Přejít na obsah

Co říkáte na hodinky ELYSEE


Doporučené příspěvky

honza: S čínskými strojky zkušenost nemám, ale co se týká korejských aut, tak bych je šmahem nezavrhoval. Třeba Hyundaie se musím zastat. Máma má už druhého Hyundaie coupe (prvního otočila přes střechu, díky její nepozornosti) a druhý jí slouží stále velmi dobře. I ten první byl dobrej a spolehlivej. A to se s autama moc nemazlí. Dokonce s klidným svědomím můžu říct, že to auto je držák oproti jiným luxusnějším a dražším značkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Pachollini: Tak tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dával korejce jen jako příklad. Kámoš měl dvě Sonaty a taky byl spokojený. Na Krétě jsem jezdil s Hyundai Atos, naprostá spokojenost. Měl jsem korejské šéfy, tak vím,že každou naprostou blbost řeší umíněně,až vyčerpají všechny možnosti. Ale přesto dost lidí korejská auta nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, ze se tu casto srvonavaji hrusky a jabka ;) Problem nejsou cinske hodinky jako takove! Problem jsou cinske strojky v tech hodinkach! Kdyby byly cinske strojky stejne kvalitni jako strojky svycarske, proc pak stoji cinske hodinky se svycarskym strojkem 15-17 tisic (podle Romanovych slov) a hodinky od stejneho vyrobce ale s cinskym strojkem 5-7? Protoze ty cinske strojky jsou proste smejdy a vyrobce si toho je vedomy. Rezerva chodu ukazuje hausnumera, tourbillon je tam leda jako ozdoba a presnost komplikovanejsich strojku je smesna a sem tam z nich neco odpadne. Kdyby se dal kvalitne a levne vyrobit skutecne komplikovany strojek s mesicnima fazema, ukazatelem chodu a jinyma komplikacema, tak proc to ti svycari, nemci nebo treba i PRIM nedela? Proc pak vsichni kupujou predrazene swiss strojky? No protoze ono se to zaroven levne a kvalitne vyrobit neda! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, ze se tu casto srvonavaji hrusky a jabka ;) Problem nejsou cinske hodinky jako takove! Problem jsou cinske strojky v tech hodinkach! Kdyby byly cinske strojky stejne kvalitni jako strojky svycarske, proc pak stoji cinske hodinky se svycarskym strojkem 15-17 tisic (podle Romanovych slov) a hodinky od stejneho vyrobce ale s cinskym strojkem 5-7?

To je už klasika této debaty. Zamlžování a zavádění. Hodinky Elysee s Unitas strojkem nejsou čínské hodinky, vyrábí se ve švýcarsku, jsou SWISS MADE a proto je cena těchto hodinek vyšší než cena hodinek této německé značky s nešvýcarskými strojky. To je myslím téměř všem pochopitelné.

 

Ale vidím, že jsem se mýlil a budu se muset hodně učit. Zjistil jsem totiž, že kvalita hodinek se dá poznat na internetu a dokonce se dají takto i otestovat! A proto byly hodinky Elysee s produkcí v Německu bez prodlení ;) zařazeny do sekce Čínské hodinky. No, pokud je to strachem z konkurence, tak to chápu a nakonec, za takových 5 let to bude známka kvality.

 

A když už jsme v sekci Čínské hodinky :), víte, že je velký rozdíl mezi hodinkami vyráběnými v Hong Kongu a v deltě Perlové řeky a mezi ostatní Čínou? Víte, že každá druhá mikrovlnka, ale také každý druhý fotoaparát vyrobený na světě je z Číny? Kolik je takových hodinek? Jsou to dotěrné otázky? Lepší teď než za 10 let.

http://www.economist.com/cities/displaysto...tory_id=1382626

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, jsi klasický milovník Číny, který by tam nejraději přesunul úplně všechno a výrobě v Evropě nevěří.

Mikrovlnka mi slouží k nahřátí hrnku na preso a fotoaparát k tomu, abych vyfotil své výrobky a dal je na web.

Je mi úplně jedno, kde se tyto výrobky vyrábí.

U hodinek je to jiné. Nosím je denně na ruce a je to to jediné, čím jsem "ozdobený". Nenosím žádné řetízky, až ženatý, nemám prsten.

Image Elysee je právě proto, že vyrábí většinou v Číně zcela nulová a nesrovnatelná třeba se značkou PRIM, která má modelů méně, většinou bez jakýchkoliv komplikací a která v podstatě znovu začíná.

Proto mám na ruce hodinky značky PRIM za cenu, za jakou bych mohl mít dvoje hodinky Elysee vyráběné, jak tvrdíš, ve Švýcarsku. Ono ale SWISS MADE je dnes hodně volné označení, jak zde všichni víme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky noname za korektní příspěvek. Nejsem milovník Číny, nikdy jsem tam nebyl (i když bych Hongkongský veletrh hodinek vidět chtěl), ale vstávaly mi chlupy na zádech (mám tam nějaké?) z příspěvků typu "Čína je svinstvo". A mimochodem jsem ten, kdo si přeje, aby se v Evropě vyrábělo a aby Evropa byla Číně i za 10 let konkurenceschopná. Ale to se nesmí zavírat oči.

 

Tuším, že by se dalo diskutovat i o SWISS MADE, ale to by mi vzalo už moc času, takže zatím nashle a někdy jindy a třeba i někde jinde, např. v prodejnách s Elysee nebo na výstavě Hodiny a klenoty (http://www.hodinyaklenoty.cz/main.php?pageid=173) na viděnou, nejen slyšenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já také neříkám, že všechno čínské je špatné. Bohužel éra čínských hodinek vyráběných velkosériově bez ohledu na kvalitu jen proto, že vypadají lákavě a dají se prodat na eBay, hodně pověst čínských hodinek poznamenala a proto upozorňuji na to, že v low-end kategorii hodinek je činský strojek zatím stále kvalitativně smrtelná past. Až se to změní, budu o tom rád informovat. Nic to nemění na tom, že jsem viděl slušný čínský ručně vytvoření strojek s komplikacemi, jenže stál samozřejmě ekvivalentně tomu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaznělo to už jinde, ale spousta milovníků si prostřednictvím hodinek kupuje i legendu. Jinými slovy, pokud jsem si koupil letecké Laco, koupil jsem si i tu pohádku které jim dává šmrnc a mně se líbí. Pokud jsem si koupil Azimuth, koupil jsem si s tím i to, že je to remake nečeho, vyrobeného z nějakého strojku etc. etc. Pokud se ale někdo tváří jako němec a je to převlečený číňan, tak by mi to určitě vydilo.... Má to prostě pachuť podvodu.

 

Jinak Elysee jsem měl v ruce, dojel jsem se na ně podívat do hodinářství (pokud se nepletu, bylo to v Edenu v Praze,... některé hodinky vypadají o hodně hůře než na fotografiích, třeba model Kreon ... model KO1 je zase model jehož designové zpracování je, jak to jen říct slušně, hodně zláštní? Jinými slovy, měl jsem z toho pocit, že designové oddělení neexitovalo a neexistuje, proč by také mělo, když si můžu půjčit ručičky tamhle, pouzdro od Tutimy, grafiku číselníku od.... To je jen můj zákaznický dojem. Jaký rozdíl, když jsem poprvé vybalil svoje Laco z krabičky, nebo když jsem si u Chronomaga kupoval Azimuthy.

 

Na Elysee je prostě vidět, že se "někde" šetřilo... a je to vidět na první pohled a vlastně se celkovým dojmem většina modelů neliší od toho co si mohu koupit v Holešovické tržnici od Vietnamců ..

To je můj osobní, subjektivní dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaznělo to už jinde, ale spousta milovníků si prostřednictvím hodinek kupuje i legendu. Jinými slovy, pokud jsem si koupil letecké Laco, koupil jsem si i tu pohádku které jim dává šmrnc a mně se líbí. Pokud jsem si koupil Azimuth, koupil jsem si s tím i to, že je to remake nečeho, vyrobeného z nějakého strojku etc. etc. Pokud se ale někdo tváří jako němec a je to převlečený číňan, tak by mi to určitě vydilo.... Má to prostě pachuť podvodu.

 

   Na Elysee je prostě vidět, že se "někde" šetřilo... a je to vidět na první pohled a vlastně se celkovým dojmem většina modelů neliší od toho co si mohu koupit v Holešovické tržnici od Vietnamců ..

To je můj osobní, subjektivní dojem.

A je to tady. Já jsem tušil, že tenhle příspěvek musí přijít. Takzvaně osobní pohled jednoho z diskutujících (samozřejmě to nesměl být ani moderátor, ani administrátor). Onione, to nebylo ani dobré, ani vtipné. Tedy, musím se přiznat, že s těmi Vietnamci, to mě až rozesmálo.

 

Ale vážně, vzkaz pro dovozce z Chronomagu, tohle nejsou vůbec pěkné obchodní praktiky. To máte takový strach z Elysee, že by se Archimede nechytily?! Elysee nejsou čínské hodinky a jestli tvrdíte, že ano, pak musí být Archimede čínskými také.

 

Na Elysee zákazníci oceňují přesný opak, než tvrdil Onion. Například to, že vypadají o hodně lépe v reálu než na obrázku, což potvrzuje fakt, že zatím ani nikdo ze zákazníků, kteří si je objednali přes internet, hodinky nevrátil. Na loňské výstavě Hodiny a klenoty jsem po prvním dnu musel ke všem hodinkám dát cenovky, protože každý, kdo měl odvahu zeptat se na cenu se velmi divil, že jsou výrazně levnější než předpokládali.

 

Ale přesvědčování, opravování, vysvětlování a podobně už bylo trochu moc a jestli je většina zdejších diskuzí moderována stejně jako tato (stačí si povšimnout přesouvání diskuze o Elysee), pak se nabízí otázka, zda by neměl vzniknout ještě další diskuzní portál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elysee nejsou čínské hodinky a jestli tvrdíte, že ano, pak musí být Archimede čínskými také

Fabriku Ickler v Pforzheimu, kde se vyrábějí hodinky Archimede a Limes jsem viděl. Zajímalo by mě, zda můžeš Romane totéž říci o Elysee a Dusseldorfu.

 

Zatím jsem nedostal odpověď na otázku týkající se tvrzených minerálních skel a jejich blízkosti safírovým sklům, byl to jen marketingový blábol nebo je to možné nějak doložit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elysee nejsou čínské hodinky a jestli tvrdíte, že ano, pak musí být Archimede čínskými také

Fabriku Ickler v Pforzheimu, kde se vyrábějí hodinky Archimede a Limes jsem viděl. Zajímalo by mě, zda můžeš Romane totéž říci o Elysee a Dusseldorfu.

 

Zatím jsem nedostal odpověď na otázku týkající se tvrzených minerálních skel a jejich blízkosti safírovým sklům, byl to jen marketingový blábol nebo je to možné nějak doložit?

Takže jsi tam viděl výrobu ocelových pouzder. Ano? Nebo jsi tam viděl montovnu? A prosím seriózní odpověď, na konci března jedu do Basileje a Pforzheim není daleko.

 

Ohledně skel se pokusím sehnat odpovídající důkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ceny safír. skel (běžná skla) už nejsou tak drastické a tvrzená minerální mi přijdou jako slepá ulička. Já osobně mám s minerálními skly špatné zkušenosti, prostě se mi je vždy podařilo nějak poškrábat a to jsem se snažil vždy dávat pozor. Nějaké tvrzení to asi nezachrání a bůhví, jestli to dnes výrobně není stejně drahé či dražší. Safírové sklo se mi zatím naštěstí ještě nerozbilo, ale také si myslím, že není safír jako safír a i zde bude určitě kvalita různá. Dalo by se říci, že pro mne jsou nyní hodinky s minerálem out a můžou být jakkoliv hezké. Jiná věc je plast, ten nezatracuji, protože na některé hodinky prostě patří (pokud to není vychytávka jako u nového Diplomatu od Prim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vážně, vzkaz pro dovozce z Chronomagu, tohle nejsou vůbec pěkné obchodní praktiky. To máte takový strach z Elysee, že by se Archimede nechytily?! Elysee nejsou čínské hodinky a jestli tvrdíte, že ano, pak musí být Archimede čínskými také.

Jaké praktiky máte na mysli? Nějak mi to asi uniklo. Ne, strach z Elysee nemám, nikdo ze zákazníků se mi o nich nikdy nezmínil.

 

Ale přesvědčování, opravování, vysvětlování a podobně už bylo trochu moc a jestli je většina zdejších diskuzí moderována stejně jako tato (stačí si povšimnout přesouvání diskuze o Elysee), pak se nabízí otázka, zda by neměl vzniknout ještě další diskuzní portál...

Diskuse byla přesunuta podle původu hodinek do k tomu určené rubriky, aby to nemátlo uživatele. Ano,máte pravdu, takto jsou moderovány všechny diskuse, které se rozřazují do příslušných rubrik. Diskusní portál si přeci kdykoliv můžete založit, to není žádný velký problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Roman: z tvého příspěvku mám pocit jako by si naznačoval moje spojení s nějakým prodejem, nějakých hodinek. tak pro jasnost: Nemám s nijakým prodejcem hodinek nic společného. Moje identifikace je jasná a jednoduchá. Jak už nickname napovídá, tak se jmenuju Cibulka M., můj web je www.gunting.cz. Jentak pro tvojí informaci, tak to že si se v reakci na můj příspěvek napřel do hodinek Archimede je střela špatným směrem, protože se mi zrovna tyhle hodinky moc nelíbí. Moje nejmilejší kousky jsou letecké Laco a Azimuth Bombardier, ale mám i spoustu dalších, něco prodávám i v rubrice Prodám. Srovnání tebou dovážených Elysee s již zmíněnými Laco, nedejbože Azimuth, je pak více než úsměvné. Zpracování výrazně jiné, design je úplně o něčem jiném... jak se říká: Dokonalost je tvořena detaily a něčím čemu se říká "esprit" . Pouhé srovnání ceny nestačí. Moje sousedka má také většinu "věcí" co moje milenka a přesto bych si jí nechtěl ani půjčit... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ceny safír. skel (běžná skla) už nejsou tak drastické a tvrzená minerální mi přijdou jako slepá ulička.

No nevím. Je známo, že safírová skla jsou oděruvzdorná, ale také křehká. Což bývá problém při výrobě, ale také při nošení, např. když se pouzdro mírně hne. Ale jak říkám nevím, nejsem technolog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...