Přejít na obsah

B. Colt II vs. O. Seamaster 300M


Doporučené příspěvky

Milí odborníci,

přemýšlím o (na mé poměry) poměrně velké investici do velké radosti. A váhám............Omegy jsou uhlazenějšího vzhledu, Breitlingy na mne působí taknějak rošťáctějc. Oboje jsou pěkný a za podobnou cenu, kvalitou snad budou podobný.........nebo se mýlím? A které by kdo z Vás vybral a proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ač fanda Breitlingu tak v tomto případě bych doporučil spíš Omegy. S Coltama neuděláš absolutně žádnou chybu a jak jsi celkem trefně napsal dostaneš "rošťácký" hodinky - určitě výraznější než Omega. Zpracování je tradičně perfektní, tah parádní.

Nicméně - u Omegy získáš to samý (dokonce je otázkou, jestli třeba zrovna ten tah není ještě lepší, spona určitě) a navíc výrazně lepší kalibr (2824 vs. 2892)

Takže za mě spíš Omega...

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, to jsem nějak přehlédl......ono info o různých kalibrech, bláhově jsem si myslel, že mají shodnou Etu.

A k té velikosti.......mám skutečně velmi úzké zápěstí. Archimede Pilot v 42mm je maximum, co se mi na ruku vejde (obvod cca 16.5 cm).

 

Omega SMP mají jednu kouzelnou vlastnost - vypadají dobře snad na každý ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber Colty. Mam oboji, sice Omegy v quartzu. Kdyz bych mel oboje hodinky porovnat, B vitezi ve zpracovani (tah je oproti Omegam neskutecne propracovanejsi) a v tom, ze ma opravdu koule. Omegy zase vitezi v tom, ze maji pouzdro jako ocucany bonbon, a tak sedi perfektne na kazde ruce. A potom je kazdy pozna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlášť ta poslední fotka je k zamyšlení :smile_anim:

 

Podle mě nejhezčí varianta SMP... hezčí než bondovky. Už se oficálně neprodávají, ale sehnat se dají. Na druhou stranu asi není úplně fér porovnávat SMP v černý verzi se světlou variantou Coltů...

 

post-1975-1257943927.jpg post-1975-1257943941.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Vážený kolego,

 

také přidám svůj názor, který bude bohužel subjektivní. Zmíněné Omegy jsem měl a zpracování bylo bezchybné, tah perfektní, jsou dotažené do všech detailů. Ač jsem Breitlingy nevlastnil a vlastnit ani nebudu, dovolím si pochybovat o tom, že by se Omegám v mnou zmíněných parametrech mohly rovnat. Takže můj soud je jednoznačný, jedině Omegy. Na závěr dodám, že se jedná o legendární model a každý řádný člen chronomagu by je měl mít alespoň na chvilku. To samé si myslím o Omega Moonwatch, ty také do sbírky patří. Takže milý Bigesi, čeká Tě ještě nejméně jeden výdaj kuk.gif kuk.gif.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážený kolego,

 

také přidám svůj názor, který bude bohužel subjektivní. Zmíněné Omegy jsem měl a zpracování bylo bezchybné, tah perfektní, jsou dotažené do všech detailů. Ač jsem Breitlingy nevlastnil a vlastnit ani nebudu, dovolím si pochybovat o tom, že by se Omegám v mnou zmíněných parametrech mohly rovnat. Takže můj soud je jednoznačný, jedině Omegy. Na závěr dodám, že se jedná o legendární model a každý řádný člen chronomagu by je měl mít alespoň na chvilku. To samé si myslím o Omega Moonwatch, ty také do sbírky patří. Takže milý Bigesi, čeká Tě ještě nejméně jeden výdaj kuk.gif kuk.gif.

 

Tak já musím prohlásit - a to veskrze objektivně (SMP jsem vlastnil, Colty Jakubiska pečlivě zkoumal a Steelfishe, což je Coltova větší sestra, mám zrovna na ruce), že se Colty se SMP můžou rovnat zcela směle. A to bezpochyby. Akorát jak jsem psal - SMP mají určitě lepší sponu (působí masivněji a opravdu trochu poctivěji - možná nejlepší spona co jsem kdy viděl) a někomu může vyhovovat víc design tahu samotného. Naopak si myslím, že s ohledem na detaily ciferníku a třeba lunetu je do nejmenšího detailu "vyprděnej" spíš Colt. Nehledě na to, že si ciferník i lépe vychutnáš díky bezchybnému antireflexu o němž si SMP můžou nechat zdát...

I přesto stále trvám na mém doporučení (viz výše zmíněný důvody). Jen jsem se chtěl Breitlingu zastat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná dostanu po hubě:

Omegy bych se nebál vzít i k "lehčímu" obleku. B-čka by byly přez náturu i pro můj nevkusný styl.

jediné, co mi vadí na Omegách, je hliníková(??) vložka lunety. Je moc ná ráně. Kdyby tam tak byla keramika..

Jinak je to můj dream

( Zatím ho krotím Sumem)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne by som si nekupil ani jedny, ale pokial by som bol v tvojej situacii a vyberal iba z tychto dvoch modelov, tak by som asi nakoniec vzal Omegu. Kvalitativne to bude priblizne rovnake, rozhodni sa podla toho, ktore sa ti pacia viac. Omegy mi dojdu take univerzalnejsie. Pokial si ich vezmes ku koseli, tak ti nebudu drat rukav a mali by sa pod neho aj vojst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...