Jump to content

PepaSFI

Member_50
 • Content Count

  2,310
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About PepaSFI

 • Rank
  Megazávislák

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  Vysočina

Recent Profile Visitors

7,865 profile views
 1. skoro to vypadá jak kdyby to souviselo s tím fotbalem. Lidu se nelíbí papalášský trachtace? No však my jim ukážem! Roubík do úst! Teda náhubek nasadit! Počítám že tak ve středu dojde k vyhodnocení epidemické situace která bude určitě prudce zhoršená a bude se řešit jestli přidat eště špunt do p..... no však víte kam.
 2. si děláte srandu ale já byl kdysi v nějaké jeskyni na exkursi, jestli se nemýlím, byla to Býčí skála a tam podobnou "účtenku" skutečně objevili. Akorát teda archeologové tvrdí že to je prehistorická malba a jeskyňáři si myslí, že tam ty čárky malovali v 19. století, při objevování, najmutí kopáči aby měli přehled o vytahaném množství bláta aby dostali správně zaplaceno.
 3. chvíli jsem tady nebyl, takže dodatečně: Já se tomu trotlovi vymaštěnýmu na tý silnici musím vyhýbat a třást se strachem že mi padne pod kola a já skončím v kriminále. Když se někdo chce zasebevraždit, ať si hezky soukromě skočí z mostu. Když se trefí do řeky, třeba ho kačenky a rybičky vyzobou a ani ho nikdo nebude muset sbírat.
 4. na jedný straně šachovnice samý černý dámy a na druhý jeden bílý pěšec.
 5. to je úplný prd, to my máme v práci tři cyklisty! To je klub sebevrahů. Všude to klouže tak že se člověk bojí přejít dvůr, už máme i pracovní úraz, já si taky ukázkově zalehnul, naštěstí bez následků, některý auta mají problém vyjet po vesnici do kopce a cyklisti si v tom hnusu šlapou. Jeden pošuk nemá dost cesty do práce ale ještě si jezdí dokola sem tam aby se hezky svezl, druhej jezdí na vyjížďky místo oběda, sotva se na tom drží, tahá nohy po zemi v marastu, šněruje to po celý silnici. Až sebou jebne pod auto, tak doufám že to bude sněhový pluh aby ho rovnou odklidil z cesty.
 6. s ohledem na zákon o ochraně zvířat, kulantně řečeno, nepublikovatelná
 7. benzin do zapalovače je pravý opak toho lékárenského. Odpařuje se málo, je to nějaká těžší forma, spíš se blížící petroleji. Asi by šel použít na základní očistu nějakého hodně špinavého budíku. Ale asi to nedává smysl cenově, technický benzin bude asi levnější a možná i ten lékárenský. Jo a na to ofoukání je potřeba vyfoukávač, ne na to prskat ústně. Hodinářský asi bude stát ranec ale klidně jde použít vyfoukávací balonek na fototechniku. My jsme na to měli klistyrační balonek. Je to stejný, funguje stejně a stojí ve zdravodnických potřebách pár korun.
 8. já z tý značky měl vždycky rozporuplné pocity. Vždycky se mi vybaví tohle, ten zvuk...
 9. Nemusí to být zrovna Lakatoš, to je hrozný hovado a zas tolik jich nejezdí. Spousta lidí má normální traktor s navijákem, v kůrovcových oblastech toho je, kdo má víc lesa, ten si to pořídil. Jen tady v naší maličký vesnici jsou pokud vím tři.
 10. my venkovani takový věci řešíme tak že dojdem do nejbližší hospody, tam se zeptáme na někoho kdo má odpovídající techniku a pak už to je jen na nějaké té bankovce. Tohle by asi vytáh trošku vybavený offroadista a určitě lesní traktor s navijákem. Asi by to obnášelo pár šrámů na spodku, ty už tam stejně jsou. No třeba to má dobře pojištěný a potřebuje kvalifikovaný zásah.
 11. to by snad měl být standard, vzpomínám si že jsme to měli na nějakém laciném sporáku někdy snad před dvaceti lety. Máma si furt nemohla zvyknout že má ten knoflík chvilku přidržet než čidlo zjistí že to opravdu hoří.
 12. taky mám vždycky pocit že se dívám na Nosferatu-symfonie hrůzy.
 13. ona je ta tribotechnika velká věda ale co si budem povídat, jinak se to řeší v průmyslu kde to musí makat tisíce hodin a jinak u domácího samoprcu domahybu, co bude makat hodinu v sobotu dopoledne pětkrát ročně. V těch šnekovkách bývají často bronzový kola a jak jsem se kdysi dočet, ty protiotěrové přísady v moderních olejích na bronzu nefungují. Takže ocelový šnek vylepšený olejem s přísadou to kolo víc opotřebovává. Někde byla zmínka že pomůže přidat MoS neboli Molyku, čemuž bych i věřil, to umí neuvěřitelný věci. Viděl jsem tím promazaný šroub u svěráku. Už nikdy ho nikdo neutáhl
 14. s těsněním je to prosté, těsnící tmel, lidově zvaný "silikon" pro motory a převodovky, různí výrobci, v každém hobbymarketu nabo autopotřebách. Obvykle v kartuši pro vytláčecí pistole, zbytečně velké balení. V autopotřebách mívají i menší balení v tubě. S olejem je to horší, existují průmyslové oleje pro šneky, ty převody mívají podle zátěže předepsané požadavky. Pokud je to něco menšího, pásový dopravník asi netahal tuny, asi by vyhověl nějaký automobilní převodový olej do diferenciálů hypoidní. Ten zvládá smykové tření.
 15. mně tam pobavilo to kde se bude vakcinovat. No hlavně u nějakýho doktora, pak ještě u doktora, samozřejmě i u doktora....jo a ještě taky u doktora a nejspíš i u doktora. A taky konstatování že se vůbec neví jak dlouho to působí, což je jen o trošičku lepší než kdyby se nevědělo jestli to vůbec působí.
×
×
 • Create New...