Přejít na obsah

Tudor Black Bay - má smysl přechod ze 41mm na 39mm?


Doporučené příspěvky

Já nad tím taky trošku přemýšlím, ale říkám si, že ty s Etou nejsou o nic moc větší. S Etou jsou do budoucna zajímavější, neboť se jedná o model Black Bay, který tak nějak Tudor znovu postavil na nohy a je v nich strojek, který byl v minulosti Tudorem používán. Také mi na těch 39mm vadí náramek s falešnými nýty a barevné provedení. Modrá barva s černým číselníkem je pro mě prostě nejhezčí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, here napsal:

Já nad tím taky trošku přemýšlím, ale říkám si, že ty s Etou nejsou o nic moc větší. S Etou jsou do budoucna zajímavější, neboť se jedná o model Black Bay, který tak nějak Tudor znovu postavil na nohy a je v nich strojek, který byl v minulosti Tudorem používán. Také mi na těch 39mm vadí náramek s falešnými nýty a barevné provedení. Modrá barva s černým číselníkem je pro mě prostě nejhezčí. 

Ty falešné nýty zkousnu. I když si je Tudor mohl ušetřit. Black Bay 58 mají jinou modrou, než mají klasické Black Bay?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Ahoj,  uvažuju o přechodu z Tudor Black Bay 41 mm (modré s Etou ze začátku výroby) na menší verzi Black bay 58 (39mm). Hlavní motivací je - menší hodinky budou časem méně omlácené. Plus manufakturní kalibr. 

Je to blbost, nebo ne? 

 

 

 

No, logika věci napovídá. že větší hodinky se omlacováním víc zmenšují. 
Omlátit milimetr z každé strany už je ovšem výkon, nebylo by to hned, že.

Ale tobě jde určitě o ten strojek, a ten rozměr je zástupný důvod ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, palom napsal:

módnu vlnu nevie nikto predikovat. staci pozriet na spravanie rolexu..39mm sub nepochopitelne narastli v case, ked kazdy zmensuje

Ale zasa explorer sa zmensil. A Bondovky sa zvacsiili. 

V tom chaose ziadne pravidla neplatia :)

Ale aby som pridal nazor k teme - nema. A ak si myslis, ze mensie hodinky budu casom menej omlatene. ukazem Ti moje s priemerom 38 mm ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, miguel napsal:

Ale zasa explorer sa zmensil. A Bondovky sa zvacsiili. 

V tom chaose ziadne pravidla neplatia :)

Ale aby som pridal nazor k teme - nema. A ak si myslis, ze mensie hodinky budu casom menej omlatene. ukazem Ti moje s priemerom 38 mm ;)

a začínal jsi s jakým průměrem, než jsi to omlátil na 38mm ?

;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, here napsal:

Právě výhoda toho strojku je, že ho naservisuje každý hodinář. Tak nebylo by lepší vybrat pečlivého hodináře než značkový servis. 

Tudory jsem si koupil mimo jiné i proto, aby měly v ČR autorizovaný servis. Po všech těch pokusech s vintážními Grand Seiky i Rolex je fajn mít hodinky, u kterých neřešíš shánění dílů a opraváře. Ale v případě nouze je ETA asi lepší.  

 

před 14 hodinami, Datel napsal:

No, logika věci napovídá. že větší hodinky se omlacováním víc zmenšují. 
Omlátit milimetr z každé strany už je ovšem výkon, nebylo by to hned, že.

Ale tobě jde určitě o ten strojek, a ten rozměr je zástupný důvod ;o)

Něco na tom možná bude :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safi, já bych to kvůli velikosti neměnil. Ta tvoje berlička o tom, že budou časem mín omlácený, tomu asi nevěříš ani ty sám. Rozdíl není takovej.

Najdi si prosím jinej důvod pro nákup nových hodinek :-))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Safi, já bych to kvůli velikosti neměnil. Ta tvoje berlička o tom, že budou časem mín omlácený, tomu asi nevěříš ani ty sám. Rozdíl není takovej.

Najdi si prosím jinej důvod pro nákup nových hodinek :-))).

Ok, tak to asi bude fakt o tom kalibru.....:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...