Přejít na obsah

Oblekovky - mechanické


Doporučené příspěvky

Ahojte, mám takú polohypotetickú otázku.

Nakoľko je doba Covidová moc dlhá a ja sa dosť nudím, začal som sa pozerať po nejakých oblekovkách.

Niečo nadčasové, čo bolo pekné pred 200, 100 rokmi, je to pekné aj teraz a bude to pekné aj o 100 rokov. A nakoľko toto je večná téma nepodliehajúca móde, možno pomôže aj iným 🙂

 

-čisté, elegantné, čo najtenšie

-s manuálnym náťahom

-priemer čo som pozeral rôznych výrobcov tak býva 40mm (nemám vyskúšané, bežné hodinky 44mm mi prídu v pohode, pri týchto sa trošku toho rozmeru obávam, no teraz ich nevyskúšam nikde, tak musím veriť, že je to univerzálny rozmer), takže do 40mm bude asi OK.

-nutná hodinová a minutová ručička (takže meistersingerky nie 🙂 ) ktoré majú rovnaký tvar, sekundovka môže, no nemusí byť, dátumovka iba v prípade, že nebude rušivá a vo farbe cifru (ale skôr nie, ako áno 🙂 ).

-"biely" kov s remienkom z (čiernej) kožky, nakoľko by som bol rád, aby to bolo čo najuniverzálnejšie. 

-sklíčko jemne vypuklé, aby "nevytŕčalo" z hodiniek

-inhouse kaliber a výrobca s históriou takou, že pri nich je aj môj dedo mladíkom

-cena? Tú som si ešte presne neujasnil, no nakoľko to chcem na zvyšok života, tak som ochotný prihodiť nejaký ten dukát ak to budú "tie pravé" hodinky 

Neviem, či som na niečo zabudol, prípadne ešte došpecifikujem 🙂

Vopred ďakujem, iste Vás napadli nejaké zaujímavé kúsky, na ktoré som si nespomenul, prípadne o nich netuším ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@shewcza dobrý vkus, neveril som, že budú prvé v "ponuke" 😄 Pozerám na ne denne už asi 3 týždne (presne v tejto kombinácií) a na 99% viem, že sú tie pravé. No nakoľko na Slovensku kúpim teraz hovno a do zahraničia sa nedostanem, tak som si povedal, že kým sa k ním nedostanem naživo, idem skúmať, aké sú ďalšie možnosti (kombinácia s tmavým cifrom pri Pt sa mi páči -na fotkách- viac, no 10tis naviac mi príde ustrelený rozdiel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, palom napsal:

Calatrava určite 

Ja som asi divný, no štýl Petekov mi proste nesedí. Iste sú to viac, ako skvelé hodinky, no doteraz som nevidel jediné, čo sa mi páčili. Dokonca aj pri čistote a jednoduchosti modelu Calatrava mi na nich niečo vadí. Napríklad Saxonie od Lange ma oslovili viac - ale to je iste porucha vo mne 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honza71 dík za odkaz na zaujímavé hodinky, no tie ručičky by som nedal 😄 Inak pekné hodinky, neviem, či sa robia aj s manuálnym náťahom, no automat je už kúsok hrubší. Ocelová verzia má dokonca aj krajšie ručičky (a cenu), no zase ciferník je na môj vkus až moc zdobený a neprídu mi také nadčasové ako Patrimony, či Saxonia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl za ty VC jak postoval Shewcza, ty jsou vážně fajn, jediné co tak nemají vteřinovku, tak nevím jak moc by ti to vadilo.

Jinak já měl tyhle Patek Philippe a byly fakt skvělé doporučuju, hlavně to vyklapávací dýnko, na to jsem se nemohl vynadívat. Nakonec jsem ale došel k závěru že takhle drahé oblekovky neunosím a musely jít.

Pokud ale hledáš něco trochu víc spešl, tak bych kouknul buďto na PP, VC nebo Glashutte, a pokud něco trošku víc "jiného" tak Moser, podle mě strašně podceňovaná značka, ale ty jejich kousky jsou opravdový skvost.

edit: Pokud by tě zajímala přesnost těchto kukaček, tak mi dělaly cca +2s/měsíc

IMG_3831 (kopie).jpg

Upraveno uživatelem watchboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy Ďakujem za reakciu. Sekundovku by som "oplakal", nakoľko pri tých VC (ktoré sú zatiaľ top oblekovky, ktoré som videl) je možnosť buď bez nej, alebo so sekundovkou v automate, ktoré sú hrubšie, majú dátum ktorý ma tam trošku ruší a cena tam je o 10tis vyššia. Aj keď ešte nikdy som nemal hodinky bez sekundovky a trošku sa "bojím" toho, že sa tam nič nebude viditeľne hýbať (keby aspoň cez spodok bolo vidieť, že to tam žije) 😄 Dal som sem túto otázku, či niekto (je Vás tu mnoho, ktorí vedia o takých hodinkách, že ja som o nich ani nepočul) nevie o niečom rovnako super od výrobcu, ktorý má za sebou tiež pekný príbeh a nebudú napr. v zlate, čo mňa vôbec neberie, je to pre mňa príplatok bez pridanej hodnoty. Idem ešte preštudovať tebou spomínané H.Moser. Dnes zrovna od nich vyskočila na mňa jedna lahôdka s úplne čistým zeleným cifrom s tourbillonom ... a cenou, že som skoro začal koktať ... no možno budú mať aj verzie pre chudobnejších a aspoň bodkou na 12ke, aby som vedel, ktorou stranou ich mám otočiť. 

Inak +2s za mesiac je až podozrivé 😄 Mne hodinky robia +2s denne a to považujem za super výkon 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně třeba vadí když hodinky nemají sekundovou ručku, ale to je otázka vkusu.

Bylo by super kdyby si stanovil aslespoň nějaké hrubě cenové rozmezí, jestli to mají být hodinky za 150k nebo ha 1,5 milionu.

Co se týče přesnosti, tak nevím jaké hodinky přesně máš, ale u “lepších” hodinek jako např zde mnou zmíněné PP mi přijde odchylka +2s/měsíc celkem klasická hodnota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy Nemám stanovené cenové rozpätie, samozrejme nejaké ušetrené dukáty by potešili, no vzhľadom k tomu, že za kvalitu sa platí a toto beriem fakt ako hodinky "na vždy" nakoľko verím, že k obleku budú vkusné o 10, 20, 30 rokov, či pre moje prípadné pravnúčatá, až ma zahrabú, tak zase šetriť na nich nechcem na úkor kvality a radosti z nich.

Dnes som v takom rozpoložení, že tie Patrimony by som finančne ešte udýchal, no trošku sa aj ja bojím, či mi nebude chýbať tá sekundovka (ak by mali sekundovku vo verzií s ručným náťahom, tak nič neriešim). Mosery Endevour Centre Seconds som na živo nikdy nevidel, no na fotkách sú sympatické (cenová kategória identická) a ešte som uvažoval nad Saxoniou od Lange (cena tiež cca to isté). Všetky majú niečo do seba, no zatiaľ vedú asi VC aj keď tá sekundovka hlodá niekde v zadu v hlave.

Hodinky tejto kategórie som nikdy nemal, tak pre mňa je takáto presnosť a hlavne spracovanie niečo neskutočné. Teraz mám Ulyssky na každodenné nosenie, no aj tie považujem za super hodinky s parádnym spracovaním (samozrejme nie je to taká liga, ako tebou spomínané VC, PP, ...) Tak snáď sa dostanem niekedy cez hranice, kde sa bude dať si normálne kúpiť hodinky (Takmer všetky sú dostupné pár minút jazdy vo Viedni, no pri týchto opatreniach mi Viedeň príde rovnako nedostupná, ako za socíku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň mi tu upřímnost, ale představa, že si kupuješ jedny hodinky "navždy" a že je ocení ještě pravnoučata, je mírně řečeno dost naivní. Nechci ti brát iluze, ale jediné s čím můžeš opravdu počítat je, že vydrží tobě a budou ti dělat radost co nejdéle, ale moc nepočítej s tím, že potomci a pravnoučata je budou střežit jako poklad a natožpak nosit.

V lepším případě si je nechají na památku, ale nejspíše je za pár € prodají někam do frcu, protože co s hodinkama, když existují mobily a smartwatche a jiná digitální technika. Navíc za 20-30 let s čipem v mozku nebudou už žádné hodinky potřeba. Srovnej si to s tím, jak se dneska my díváme na staré hodinky našich dědů a pradědů, jsou to zpravidla jen památeční hodinky s minimální hodnotou, byť by to byly stříbrné Omegy. Dokonce i zlaté kousky mají víceméně hodnotu jen toho kovu. Výjimkou jsou opravdu jen speciální hodinky z dílen významných klenotníků a hodinářů, ale nic z běžné masové produkce.

Pokud chceš tedy něco takového pro další generace, musíš koukat po hodinkách ze zlata nebo platiny s naprosto unikátním strojkem a výrobou v jednotkách kusů. Cokoliv z oceli z běžně dostupné produkce je s přibývajícím časem odsouzeno ke ztrátě hodnoty limitně se blížíci nule.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, tombas napsal:

Promiň mi tu upřímnost, ale představa, že si kupuješ jedny hodinky "navždy" a že je ocení ještě pravnoučata, je mírně řečeno dost naivní. Nechci ti brát iluze, ale jediné s čím můžeš opravdu počítat je, že vydrží tobě a budou ti dělat radost co nejdéle, ale moc nepočítej s tím, že potomci a pravnoučata je budou střežit jako poklad a natožpak nosit.

V lepším případě si je nechají na památku, ale nejspíše je za pár € prodají někam do frcu, protože co s hodinkama, když existují mobily a smartwatche a jiná digitální technika. Navíc za 20-30 let s čipem v mozku nebudou už žádné hodinky potřeba. Srovnej si to s tím, jak se dneska my díváme na staré hodinky našich dědů a pradědů, jsou to zpravidla jen památeční hodinky s minimální hodnotou, byť by to byly stříbrné Omegy. Dokonce i zlaté kousky mají víceméně hodnotu jen toho kovu. Výjimkou jsou opravdu jen speciální hodinky z dílen významných klenotníků a hodinářů, ale nic z běžné masové produkce.

Pokud chceš tedy něco takového pro další generace, musíš koukat po hodinkách ze zlata nebo platiny s naprosto unikátním strojkem a výrobou v jednotkách kusů. Cokoliv z oceli z běžně dostupné produkce je s přibývajícím časem odsouzeno ke ztrátě hodnoty limitně se blížíci nule.

 

Samozrejme tú ich "budúcnosť" som myslel obrazne. Proste oblekovky beriem ako hodinky, ktoré až tak neovplyvňuje móda a k saku sa hodia ako 20 ročnému, tak 80 ročnému. Ich hodnotu do budúcnosti vôbec neriešim, no ak nimi niekde nedrbnem, tak je možné, že budú slúžiť dlho. Sú hodinky, ktoré niekedy ovplyvňuje móda, prípadne nie sú vhodné pre nejakú vekovú kategóriu, tak do takých by som asi nebol ochotný investovať vyššiu sumu a bral by som ich len ako hodinky pre spestrenie nudných dní. Napríklad aj nejaké priestorovo výraznejšie potápky na mladej ruke vyzerajú v pohode, na ruke 70tnika by vyzerali komicky. Pri oblekovkách beriem za veľmi pravdepodobné, že až budem mať o 20 rokov 60ku, nebudem s nimi vyzerať komicky (ak dožijú hodinky aj ja). A kto vie, možno ma o pár rokov omrzia z dôvodu nevyužiteľnosti alebo ich posuniem z finančných dôvodov a pôjdu robiť radosť niekomu inému, neplánujem tak dopredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle co píšeš, je naprosto v pořádku, jen to původní zadání vyznělo trochu víc dramaticky s tou nadčasovostí přetrvávající staletí a celé generace :). To bys musel koupit Pražský orloj.

Ve výběru ti neporadím, na to jsou tady větší kapacity, ale vybírej moudře a nespěchej.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni na tieto, su sice auto, ale tenucke, na zivo krasne, neuveritelne sedia na ruke a privetive z hladiska ceny. Maju ich v Avione v BA. A v buducnosti si mozes pristrikovat nieco do buducnosti.

https://frederiqueconstant.com/products/automatic-fc-306mr4s6

 

FC-306MR4S6_900x.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas Ulyssky mám rád, ich spracovanie je myslím tiež parádne. Keď som si minulý rok skúšal ich Diver Chronometer, tak to boli presne hodinky, že láska na prvé vyskúšanie a "nedalo sa ich nekúpiť". Pri toľkých parádnych hodinkách, čo ste mi tu poradili začínam uvažovať, či neupustím z požiadavky ručného náťahu a aj za cenu hrubších hodiniek sa predsa nerozhodnem pre automaty. No zatiaľ sa mi dizajnom najviac páčia VC Patrimony a keby mali sekundovku, tak by som k nim nemal jedinú výhradu. Páči sa mi na nich absolútne všetko. No každé so spomínaných hodiniek majú niečo do seba, Patek majú super vtváranie vzadu, H.Moser sú zase takou "netradičnou" klasikou. Škoda, že keď sa dalo chodiť po obchodoch, tak som si vždy skúšal len hodinky na ktoré som mal a hodinky vo vyšších cenových kategóriach som len ticho obdivoval a netušil som, že môže prísť takáto doba bezobchodová 😞 No idem ešte prebehnúť vaše nápady ale nakoľko to nie je pre mňa málo peňazí, asi si budem musieť počkať, kým sa otvoria obchody a proste dať na pocit ako sadnú. Ale s Ulysskami si mi nasadil chrobáka do hlavy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...