Jump to content

Kalifx

Member_50
 • Posts

  4,102
 • Joined

 • Last visited

About Kalifx

 • Birthday 11/01/1973

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  UH
 • Fanoušek značky
  Mnoha

Recent Profile Visitors

15,680 profile views

Kalifx's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

 1. Já v tomhle směru myslím neregistruju žádnou aplikaci (mnou aktivně používanou), která by aktuálně nebyla nativní pro M(x) procesory. Ostatně i proto jsem čekal s přechodem na tuto architekturu až doteď a jel furt na Intelu.
 2. To samozřejmě vyloučit nelze. Ostatně jak píšu - já už těch Apple přechodů zažil tolik (vlastně všechny), že neexistuje dostatečné množství hormonů, které by mi mohlo pomoct s následky. Ale moje úvaha pramenila z faktu výkonnostní převahy. Ten zbytek je obchodní politika, a to asi jako zákazník ovlivnit nedokážu. Ale v tomto bodě mě zase uklidňuje fakt, že Mac pro mě byl vždycky minimálně z 90 % pracovním nástrojem. Takže pokud za 5 let přijde Apple s dalším přechodem, tak tenhle Mac bude už alespoň dávno a několikrát zaplacen.
 3. Dnes opět po čase Tagliatelle con ragù alla bolognese...
 4. Hele já na Macích pracuju v podstatě nepřetržitě od roku 1997, takže "end2end control" potažmo proprietární model vnímám jako velký benefit Jablek. Spíš jsem chtěl říct, že ten výkon je skutečně a citelně předimenzován. Nebo jinak - když jsem dřív přecházel mezi těmi všemi architekturami (68k, PPC, Intel, ARM) tak jsem u toho nového kompu vždycky někde na horizontu času vnímal přirozené limity. Teď poprvé mám pocit, že tenhle sekáč se prostě jen tak nezakecá. Respektive pokud si nasimuluju blízkou budoucnost v kontextu výpočetní náročnosti předpokládaných činností (AR, VR, AI), tak poprvé cítím, že by se muselo stát něco hodně převratného, abych se s tímhle kompem dostal do situace, že v periodě cca 5 let prostě víš, že už přestává reagovat tak, jak potřebuješ. Ale uvidíme.
 5. Jen tip pro případ, že byste o něm uvažovali. Od poloviny září mám doma tohohle prcka a je to něco neuvěřitelného. Před nákupem jsem četl pár recenzí a v nich uživatelé často zmiňovali, že na něm běží systém jako na telefonu. Jsem si říkal - no potěš koště. To není úplně ideální reklama na výkon. Nicméně pak jsem to pochopil. Prostě kliknete na ikonku a v tom momentě se spustí aplikace a ve stejný moment je připravena k práci. A to mám samozřejmě tu nižší konfiguraci s Maxem, páč bohužel zatím nekradu. Ale i tato verze mi bude sloužit velmi dlouho. Nedovedu si představit, co by ten stroj mohlo utahat. Jasně, nedělám hollywoodský bijáky, ale myslím, že ani ty by nebyly problém. Ten procesor je prostě zvíře. A předpokládám, že až mě v devadesáti budou muset připojit k nějakému přístroji, tak i tohle vobstará tahle krabička. A ani se při tom nezadejchá.
 6. Furt to samý. Takže to už jsem asi fakt vyléčenej.
 7. Pořídil jsem si nový sluchátka, a po pár hodinách poslechu jsem musel přiznat (jak psali maníci na audiofóru), že se opravdu perfektně hodí k poslechu kvalitních rockovejch až pop-rockovejch kytarovek v rozsahu konec sedmdesátek – konec devadesátek. Tedy ony zahrají obecně výborně (i když třeba na hiphop je jich vyloženě škoda ), ale tenhle segment je jejich doménou. Takže jsem si po letech opět vychutnal jedno skvělé (a podle mě neprávem opomíjené) album z roku 1993. Jde o Spilt Milk od Jellyfish. Je to hravý a hrozně příjemný. Takže doporučuju pro jakákoli sluchátka.
 8. V úterý proběhl náš historicky první společný obchod s Karlem a musím jen chválit. Skvělá (a především věcná) domluva, vše, na čem jsme se předem domluvili, bylo do puntíku splněno. Platba proběhla také naprosto bez jakýchkoli komplikací. A jako bonus vnímám i výborný pokec. Takže doufám, že se ještě někdy potkáme.
 9. Už cca 10 let furt to samé (mimo občasné alternace v podobě Orient Starů). Patrně šlo o ten šťastný model, který mě definitivně dostal ze spárů chronobundusu.
 10. Hele renovuje to a bere to vážně. Takže se snaží dodržet původní receptury. No a někdo mu nakukal, že na první generaci Rapidů se běžně montovala bantamová kolečka z rudlíku...
 11. Jsem na ježka (home improvement ), díky kovidu jsem se opět po čase zakulatil (takže mám hlavohruď) a brajtle se mi nechce kupovat. Tak aspoň jezdím v symbolu kindermafiánů, šmelinářů a diplomovaných brzdičů houpaček.
 12. Tak oficiální doktrínou jsem samozřejmě nemyslel doktrínu fóra. To už by bylo ostatně hodně "weird". To jsi si tam spíš nějak podivně dosadil ty. Ale nevadí. Každopádně přeju hodně energie a hlavně zdraví při sdílení zážitků z testování. Ostatně když se obyvatelstvo zabaví hrami, tak vrchnost může o tom lépe a nerušeněji vládnout.
 13. Tak zatím se zdá, že bez ohledu na oficiální doktrínu jsou všichni koviďáci na tomto fóru (rozuměj všichni pozitivně diagnostikovaní) živý. A to je myslím dobrý začátek. Minimálně s ohledem na odborníky statisticky definovanou smrtnost a všechny ty předpřipravené polní nemocnice za, zhruba, dvacetšest milionů...
×
×
 • Create New...