecaline 11 1/2''' , mají stejnou baseplate a dle výkresů stejné připojení a rozměry, neměl by to být pro jakéhokoliv hodináře nejmenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně uvažuji již nějaký pátek o drobné sbastelenině. Koupit archimedy, stowy nebo steinhart s ETA 2824 a pak do toho dát strojek 2801 nebo 2804 (manuální nátah bez a s datumkou). Vzhledem k tomu, že všechny jsou ze stejné řady mecaline 11 1/2''' , mají stejnou baseplate a dle výkresů stejné připojení a rozměry, neměl by to být pro jakéhokoliv hodináře nejmenší problém.

Může to být problém. Já chtěl do Archimedů dát 2832 a nějaká blbost tomu bránila - takže bych se spíš divil, kdyby tak jiný strojek "bez nejmenšího problému" pasoval. Opatrně s optimismem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně uvažuji již nějaký pátek o drobné sbastelenině. Koupit archimedy, stowy nebo steinhart s ETA 2824 a pak do toho dát strojek 2801 nebo 2804 (manuální nátah bez a s datumkou). Vzhledem k tomu, že všechny jsou ze stejné řady mecaline 11 1/2''' , mají stejnou baseplate a dle výkresů stejné připojení a rozměry, neměl by to být pro jakéhokoliv hodináře nejmenší problém.

Nestačilo by ti z 2824 odmontovat rotor ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Gorg

:offtopic: to je zajimava promena. ze Svejka na Buffetta :-)

 

 

Jo, trosku svejkovina...myslim, ze cas od casu zmenit avatar neni na skodu...az se okouka tenhle, taky prijde zmena...

...ale je fakt, ze ten se asi hned tak neokouka...je az moc pod kuzi :crying_anim02: :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem Gorg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta malá vteřinovka na Unitasu je na tom podobně.

 

Ja vim, ale ty vis, ze kdo ji neskousne, ma steinhart limitku s unitasem s centralni vterinovkou...samozrejme za jiny peniz.

Me osobne vterinovka na devitce nevadi, vyvazuje mi opticky velkou korunku. Na sestce bych ji uz ale nechtel. Pak jedine centralni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta malá vteřinovka na Unitasu je na tom podobně.

 

 

Přesně tak.. Při éhle volbě Stowa x Steinhart je na jdné straně původní výrobce s původním designem.. a nebo nepůvodní výrobce s nepůvodním designem. Oba mají nepůvodní strojek... ale zatím co u Stowa ěhem celého dne tvé oči hladí původní vzhled, v případě Steinhatru tě kadý pohled upozorní :D :D :D ... ale zase ta velikost.... Udělej to ao já, kup si všechny :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak.. Při éhle volbě Stowa x Steinhart je na jdné straně původní výrobce s původním designem.. a nebo nepůvodní výrobce s nepůvodním designem. Oba mají nepůvodní strojek... ale zatím co u Stowa ěhem celého dne tvé oči hladí původní vzhled, v případě Steinhatru tě kadý pohled upozorní :D :D :D ... ale zase ta velikost.... Udělej to ao já, kup si všechny :D

 

Jak říká Onion, všechny...všechny včetně 55mm...

PS: Já vím, že je nosíš Onione, já Tě viděl...ani setsakra široký rukávy to neschovaj, sakrblé...:thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, 55mm je slušnej prapor po ránu :thumbsup_anim:

 

Já po nich pošilhávám už nějakou dobu a až to dosáhne vrcholu, budou moje. Jen pak ještě ukecat někoho, kdo by mi je objednal. A vzhledem k mému 22cm ... zápěstí :) si myslím, že si šuplíku doma moc neužijou. Jen už slyším ty hlášky v práci, co že si tím rozměrem mám potřebu kompenzovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásadní rozdíl je v použití jiného kalibru (strojku). Manuální nátah je v tomto případě Unitas 6497 a má malou mimostřednou vteřinovku na pozici 9. U automatu je kalibr ETA 2824, spolehlivá klasika s centrální vteřinovkou, která se dá taky manuálně dotahovat, ale není to to pravé ořechové. Takže třeba já preferuji ten manuál, hlavně kvůli tomu každodenímu dotahování, protože mě to prostě baví. Jednoznačně nejvíc se mi líbí pilotky s Unitasem (manuál) a úpravou pro centrální vteřinovku. Dělá je např. Stowa ale myslím i Steinhart v nějaké limitované edici.

 

 

Nejsem si zcela jist, ale mám pocit, že frekvence je u ETY jiná, vyšší (pokud se pletu, tak mne opravte), tedy automaty "netikají" tak nahlas a retro hodinky mají tikat. Unitas tiká tím správným způsobem.

Upraveno uživatelem ctenar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...