Přejít na obsah

Timex Expedition


drahysa

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 165
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

když to dáš pryč, tak na tom nijak nezbohatneš a tady ubudou perfektní fotky. To bych ti pak musel půjčovat svý a to na takovou vzdálenost až do Olmütz asi nepůjde. Bych zkusil na to jít jinak - pořiď si další Timexy a dělej další fotokompozice. Pak jim to za velkou louží pošli, to by bylo, aby se nečapli. Tady je pár lidí co jezdí do Velkýho jabka, stačí jim dát fotky s dobrým sloganem. Reklama je reklama, a prachy dělaj prachy. Tohle jsou levný hodinky - ale mají velký potenciál, když je pošleš dál, Velký jabko z toho nebude. /N.Y./

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych neviděl tak kriticky. Sám zastávám názor, že život je moc krátký na to, abych nosil nic moc hodinky, když mám/mám na lepší hodinky. Takže jsem pro, je dát pryč a místo nich něco lepšího. Na Timexích quartzkách mi nejvíc vadil obrovský překmit vteřinovky a pak dle modelu mosazné pouzdro. Jak u šuntů od vietnamců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych neviděl tak kriticky. Sám zastávám názor, že život je moc krátký na to, abych nosil nic moc hodinky, když mám/mám na lepší hodinky. Takže jsem pro, je dát pryč a místo nich něco lepšího. Na Timexích quartzkách mi nejvíc vadil obrovský překmit vteřinovky a pak dle modelu mosazné pouzdro. Jak u šuntů od vietnamců.

To máš plnou pravdu, nicméně je potřeba si uvědomit, že Timexy jsou mezi ostatní nabídkou běžných mimopražských hodinářství a zlatnictví až na světlé výjímky top of the top, v porovnání např. se shitem typu Secco, Bentime, Jasněnou, VP, Olympií, MPM a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ggrand

to je pravda, s tou vteřinovkou, ale zase jsou to levné hoďky v mosazi a jako outdoor se to dá přežít či brát tak, jako že při jejich náhodné destrukci se brečet moc nebude. Levný hodinky tohoto typu může mít i ten, co jich má více a o něco kvalitnějších. To se nevylučuje.

 

Frostie

tak od těch kousků co uvádíš bych to přece jen odlišoval, bo to má k Jasněnce dál než MPM.  Navíc se momentálně se pohybujeme v sekci Americké hodinky.  :notworthy: 

 Jiří_99 - konej jak myslíš.  :cheers:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie

tak od těch kousků co uvádíš bych to přece jen odlišoval, bo to má k Jasněnce dál než MPM.  Navíc se momentálně se pohybujeme v sekci Americké hodinky.  :notworthy: 

 Jiří_99 - konej jak myslíš.  :cheers:

***

Však to taky odlišuji, výrazně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berme to tak, že obojí je levné z hlediska dlouhodobého vývoje cen a nabídky dalších výrobců. Timex je ale rozhodně levnější než pětky, které nemají pouzdro z mosazi, ale z nerezu, což mluví samo za sebe. Nejlevnější pětky jsou dnes za 3380 Kč, 

https://www.hodinky.cz/seiko-snxs79k1.html

https://www.hodinky-koscom.cz/cz/seiko-snk355

To jsou ale běžné modely s WR30, aby to bylo srovnatelný s parametry pro outdoor je třeba vzít do úvahy Seiko 5 sports, což svými parametry odpovídá Timexu typu Expedition, ale na ty 5-Sporty je potřeba finančně dost přitlačit.

Timex v kategorii mosazek, což je právě model Expedition,  o kterých je tu řeč, je cenově někde kolem 1500 až 1890. Takže ten rozdíl je znatelný.  Ty co mám já mi stály tady na foru 800. Takže pro mě to je levný outdoor, quartz, větší cenu to fakt nemá a s pětkama bych to vůbec nesrovnával. Ty pětky jsou přece jen  někde jinde.  :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ciziny jsou pětky do 2k. Z ciziny jsem sháněl Timexy a cenově si nepomohl vůči českým cenám. WR neberu. Nenašel jsem rozdíl v utěsnění Seiko 5 vs Seiko 5 sport, pár jsem jich měl rozdělaných a ani jsem pětky neutopil.

Jasně chápu, nejde moc srovnávat quartz s mechanikou. Spíš mi šlo o použité materiály atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téda, ste se tady nějak rozjeli..  :speak_cool:  Dobrá, souhlasím, že na tom nevydělám a i kdyby, nebude to nic ke zbohatnutí. Nechám je teda doma a radši udělám pár dalších fotek..  :rambo:

Jinak korunka je vytažená a hodinky stojí, pač jsem je vytáhnul z hodinkovnice jen kvůli fotkám. :camera:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, sem tu nový a hned bych potřeboval radu od profíků. :clap:

 

Zakoupil sem hodinky Timex Expedition Rugged Field Chrono... Moje první hodinky, kde i ten chronograf funguje, takže sem z toho dost ''vyprdlý''.

 

Zjistil sem jednu vadu na kráse (sem dost puntičkář a hlavně modelář, takže mě každá nedokonalost trošku vychílí a tudíž... zjistil sem,že se pohybem hodinek o trochu vychýlí vteřinovka stopek, jako by měla trochu vůli s pohybem hodinek. A otázka teda zní, je to normální? Jde o nepatrný posun do pravé strany o cca 0,5mm. 

 

Myslím si, že v této cenové relaci asi nemohu čekat nic extra, ale přece jenom za otázku to stojí.

 

Díky za info hoši!

 

 

post-57733-0-90344200-1499190419_thumb.jpg

post-57733-0-45001000-1499190426_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tím bych se u této značky a modelu netrápil.... je to jak píšeš, co lze čekat v této cenové relaci....   :eek:

Ale pokud máš na ně papíry z nedávna, tak to reklamuj, zkus chtít jiné, které to nedělají nebo vrátit peníze.

Všechno je možné a každý den zázrak.

:notworthy:

***

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

sem to měl jako jediný hoďky na horách,. ale bez obrázku, panoramata byla zajímavější, nějak mi to ani nepřislo na um. Byl jsem rád, že jsem si nerozbil hubu na běžkách...  :photo: . Rozkmit vteřinovky - byl kdysi velmi patrný, ale se to po dvou sezonách mírně ustállilo, nebo na to blbě vidim...., v obou případech jsem byl vždy odpoledne v příšeří zasněžených plání rád, že mají Indiglo.

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...