Jump to content

PepaSFI

Member_50
 • Content Count

  2,323
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About PepaSFI

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Vysočina

Recent Profile Visitors

7,887 profile views
 1. otázka je jestli se na jízdních vlastnostech víc projeví pružení plechu nebo větší neodpružená hmotnost. Právě kvůli ní se začaly dělat lité disky pro sportovní použití. Ovšem tenkrát to byly slitiny hořčíku, lehké, pevné ale taky křehké. To do provozu nikdo neschválí, dnes je kolo součástí deformační bezpečnosti, musí se při nárazu správně ohnout, ne rozletět na kusy. A aby z kola otloukaného nerovnostmi nebyla brambora, musí být masivní a proto těžké, nebo z lepšího, líp zpracovaného materiálu, takzvané kované a proto velmi drahé. Na normálních autech ty litý kola fakt nejsou kvůli sportovní
 2. ony ty dnešní litý kola obvykle nejsou vůbec lehké. Ty plecháče tak můžou být paradoxně na silnici lepší, menší neodpružená hmota.
 3. ty géčka by byly fešnej obojek. Chronomagorský béhovado.
 4. tady to bude se zvonem složitější, vidím tam nějakou hadici od pračky nebo myčky. To by se muselo odpojit a nějak zaslepit, jinak zvon neudělá ten správný nátlak, unikalo by to do té hadice a ne do potrubí.
 5. hydroxid sodný pomůže pokud to ucpání není úplně na tvrdo. Musí se k zácpě dostat, což když bude plná trubka vody, jde jen těžko. A pozor, je to silná žíravina a navíc při rozpouštění se silně zahřívá, takže to začne bublat a prskat takže ochranné brýle, rukavice a držet se dál. A pod sifon nachystat kýbl, kdyby něco povolilo, obvykle to pak je potřeba všecko dotáhnout, protože se asi teplem uvolní ty matice na sifonu. Případně zkusit někde vypůjčit prošťuchovací pružinu, taky jde použít bovden z brzdového lanka, to leckdo najde v garáži, jen délka bývá kratší.
 6. vzpomněl jsem si na historku kterou mi kdysi jeden vyprávěl. Nechal se jako student najmout na sčítání. nafasoval papíry, instrukce a jel sečíst vesnici. V autobuse na něj divně koukali když si kupoval jízdenku a on taky koukal když vystupoval. Nikde nic, pustá pustina. Vesnice na poddolovaným území už dávno neexistovala. Další autobus za půl dne, vyděláno prd. Takže nic nového pod sluncem. Stejně si myslím že je všechno někde zaznamenaný, jen si ty data dát dohromady. Ale ono to sčítání možná taky signalizuje nálady obyvatel, ochotu dělat kraviny na povel, kverulantství, podivínství a na
 7. tak se v práci testujem a je to celkem fiasko. Z cca 90 lidí minulý týden zachycen a následně potvrzen jeden pozitiv. Tento týden všichni negativ a jeden momentálně zavostalej co jednoduchý úkon o třech částech, který běžně zvládají školní děti, nezvládl na druhý pokus. Jo, minulý týden udělal a tenhle týden to zvoral. Dvakrát. Včetně toho že po nezdaru začal prohrabávat nádobu s odpadkama a hledat to svý šťourátko aby si vyšťoural znovu. A ne, nebyl to nějakej primitiv od koštěte, byl to důležitej podržtaška z kanclu. Mimo to máme pár karantén a momentálně jednoho nemocného s horším průb
 8. jo to už jsem zjistil. Holt když hledáš informace o očkování, nehledej je na stránkách ministerstva.
 9. já některý znám dodnes, některý neměli rádi ani ti policajti, protože jim svou snaživostí přidělávali práci. Minimálně v jednom případě to byl člověk co měl průser, nějakou nehodu a protože byl správně zapsán, dostal šanci. Ale k tématu rubriky. Přihlašoval jsem matku na očkování a hledal kde se to povyražení dá absolvovat. V úvahu připadala Třebíč, jenže tam je to místo problematické s parkováním a přístupem pro lidi s pohybovými obtížemi. Fakt prima nápad dát místo pro očkování důchodců do bolševickýho kulturáku kde se stavitel vyřádil na schodištích. Takže buď Nové Město nebo Žď
 10. u nás nastane firemní šťourání zítra, to jsem na tu atrakci zvědavej. Zas se potvrzuje že svět je plný idiotů a zatímco dřív měli hnízdo v dopravě, dnes mají velkolíheň v covidu. Tuhle se k chlapům na dílnu přibatolil bezpečák a toužil si povídat. Pochlubit se že chystá to testování a jak to má vehementně naplánovaný. Je to asi 90 lidí, kdyby za každým extra přišel tak to má za půl dne odbytý bez plánů. No někdo dokáže z prdu udělat kolotoč. Tak mu zkritizovali že to bude procesí do jídelny, že to má udělat někde kde nikdo není. Načež se evidentně urazil, ještě chvíli žvanil blbosti a pak si n
 11. já teda nejsem virolog ale... ony se viry můžou křížit? Dyť ono to vlastně ani není živý, teda aspoň ne tak jak si obvykle představujem.
 12. ta zpětná klapka se dá koupit i samostatně, podle průměru potrubí, pokud je vrtulník jinak v pořádku. Jen se vymontuje, do roury se vloží kroužek s klapkou, tuším že to má nějaké těsnění dokola, větrák se dá zpátky a je to vyřešený.
 13. vincentka se prodává i jako do nosu špric, dobrý na rýmu a ta mlhovina co to vytváří se dá v pohodě inhalovat. Já jsem chronický chrchlač kašlač a celkem mi to pomáhá. Na tu rýmu taky, preventivně, jak začnou nepříjemný pocity v nose, občas prostříknout a někdy se ta rýma ani nerozjede. Jestli doma najdeš nějaké mlžítko kropítko, třeba od nějaké ůstní vody, zkus vinckův nápoj do toho a šlukovat.
 14. skoro to vypadá jak kdyby to souviselo s tím fotbalem. Lidu se nelíbí papalášský trachtace? No však my jim ukážem! Roubík do úst! Teda náhubek nasadit! Počítám že tak ve středu dojde k vyhodnocení epidemické situace která bude určitě prudce zhoršená a bude se řešit jestli přidat eště špunt do p..... no však víte kam.
 15. si děláte srandu ale já byl kdysi v nějaké jeskyni na exkursi, jestli se nemýlím, byla to Býčí skála a tam podobnou "účtenku" skutečně objevili. Akorát teda archeologové tvrdí že to je prehistorická malba a jeskyňáři si myslí, že tam ty čárky malovali v 19. století, při objevování, najmutí kopáči aby měli přehled o vytahaném množství bláta aby dostali správně zaplaceno.
×
×
 • Create New...