Přejít na obsah

Pendlovky


Drek

Doporučené příspěvky

Ne, jen budou dřív v prdeli. :thumbsup_anim:

 

Co bych na nich mel znicit?? podle ceho davali drive hodinari hmotnosti zavazich jde o to ze mam strojek bez zavazi a ted jej zkousim na zavazi z jinejch pendlovek a budu muset skratit kyvadlo a jde mi o to kdyz se zavazi bude lisit v par gramech jestli pujdou porad stejne rychle aby mi to kyvadlo nechybelo. Ted to zkousim na zavazi 1,3-4kg ten strojek je miniatura tak ze chci zavazi menci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych na nich mel znicit?? podle ceho davali drive hodinari hmotnosti zavazich jde o to ze mam strojek bez zavazi a ted jej zkousim na zavazi z jinejch pendlovek a budu muset skratit kyvadlo a jde mi o to kdyz se zavazi bude lisit v par gramech jestli pujdou porad stejne rychle aby mi to kyvadlo nechybelo. Ted to zkousim na zavazi 1,3-4kg ten strojek je miniatura tak ze chci zavazi menci.

Proc bys mel zkracovat kyvadlo? Tim, ze zmenis rozlozeni hmoty na kyvadle, tak upravis periodu jeho kmitani, neboli jinak - regulujes chod. Kyvadlo funguje jako oscilator (stejnou roli ma v hodinkach setrvacka), ktery odmeruje casove dily. Zavazi slouzi jako pohon stroje, tedy jako hnaci pruzina v hodinkach. Tim, ze zmenis jeho hmotnost, tak budou na soukoli pusobit vetsi sily (staticky mezi kroky i dynamicky pri kroku), proto tedy nejspis, jak zminuje mechano, to vetsi opotrebeni. Toliko zamysleni nehodinare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodiny vypadali nejak takto

http://cgi.ebay.de/Alte-Wanduhr_W0QQitemZ2...=item35a7986a35

kyvadlo chci skratit kvuli tomu ze nejni origo ke strojku i kdyz tak vypada nesedi o 3cm na čepu kotvy ted je zkousim seridit aby sly presne a potom uvidim jestli prendat doraz na kyvadle nebo skratit ale asi to vypada na skraceni. Jak urcovali drive hodinari jaka ma byt vaha zavazi??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych na nich mel znicit?? podle ceho davali drive hodinari hmotnosti zavazich jde o to ze mam strojek bez zavazi a ted jej zkousim na zavazi z jinejch pendlovek a budu muset skratit kyvadlo a jde mi o to kdyz se zavazi bude lisit v par gramech jestli pujdou porad stejne rychle aby mi to kyvadlo nechybelo. Ted to zkousim na zavazi 1,3-4kg ten strojek je miniatura tak ze chci zavazi menci.

 

 

Nezničíš na nich nic, neboj, jen budou brzy v prdeli.... to už Ti někdo napsal, myslím, že mechano. Ale neboj, on tomu skoro vůbec nerozumí.......

Použij co nejlehčí závaží, při kterém bude mít kyvadlo co nejmenší amplitudu /rozkyv/. Hodiny pak mají lepší přesnost chodu. Budou se míň kurvit palety kotvy, zuby krokového kola a ložiska s čepy kol.

Praktický příklad použití zbytečně těžkého závaží /pera z jiného oboru: Kup za 2000 Kč pojízdnou Škodu 105 L. Může být i LS, ta má, myslím chromované nárazníky a clony na čelním skle. Zaparkuj pod běchovickým kopcem, k fáru dej vozejk se třemi tunami cementu. Jezdi na plný kule do a z kopce, dokud auto bude fungovat. Můžeš pak porovnávat s druhým exemlářem, kde budeš jen Ty a třeba nějaká vymazlená 48 kg blondýna. Mělo by to vydržet podstatně déle, příčinou nebude ale ta blondýna. Kdyby utíkala, tak se na auto vybodni a běž za ní. Pendlovek je na takové pokusy škoda.

Spíš to všechno ber jako pomoc v teoretickém vzdělávání mechana, jeho zcela vágní termín, že budou v prdeli je velmi, velmi neexaktní, navíc, nespisovný. Kdyby aspoň napsal, že budou v řiti, tomu bych už rozumněl více a dalo by se z toho alespoň něco málo vyvodit.

Ani Ti nedokázal vysvětlit, že změna amplitudy kyvadla s ohledem na váhu závaží chod hodin nezmění, neboť kyvadlo jest isochronní. To už ale také nevím co je. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vše podstatné už bylo řečeno ale stručně ještě asi tolik: Dej tam nějaké závaží, když to půjde tak zkus lehčí až dojdeš k tomu se kterým to ještě spolehlivě jde. Když dáš zbytečně těžké tak se to bude moc opotřebovávat. Přesnost chodu závisí na kyvadle, čím je delší, tím pomaleji se kýve. Pokud není originál tak to možná bez úprav nepůjde vyregulovat. Nejdřív to dej do chodu a pak případně vymyslíme co s kyvadlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za vysvetleni tak ze vahu zavazi musim zkouset udelam to pres matku a sroub na sroub zacnu pridavat matky a odvazim az pujdou jeste se zeptam zavazi z mosazneho plechu byli drive pajeny jak k sobe myslim tělo zavazi. Kdyz kouknu na zavazi tak na nem nejni pomalu vubec videt spoj.

Upraveno uživatelem Drek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já myslim že na to nejpodstatnější jste zapoměli, než si budete hrát s váhou závaží, je potřeba vyčistit stroj, udělat všechno co je prochozený a namazat, jinak je to uplně k ničemu na neudělanym stroji zjištovat váhu závaží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vše podstatné už bylo řečeno ale stručně ještě asi tolik: Dej tam nějaké závaží, když to půjde tak zkus lehčí až dojdeš k tomu se kterým to ještě spolehlivě jde. Když dáš zbytečně těžké tak se to bude moc opotřebovávat. Přesnost chodu závisí na kyvadle, čím je delší, tím pomaleji se kýve. Pokud není originál tak to možná bez úprav nepůjde vyregulovat. Nejdřív to dej do chodu a pak případně vymyslíme co s kyvadlem.

 

 

Faktická poznámka, náčelníku: přesnost chodu záleží na všem možném, ale ne na délce kyvadla. Na délce kyvadla záleží jen rychlost chodu.

Pro vědce: Já tvrdím, že to je přesně naopak, čím je kyvadlo kratší, tím bude chod rychlejší...

Pro Cimrmanology: Totéž můžete zažít i na jižním pólu, ale obráceně, hlavou dolu :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než začneš provádět devastační úkony,spočítej zuby kol a pastorků (od minutového kola směrem ke kroku) a vypočítej si počet otáček krokového kola. Výsledek násob dvojnásobkem počtu zubů krokového kola a vyjde ti počet kyvů za hodinu.A podle tabulky zjistíme potřebnou délku kyvadla.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezničíš na nich nic, neboj, jen budou brzy v prdeli.... to už Ti někdo napsal, myslím, že mechano. Ale neboj, on tomu skoro vůbec nerozumí.......

Použij co nejlehčí závaží, při kterém bude mít kyvadlo co nejmenší amplitudu /rozkyv/. Hodiny pak mají lepší přesnost chodu. Budou se míň kurvit palety kotvy, zuby krokového kola a ložiska s čepy kol.

Praktický příklad použití zbytečně těžkého závaží /pera z jiného oboru: Kup za 2000 Kč pojízdnou Škodu 105 L. Může být i LS, ta má, myslím chromované nárazníky a clony na čelním skle. Zaparkuj pod běchovickým kopcem, k fáru dej vozejk se třemi tunami cementu. Jezdi na plný kule do a z kopce, dokud auto bude fungovat. Můžeš pak porovnávat s druhým exemlářem, kde budeš jen Ty a třeba nějaká vymazlená 48 kg blondýna. Mělo by to vydržet podstatně déle, příčinou nebude ale ta blondýna. Kdyby utíkala, tak se na auto vybodni a běž za ní. Pendlovek je na takové pokusy škoda.

Spíš to všechno ber jako pomoc v teoretickém vzdělávání mechana, jeho zcela vágní termín, že budou v prdeli je velmi, velmi neexaktní, navíc, nespisovný. Kdyby aspoň napsal, že budou v řiti, tomu bych už rozumněl více a dalo by se z toho alespoň něco málo vyvodit.

Ani Ti nedokázal vysvětlit, že změna amplitudy kyvadla s ohledem na váhu závaží chod hodin nezmění, neboť kyvadlo jest isochronní. To už ale také nevím co je. :thumbsup_anim:

Odpovídal jsem na pánovu otázku, jestli se změní rychlost chodu hodin, když dá těžší závaží. Odpověděl jsem : ne.

K tomu jsem jen dodal, kde budou hodiny dřív. Co je na tom nejasného? :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych na nich mel znicit?? podle ceho davali drive hodinari hmotnosti zavazich jde o to ze mam strojek bez zavazi a ted jej zkousim na zavazi z jinejch pendlovek a budu muset skratit kyvadlo a jde mi o to kdyz se zavazi bude lisit v par gramech jestli pujdou porad stejne rychle aby mi to kyvadlo nechybelo. Ted to zkousim na zavazi 1,3-4kg ten strojek je miniatura tak ze chci zavazi menci.

Tak chvilku vážně. Píšeš tady, že ten strojek je miniatura a já nevím, jak moc se pleteš nebo nepleteš. Nejlepší by asi bylo, kdybys poskytl lepší informace a nějaké fotky. Případně změř kyvadlo, aspoň přibližně.

 

Skutečné miniatury pendlovek chodí tak na 250 až 450 gramů. Takže když použiješ 1.5kila, asi je sešrotuješ. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mechano myslel, jako že je tím zprdelíš....

Teď taky vážně: máš tu několik cenných rad, jak postupovat. Nic nezkazíš, když je poslechneš. Pakliže dáš více informací, hlavně fotky, je jistota, že kluci stejné hodiny většinou mnohokráte dělali a znají je lépe, než vlastní manželky. Poradit Ti pak, co opravdu udělat, bude pro ně hračka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam to zavazi jen na zkousku potrebuji vedet delku kyvadla kvuli delce bedny. Jinak prumer ciferniku je 13 cm tak ze to bude miniatura. Tohle kyvadlo se neveslo do bedny zhruba o 4cm a zaroven nesedelo ani na cep u kotvy take o zhruba o ty 4cm. Vcera mi hodiny udeli za 12 hodin 10 minut a ted prez noc po zlraceni udelali dve minuty tak ze jde rici ze to bude serizene.

 

Jeste se zeptam na hodinach nejni zadna znacka jen cislo ale kazdy dil na hodinach je cislovany cislem 4 nevy nekdo co by to mohlo byt za vyrobce??

post-3574-1270627064.jpg

post-3574-1270627078.jpg

post-3574-1270627086.jpg

Upraveno uživatelem Drek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam to zavazi jen na zkousku potrebuji vedet delku kyvadla kvuli delce bedny. Jinak prumer ciferniku je 13 cm tak ze to bude miniatura. Tohle kyvadlo se neveslo do bedny zhruba o 4cm a zaroven nesedelo ani na cep u kotvy take o zhruba o ty 4cm. Vcera mi hodiny udeli za 12 hodin 10 minut a ted prez noc po zlraceni udelali dve minuty tak ze jde rici ze to bude serizene.

 

Jeste se zeptam na hodinach nejni zadna znacka jen cislo ale kazdy dil na hodinach je cislovany cislem 4 nevy nekdo co by to mohlo byt za vyrobce??

Výrobce určit neumím a závaží bych hádal tak 3/4 kila, ale je to fakt jen hádání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...