Přejít na obsah

Hamilton H42535180 Jazzmaster Skeleton - prvé dojmy


lemon

Doporučené příspěvky

Hamilton H42535180 Jazzmaster Skeleton - prvé dojmy

Po korektnom nákupe mám moje nové Hamiltonky doma . Sú to zároveň prvé automaty, ktoré som sa odhodlal konečne zakúpiť. Dovoľte mi pár postrehov, ako na mňa pôsobia:

Dizajnové prvky: 

  • Číselník je antracitový semiskeleton vytvorený zo znaku špicatého “H”, je to absolútne originálny prvok. Je dvojúrovňový a vytvára tak 3D efekt. Hodinky sú hneď identifikovateľné a originálne. To je to, čo ma na nich na prvý pohľad zaujalo. Zatiaľ som nenašiel konkurenčné hodinky, ktoré by vytvorili takto originálny semiskeleton so svojím logom alebo nejakým svojím charakteristickým prvkom. 
  • Mečovité leštené ručičky a aplikované 3D indexy sú v kontraste s matným podkladom. 
  • Na korunke je nové špicaté “H”, pričom je znak leštený na matnom podklade. Patrí medzi najkrajšie dizajnove prvky na hodinkách, som rád že tam není staré “H”, ktoré Hamilton dáva ešte do niektorých modelov ( staré H vyzerá ako znak hydrantu). 
  • Na skeletovanom strojčeku je niekoľko ozdobných techník: ženevské pruhy, perlage, leštené súčiastky ako spredu, tak aj zozadu. Táto kombinácia vytvára na ciferníku na svetle veľmi peknú hru odleskov. Naozaj nádherné. Veľmi vkusný je aj rotor, kde sú brúsené plochy a výrez špicatého “H”. 
  • Ťah je takisto vkusne ozdobený a to kombináciou leštených a brúsených plôch a perlage, ktorá je na spone.

Dizajn hodiniek sa mi veľmi páči, keby som mal niečo meniť, tak by mohol byť znak na ciferníku aplikovaný a leštený a prípadne ešte bočné viditeľné hrany na ciferníku by mohli byť leštené. Ale to už vymýšlam. 

Celkovo na mňa hodinky pôsobia viac elegantne ako na fotkách. Na spracovaní nevidím žiadnu chybu. Strávil som toľko času pozeraním na ne na internete, že mám pocit, akoby mi prišli zo servisu a nie ako nové, čiže ma ničím neprekvapili. Samozrejme naživo vyzerajú krajšie ako na nete. Hodinky mi robia radosť. 

Plusy:

  • Lumi na ručičkách a na indexoch.
  • 80 hodín rezerva.

Čo im chýba:

  • Nie je mikroregulácia na ťahu.
  • Vlások není z Nivachronu alebo inak antimagnetický.
  • Vodeodolnosť by mohla byť aspoň 100m. Ale do vody by som aj tak s nimi nechodil.

05A9B727-B8AD-45B6-AFB1-038E62A9A77E.jpeg

FA19F617-F5C5-4D7B-B405-00B49988BF1A.jpeg

42B208D1-987E-4E4F-9270-A7E749AEC924.jpeg

CA2C8537-3055-45FB-9D5F-25368BCAD3CF.jpeg

32F30CC3-551A-4FA2-B11F-C5FD7A22FF2D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...