Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

V 8. 12. 2020 v 16:10, Kluk jako buk napsal:

S winderem neporadím. Maximálně přidám svůj názor — že to je zbytečná věc. :)

Ale první otázka mě zaujala. Ve většině Hydroconquestů by měl být kalibr L 888.2 a v těch nových zelených L 888.3. Rozdíl mezi nimi se mi nepodařilo dohledat. V obou je klasická ocelová pružina, tutově Nivarox. Nicméně jaká konkrétně slitina, to asi bude vědět jenom výrobce. V zelené butikové limitované edici je pak L 888.5, který jediný má silikonovou pružinu.

Nevím, jestli v době, kdy ETA dodává strojky pouze v rámci Swatch Group podle konkrétních požadavků každého výrobce, má ještě smysl bavit se o "standard" nebo "elaboré". (Rád se nechám poučit.) Našel jsem, že 2892-A2 se dělala minimálně ve verzi elaboré, protože se dávala značkám od Longines a výš. Jak je to teď, těžko říct. Tyhle kalibry (L 888.*) ale asi nikdo kromě Longines nepoužívá, nebo si toho nejsem vědomý.

Nicméně, z osobních zkušeností a na základě toho, co jsem četl od jiných chronomagorů na fóru i jinde, můžu celkem zodpovědně prohlásit, že Longines mívá strojky standardně výborně vyladěné už z výroby. A nepostřehl jsem, že by si někdo stěžoval na nespolehlivost nebo něco jiného. Sám mám kromě Hydroconquestů ještě starší chrona s Valjoux 7750.

Tento kalibr L888 je také ETA nebo si ho dělá Longines sám? Popřípadě který kalibr je podle Vás pro HydroConquest nejlepší a proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, borek72VV napsal:

Tento kalibr L888 je také ETA nebo si ho dělá Longines sám? Popřípadě který kalibr je podle Vás pro HydroConquest nejlepší a proč?

Ano, je to ETA. Dodávaná, pokud vím, pouze Longines. A nejlepší je ten nejnovější. Má nejdelší rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako som bol proti gume skeptický tak musím povedať že je to strašne pohodlné…zatiaľ nejaká lacná alternatíva z činy, ani farba úplne nesedí, ale originál príde snáď do pár dní. 
aac28ce65b1c583e2121147d0a29182b.jpg

Upraveno uživatelem farookh01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...