Přejít na obsah

UMĚNÍ


PhoeniX

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 122
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě ten obraz docela provokuje, mám z něja takový tísnivý pocit...

 

Když mi ho dávala, tak říkala, že ode mě bude odhánět :) ostatní ženské :) a zlé lidi.

Jelikož je po tragickém neštěstí, které potkalo její rodinu, trošku jiná, asi do něj vložila určitý náboj. A já ho necítím buď proto, že ke mně je ten náboj přátelský a nebo proto, že nejsem příliš sensitivní. Většina lidí se jen maličko otřese a nemá z obrazu dobrý pocit, ale mám i kamarádku, která od té doby, co obraz visí v předsíni, odmítá překročit náš práh.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Ruda: :D :D Mě to bylo podezřelé :D

 

NIGHTinGALE: Jo, tak to s tím odháněním zlých lidí to bude fungovat. Nejednou jsem byl označen za zlého člověka. Takže kamarádce vzkaž, že to opravdu funguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H.R.Giger, H.Bosch, L.Royo, K.Saudek, S.Dali.

 

A dovolím si přidat ještě obraz, který mi věnovala kamarádka-malířka. Ztvárnila sebe a mě :)

Doma jsem pak manželku lámal skoro 2 roky, abych si to mohl dát na zeď.

A kdo přijde na návštěvu, tak ucukne, jako by se spálil. Citliví lidé z toho prý cítí hrozně negativní náboj, což je zajímavé, protože mě to naopak uklidňuje a vím, že mi to dala z lásky.

post-1118-1239640211.jpg

 

Zkusíme takovou "Jungovinu" překopnul jsem i ten obrázek. Takže... červená a voranžová je jasná, teplý barvy, podporujou vášeň agresivitu, ale taky chuť nejen k jídlu. Na vopačným konci spektra jako komplementární barvy proti nim zelená a modrá, studený barvy, klid, stabilita, chlad, zármutek, odpuštění...atd.

Okolí...ty jakoby plameny můžou znázorňovat klec z vášní, lásky, vzájemné potřeby, která obě tyto postavy uzavírá propojuje v jejich vlastním světě(nemusí nutně hořet).

Postavy.

Levá postava:

je statičtější, jakoby v pololeže s něčím smířená, lehce spočinula na rameni tý pravý, takový ten pokus o poslední přitulení s tím oddaným pohledem, kde je úplně všechno od nejhlubší lásky po tu poslední výčitku "zase jsi nezvedl to prkýnko na hajzlu"(pokud tedy jde vo ženskou). Chlapská replika "mezi jedničkou a pětkou je taky dvojka, trojka a čtyřka". Ví, že to co se stane je už dávno napsaný a proto si chce tuto chvilku ještě užít.

Pravá postava:

Je vo dost dynamičtější, vypadá, že potřebuje už nutně odejít. Vztyčená levačka může ukazovat na nějakou situaci v budoucnu, nebo místo, kam se chystá, jít nebo vrá***. Nebo se už té druhé postavy prostě nechce dotknout. Je totiž jasný, že chce vzít kramle. Tam kde jsou obě postavy ještě blízko sebe přetrvává jejich vzájemná vazba (čevená)Tam kde je tato postava dál, převládaj studený barvy. To jí dodává na dynamice, jako kdyby měla za chvíli vybouchnout. Proto tato postava může na někoho působit agresivně. Myslím si, že to tak asi ale nebylo myšlený.

 

Takže asi tak Nigu, psal jsem to jak mi to slina přinesla na jazyk, sry za nějaký přežblepty. Nechce se mi to znova číst a upravovat. Obraz je docela fajn. Jen mi chlape prozraď, kdo komu dal ty kopačky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže asi tak Nigu, psal jsem to jak mi to slina přinesla na jazyk, sry za nějaký přežblepty. Nechce se mi to znova číst a upravovat. Obraz je docela fajn. Jen mi chlape prozraď, kdo komu dal ty kopačky. :D

 

Díky za fajn rozbor, myslím, že jsi to trefil lépe, než vůbec tušíš.

To poslední přitulení levé postavy i nutnost odchodu té druhé, sedí 100%ně.

Dokonce jsi vystihnul i tu "...klec z vášní, lásky, vzájemné potřeby, která obě tyto postavy uzavírá a propojuje v jejich vlastním světě..."

 

(Kopačky jsem dal já, protože byla zvláštní a jiná více, než jsem dokázal unést.)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za fajn rozbor, myslím, že jsi to trefil lépe, než vůbec tušíš.

To poslední přitulení levé postavy i nutnost odchodu té druhé, sedí 100%ně.

Dokonce jsi vystihnul i tu "...klec z vášní, lásky, vzájemné potřeby, která obě tyto postavy uzavírá a propojuje v jejich vlastním světě..."

 

(Kopačky jsem dal já, protože byla zvláštní a jiná více, než jsem dokázal unést.)

To kdo je kdo byla jediná věc, kde jsem trochu váhal.Ta holka dala do toho obrazu fakt hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time
Že bych taky něco nakreslil? Zrovna včera jsem při hledání šupléry našel skicák ze základky a uhel :)

A nechtěl bys zveřejnit svůj sob-speed komiks, který se už dá považovat za umění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
A nechtěl bys zveřejnit svůj sob-speed komiks, který se už dá považovat za umění?

 

Hehehe, ne, spíš ne :D :D Třeba je tu někdo, kdo jezdí ty víš čím... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
O to snažší to mám, v pokoji mi vysí jen tvorba mého šestnáctiletého bratra. K tomu jedinému jsem si dokázal vytvořit vztah a na stěně mi nevadí, spíše naopak. Kritikou by byl dozajisté tvrdě smeten, ale i přesto uvedu příklad :whistling:

 

Na umeni mam asi sverazny nazor, co se obrazu tyka tak moderni umeni nemusim. To co je v tomhle vlakne me moc nebere. Ale obrazek tveho brachy me zaujal, tim spis ze je tak mlady... Bravo, vyrid mu moji poklonu :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...