Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

Vždycky tady říkám, že potřebuji trochu větší hoďky :)

To už ti snad stačí?:) Mně už připadají moc velké.:P

Mě připadají akorát, možná by mohly být ještě větší, takže přemýšlím, že si na starého budíka přidělám řemen :D :D

 

A teď vážně. Zjistil jsem, že jediné kritérium velikosti hodinek, kde by mi už připadaly velké je, kdyby délka přes nožičky byla větší než šířka zápěstí.

Co se týká rezervy chodu, tak vydržely 62,5 hod. Konečně hodinky, které vydrží natažené víkend bez nošení.

Přesnost jsem zatím nezkoumal, je to zatrím předčasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondraji, ohledně velikosti hodinek, já bych přeci jen bral periferní ohled i na svoje okolí a konvence (jsem asi zbytečně upnutý). Jinak 62,5 hodiny rezerva je výborná a praktická.

Vycházím z toho, že asi ještě před rokem a půl se mi zdály velké i hodinky 42 mm.

Je jasné, že rozměr je pouze měřitelný parametr, který nevypovídá o celkovém rozložení a poměrů pouzdra ciferníku, ručiček atd.

Takže ty hodinky musí i na ruce sedět. Nechci tedy vůbec říct, že rozměr je pro mě nejdůležitější parametr. Vždy nebo většinou jsou na tom lépe opticky hodinky, které nejsou sice největší, ale mají alespoň velký ciferník a tudíž malý okraj pouzdra. Ale to tu je známé a nosím dříví do lesa.

Viditelná velikost ciferníku u těchto XXL je 41 mm.

Jěště co se týká délky hodinek přes nožičky, jsou jen o trochu delší, než např. Fortis b-42.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě dnes, před chvilkou jsem si koupil dlouho obletované Hamiltony H70555733. Jsou moc krásné, velké, fascinující. Průměr 42 je tak akorát. Snad se mě podaří vložit obrázek. Na focení potřebuji trochu klidu a zkusit si to. Jinak jsem je koupil v brněnské Olympii, v obchodě Details, slevu jsem dostal, velmi příjemná obsluha, cena 10 700 kč. Mám velkou radost a dnes spí se mnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridal som k diskusii včera tiež 4 x foto, nikde to tu nevidím, kde som urobil chybu ?

( dal som nahrát obrázek 4 x, dal vyhľadať, odoslal, snímky boli prijaté a v príspevku nevidím nič )

Treba sa pozrieť na veíkosť fotiek max 1000 x 1000 pixelov a 512 KB. Ak jeden z rozmerov je vačší, tak sa obrázok nezobrazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridal som k diskusii včera tiež 4 x foto, nikde to tu nevidím, kde som urobil chybu ?

( dal som nahrát obrázek 4 x, dal vyhľadať, odoslal, snímky boli prijaté a v príspevku nevidím nič )

Treba sa pozrieť na veíkosť fotiek max 1000 x 1000 pixelov a 512 KB. Ak jeden z rozmerov je vačší, tak sa obrázok nezobrazí.

díky, pozriem to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se KONEČNĚ dočkal! Dne 25.4. byly hodinky zaplaceny a po 5 (slovy pět) měsících byly za maximální pomoci jednoho nejmenovaného člena fóra ( "safi":) ) při komunikaci a urgencích doručeny RLT 30. Pošta je ztratila a na vyřízení reklamace měla asi dost času.Akorát bych chtěl vidět výraz obličeje toho kdo je má. Původně jsem objednal jednoručky a dotyčný asi nevěřil vlastním očím že v Anglii neznají minutovku.:lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže páni, 21.9.2006 som kúpil za nekresťaské prachy moje prvé mechanické hodinky - TISSOT DIVER SEASTAR 1000 AUTOMATIC. Až to predsa len niekoho zaujíma, moje prvé dojmy sú :

Safírové sklíčko je riadne vyduté von čo ma prekvapuje, ale snáď veria v odolnosť safíru,priemer bez korunky je brutálných 44 mm a s korunlou 48 mm, boky púzdra sú matné zvrchu ale chrómové čo je pekný kontrast s chrómom na púzdre. Ručičky sú zvnútra prázdne bez fluoreskujúcej vrstvy ktorá je iba na ich konci v tvare šípu, dobre viditeľná je v noci hodinovka ale minútovku vidieť tažšie( špička je úzka ) svetelnosť je na prekvapenie dobrá, vydržia svietiť až do rána.Ťah má poistku takže sa samé neodopnú. Keďže som doteraz mal iba Seiko kinetic prekvapil ma kovový zvuk strojčeka ( pripadá mi to ako zatvorené budíky v hrnci ) a hlavne frekvencia chodu, sú to riadne otáčky ale porovnávam to s 20 ročnými Primkami a tak snáď je to preto.  Viditeľnosť je výborná počas celého dňa a sú na ruke jednoducho neprehliadnuteľné. Na ruke cítiť ich váhu ale nie sú také ťažké ako vyzerajú. Ťah je kombinovaný vyleštenímy stredovými pruhmi a matnými článkami. Najkrajší pocit mám pri pootočení lunety, je to zvuk ako v ložisku bagra a počuť ho na druhú stranu ulice, paráda.Celkovo sú celé hodinky krásne a stále sa na ne dívam. Možno som tu unavoval tým dlhým písaním ale nedokážem tú radosť ukrývať nikde, vôbec nikde. Inak odchýlka 1 deň + 15 s, druhý deň + 13 s a tak uvidím po mesiaci, dvoch. Pridávám pár foto. Tak zatím. Ludo

Takže skúšam pridať foto po druhé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...