Přejít na obsah

Oris TT1 divers EBAY


Brasi

Doporučené příspěvky

Ahoj....od roku 2008 mam asi 85 nakupov cez ebay. Z USA asi tretinu. Co sa tyka cla a DPH je to dost zaujimave. Kupujem veci cez kozmentiku pre manzelku a jej kamosky...veci pre deti a pod. Mimo EU som hodinky kupoval asi 4 krat. Z USA dva razy...Raz MONSTRA prisli uplne hladko ak ku mne do firmy. Raz jedny myslim Zodiaky a tie nechodili a nechodili. Potom dosla z colnice "pozvanka" na colne konanie. Pride to vzdy z colnej spravy v obvode, kam zasielka smerovala. Teda

Najprv si to vystojis v rade (ak je) vtedy bol. POvies manikovi o co ide a ukazez mu to predvolanie.

Colnik ide s tebou do skladu, kde pred nim zasielku otvoris.

Potom v ich tabulkach najde polozku a ku tomu prislusnu sadzbu cla.

Vypise ti sek na clo (na hodinky bolo myslim 6 % + DPH)

Na poste zaplatis ten sek.

S dokladom sa vratis na colnicu...pockas si v rade alebo sa na hulvata predbehnes.

das mu doklad o zaplateni

Colnik ide s tebou do skladu, kde ti tovar vydaju....

HOWGH

 

Myslim, ze je uplne jedno ako cenu deklaruje predajca na baliku..oni maju tabulky a ak uz tovar zadrzia..platis co povedia oni. Ta cena moze mat jediny efekt....ze to colnik prepusti, bez zadrzania.

Uz som objednaval hodinky aj zo Singapuru aj z Taiwanu a clo som tak ani raz neplatil.

 

Je to loteria...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj....od roku 2008 mam asi 85 nakupov cez ebay. Z USA asi tretinu. Co sa tyka cla a DPH je to dost zaujimave. Kupujem veci cez kozmentiku pre manzelku a jej kamosky...veci pre deti a pod. Mimo EU som hodinky kupoval asi 4 krat. Z USA dva razy...Raz MONSTRA prisli uplne hladko ak ku mne do firmy. Raz jedny myslim Zodiaky a tie nechodili a nechodili. Potom dosla z colnice "pozvanka" na colne konanie. Pride to vzdy z colnej spravy v obvode, kam zasielka smerovala. Teda

Najprv si to vystojis v rade (ak je) vtedy bol. POvies manikovi o co ide a ukazez mu to predvolanie.

Colnik ide s tebou do skladu, kde pred nim zasielku otvoris.

Potom v ich tabulkach najde polozku a ku tomu prislusnu sadzbu cla.

Vypise ti sek na clo (na hodinky bolo myslim 6 % + DPH)

Na poste zaplatis ten sek.

S dokladom sa vratis na colnicu...pockas si v rade alebo sa na hulvata predbehnes.

das mu doklad o zaplateni

Colnik ide s tebou do skladu, kde ti tovar vydaju....

HOWGH

 

Myslim, ze je uplne jedno ako cenu deklaruje predajca na baliku..oni maju tabulky a ak uz tovar zadrzia..platis co povedia oni. Ta cena moze mat jediny efekt....ze to colnik prepusti, bez zadrzania.

Uz som objednaval hodinky aj zo Singapuru aj z Taiwanu a clo som tak ani raz neplatil.

 

Je to loteria...

mozno niekde robim chybu, ale clo+dph som vzdy platit na poste pri preberani baliku, teda sa riesi varianta, ze balik ide normalnou postou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tomu naozaj nerozumiem, myslim, ze je to zavisle iba na ludskom faktore teda aky colnik ma sluzby ked pride tvoj balik. Nakolko pri nakupe dajma tomu z USA sluzbukonajuci colnik si myslym, ze prechadza zasielky...nieco pusti bez cla...a nieco ide do colneho skladu a nasledne na preclenie. Mozno USA standartne na preclenie. Mozno podla velkosti zasielky....ale tomou moc neverim..nalkolko som raz kupoval z USA North Face horolezecku bundu a to bol balik ako prasa...a prislo mi to rovno do firmy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Podle mne patri nakup tech nasich milacku v kamenejch hausech k tomu spravnymu ritualu. Ja se jel na TT1 XL

nejdriv 2x podivat do nemec a v den nakupo sem este do ty vylohy cucel asi hodinu.Do dneska ani nevim jaky

hodˇky byly vystaveny kolem.A to Wempe ma vylohy jak hangary.

Pocitac je sice soucasti moji profese ale pres net si zjistuju akorat otviracku hodinarskych prodejen.

pekne co si napisal ale 10-15 lacnejsie neni sranda....ibaže by som bol programator v linuxe a mesacne bral 3000?...aj tak by som nesel do kamenaku...nepodporujem zdieračov

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Colnik ide s tebou do skladu, kde pred nim zasielku otvoris.

Potom v ich tabulkach najde polozku a ku tomu prislusnu sadzbu cla.

Vypise ti sek na clo (na hodinky bolo myslim 6 % + DPH)

Na poste zaplatis ten sek.

S dokladom sa vratis na colnicu...pockas si v rade alebo sa na hulvata predbehnes.

das mu doklad o zaplateni

Colnik ide s tebou do skladu, kde ti tovar vydaju....

HOWGH

 

Myslim, ze je uplne jedno ako cenu deklaruje predajca na baliku..oni maju tabulky a ak uz tovar zadrzia..platis co povedia oni. Ta cena moze mat jediny efekt....ze to colnik prepusti, bez zadrzania.

Uz som objednaval hodinky aj zo Singapuru aj z Taiwanu a clo som tak ani raz neplatil.

Myslim ze nemas vo vseobecnosti celkom pravdu co sa tyka tych tabuliek. Z USA a ineho sveta nakupujem (alebo skor - nakupoval som, teraz sa uz za kazdu cenu pokusam EU) celkom dost, hlavne fototechniku (objektivy, tela kinofilmovych fotoaparatov).

To ci balik prejde bez cla/dph je casto vec nahody a toho ako "hodnotne" vec vyzera, mal som v baliku obrovsky objektiv ktoreho realna cena bola 60USD a platil som clo+dph, zaroven mi ale prisli aj veci za stovky USD ktore nepreclili. Bud sa im nechcelo alebo sa im zdalo ze to nema hodnotu. Niekedy baliky otvarali sami, bez pritomnosti adresata, kludne sa stalo ze prisiel na postu balik (bez cla a DPH) cely polepeny zelenou lepiacou paskou "colna sprava" (alebo nieco podobne).

Ak sa vsak rozhodli ze to preclia, prisiel domov list do vlastnych ruk od colnej spravy, nasledovala osobna navsteva v colnom sklade, otvorenie zasielky a ... PREDLOZENIE FAKTURY. Samozrejme kazdy colnik hned chcel vypis z uctu/danovy doklad, ale ked som im strcil do ruk papier vytlaceny z paypal stranky (alebo aj z ebay) kde bola cena, tak to stacilo ako zaklad na vymeranie cla/dane - VZDY. :gunsmilie:

Kedze sa to tlaci z paypal stranky (HTML), necham na kazdeho zvazeni domysliet dosledky.

Nic viac nic menej - nasleduje zaplatenie seku ktory clovek vyfasuje na colnici a vyzdvihnutie balicka.

Co sa tyka "tabulkoveho" odhadnutia ceny, to by bolo len v pripade ak by ste nevedeli nicim dolozit cenu, ale ako hovorim, na dolozenie ceny staci papier z tlaciarne... .

 

Ak by boli nejake otazky, rad zodpoviem.

 

PS: Viem aj o sposobe (najcastejsie cez DHL/TNT/UPS) ked je colny dlh vymerany na zaklade prilozenej faktury/poistnej sumy a kurier Vam to donesie priamo domov pricom colny dlh (clo + dph = 6 + 19%) mate "na dobierku" :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo pánové,děkuji za plodné čtení a myslím že půjdu do toho.Ptal jsem se na podobnou věc stránku před tak nevím jestli jsem to rozpoutal nebo ne,nicméně jsem se dočetl co jsem potřeboval.Až proběhne nákup,dám vědět jestli se celník dobře vyspal nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...