Přejít na obsah

rolex


Návštěvník

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

pánové, konečně cítím soulad, vy jste mě pochopili, no jasně, je to zmrvenej kult, i když se musím přiznat, že ty slávistický drahý kameny už zase jakoby překračujou tu hranici na druhé straně - jsou náááádherný, moje sešívaný srdce plesá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dve dalsie veci mi natom dizajne robia problem:

1. ta "mercedes" rucicka

2. to datumove sklicko, to je des (myslim ze to maju na vsetkych date modeloch tak)

 

inac te ceny nesu take spatne (az nato ze su poradovniky a zrejme ako jedine hodinky sa predavaju za viac jak MSRP).

trebarz proti omegam by som moc dlho rozmyslat nemusel.. niekdo kradne niekomu dizajn (kdo komu?):

 

omega seamaster (300m) = rolex submariner

25518000.jpgRX251-NP0.JPG

 

aqua terra = explorer

25035000.jpg39691001.jpg

 

speedmaster gmt = daytona

35813000.jpgdaytonabox2a.jpg

 

a mohol by som pokracovat...

 

uznavam ze omega ma niektore dizajny lepsie, ale nema lepsie strojky... ceny podobne, ale prestiz a kvalita je jednozacne na strane rolexu..

tak, koho som nasral? :lol: kde je naky omega advokat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je nejaky Omega advokat, ja by som omegy za rolexy nevymenil, ale je to moj nazor. Mam seamastery, zrovna tie modre a max. spokojnost a ked si predstavim, ze za submarinery by som zaplatil min. 2x viac, nemam co riesit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co-axial má jen Omega a v Daytonach je strojek Zenith El Primero....

uz nie, od 2000 maju vlasny 4130

(co znamena ze rolex by mal mat vsetky strojky vlasne!)

 

design Rolex Daytona se časem přiblížil Omega Speedmaster. Myslím že v otázce "kopírování" designu si nemá Omega s Rolex co vyčítat.

tu je napr. zajimave porovnanie daytona vs speedmaster:

http://www.rolexreferencepage.com/bavsdayt...avsdaytona.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex je Rolex,  má úspěch a to se neodpouští.

Nezvětšuje pouzdra podle módy, nekopíruje, na všechny prdí a přesto prodává ostošest.

Mě se to líbí.

Neco na tom asi je. :) Rolex stale vylepsuje stavajici modely. To jeste ale neznamena, ze se mi kazde Rolexky libi. Mnoho jinych vyrobcu ma ale stale novinky, ale casto to zadne prave novinky nejsou. Hledaji jenom duvod pro velky naps "NEW". Prim ale to teto kategorie nepatri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Submarinery bez data jsou naprostá klasika:

http://xs307.xs.to/xs307/06394/RolexSub5c_1.JPG

Aby nedošlo k omylu, značku Rolex docela uznávám a některé jejich modely se mi dost líbí - jak třeba tenhle Submariner.

Na druhé straně je to skutečně masová automatizovaná velkovýroba a la Seiko. Ale nic proti tomu, masová automatizace nabízí velmi slušnou

kvalitu při nízkých nákladech. Jaké jsou skutečné variabilní a fixní náklady na výrobu rolexek, to by mě fakt zajímalo, stejně jako jejich průměrná obchodní marže. Ale to se člověk nikde nedočte.

 

Marketingově je Rolex naprostý fenomén. Vysvětluji si to tak, že se po celou dobu historie pečlivě soustředili na klientelu z vyšších středních tříd a nikdy nepolevili v kvalitě. Zatímco ostatní výrobci měli své vzlety a pády (například Doxa, Longines, Tissot), Rolex si držel svoji linii. Klíčem k úspěchu bylo stát se nejprve americkým, pak japonským a nyní i čínským symbolem zbohatnutí. Kdo nosí rolexky, ten dává okolí signál, že "to dokázal". Ano, ohavné snobství, ale svět už je zkrátka takový. Kdybych byl americkým realitním agentem, asi bych je nosil taky. Z profesionálně reprezentačních důvodů :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Submarinery bez data jsou naprostá klasika:

http://xs307.xs.to/xs307/06394/RolexSub5c_1.JPG

Aby nedošlo k omylu, značku Rolex docela uznávám a některé jejich modely se mi dost líbí - jak třeba tenhle Submariner.

Na druhé straně je to skutečně masová automatizovaná velkovýroba a la Seiko. Ale nic proti tomu, masová automatizace nabízí velmi slušnou

kvalitu při nízkých nákladech. Jaké jsou skutečné variabilní a fixní náklady na výrobu rolexek, to by mě fakt zajímalo, stejně jako jejich průměrná obchodní marže. Ale to se člověk nikde nedočte.

 

Marketingově je Rolex naprostý fenomén. Vysvětluji si to tak, že se po celou dobu historie pečlivě soustředili na klientelu z vyšších středních tříd a nikdy nepolevili v kvalitě. Zatímco ostatní výrobci měli své vzlety a pády (například Doxa, Longines, Tissot), Rolex si držel svoji linii. Klíčem k úspěchu bylo stát se nejprve americkým, pak japonským a nyní i čínským symbolem zbohatnutí. Kdo nosí rolexky, ten dává okolí signál, že "to dokázal". Ano, ohavné snobství, ale svět už je zkrátka takový. Kdybych byl americkým realitním agentem, asi bych je nosil taky. Z profesionálně reprezentačních důvodů :-P

Jen mi trochu vrtá hlavou jak dokážou skloubit "vysokou míru automatizace" a "nepolevení v kvalitě".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...