Přejít na obsah

Pomoc s identifikací hodinek


Randaal

Doporučené příspěvky

Zdarte,

 

potřeboval bych od Vás poradit, o které hodinky se jedná. Kdysi dávno (hodně dávno) je můj děda dostal od nějakého šejka, takže vůbec nevíme, co je to za model, neb se o to děda nikdy nezajímal. Vzhledem k jejich žalostnému stavu je už chtěl vyhodit, ale mně se neskutečně líbí, tak jsem mu řekl, at mi je spíš dá. Tím asi i začal můj zájem o hodinky celkově.

 

Omlouvám se za špatné foto, ale v tuto chvíli nemám k dispozici foťák, který by dokázal udělat pěknou fotku, zítra by se možná mohlo zadařit, ale třeba byste někdo věděl, o jaké hodinky se jedná :-)

post-11732-1271865482.jpg

post-11732-1271865518.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 87
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tak asi se nebudeš divit, že je to značně divoká historka a těžko se jí věří. podobných tu zaznělo už moře. z těchhle fotek se nepozná zhola nic, to by se musela otevřít strojovna, aby bylo možno vydat nějaké stanovisko.

 

tak abych pravdu řekl, tak se trochu divím, neb by mě nenapadlo, že by si někdo něco podobného měl důvod vymýšlet :speak_cool: . Nicméně je jedno, co a jak je pro koho pravda a co není, mně jde v tuto chvíli pouze o identifikaci mých hodinek :) a následně samozřejmě i možnost opravy, ale to až později.

 

Bohužel nemám asi potřebné nástroje pro odejmutí dýnka a rukou to neutočím, někdo rady, co si potřebuju pořídit, abych to otevřel? Nevím, jestli Rolexy mají všechny stejný typ dýnek, takže pokud ne, můžu to vyfotit i zezadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nediv se, tahle pohádka (dárek od vysoce postaveného arabského člověka) je velmi oblíbená :)

 

EDIT: co jsem to napsal - arabského člověka? Když už, tak vysoce postaveného Araba, nebo nějak podobně...

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nediv se, tahle pohádka (dárek od vysoce postaveného arabského člověka) je velmi oblíbená :)

 

EDIT: co jsem to napsal - arabského člověka? Když už, tak vysoce postaveného Araba, nebo nějak podobně...

 

Aha :-) tak ok, tak to ponechme tak, že děda se k nim nějak dostal, ale nemá tucha nic o jejich označení ani ničeho, prostě je jen užíval, až je doužíval do tohoto stavu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Randaal: Tak a teď vážně - fakt věříš tomu, že je to originál? Koukni třeba na ciferník - po obvodu na svítící tečky u každého indexu. Jeden je krásně kulatý, druhý jako švestička, další pro změnu jako brambora... pořád ještě věříš té své pohádce?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos: tak jsem je vzal do ruky, abych se podíval na ty tečky a při pohledu, kdy mi nezkresluje obraz ohyb skla, tak se zdají být všechny stejné. Lupou neoplývám, zítra vyfotim v práci řádné makro a mrknu na PC

 

Dantechno: možné je vše, nicméně vím, že od mého dědy jsou informace nezkreslené, neb vím, co dokázal a co všechno získal at už darem, nebo vlastní zásluhou. Pokud se tedy jedná o fake, pak za to může člověk, který je daroval už před lety dědovi.

 

Karlos ještě jednou: nevím o jaký business se konkrétně jednalo, ale vzhledem k tomu, že můj děda se už ode dávna věnoval mezinárodnímu obchodu, tak si nemyslím, že by to bylo až tak nereálné

 

Jestli jsi z Prahy, zajdi do hodinarstvi k Bechynemu - kousek od Vaclavaku. On Ti urcite povi, jak jsi na tom :)

 

Nicmene dobrym voditkem je to, ze lupa zvetsuje. Spatnym zase absence korunky.

 

 

Václavák je super, neb tam pracuju :-) díky za tip, určitě se mu ozvu.

 

S tou lupou jsem to pochopil, nicméně s korunkou už moc ne....protože jí tu vidím :) (nějaká vysvětlivka by byla?)

 

EDIT: s tou korunkou mě možná zmátlo, že má Rolex ve znaku korunu :-) jestli máš tedy namysli korunku jakože součást všech hodinek, pak je vysvětlení jednoduché - celkový stav hodinek je žalostný a korunku měly, bohužel už ale ne

Upraveno uživatelem Randaal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v jakém podniku tvůj děda pracoval?

 

bohužel jeho komplet historii nevím, ale vím minimálně to, že měl na starosti české zastoupení mezinárodní společnosti P&O Containers nebo P&O Trans European (nevím už jistě které odvětví), kdysi měl na starosti české zastoupení maziv Castrol a někdy v mezidobí byl vysoce postavený člověk v české říční plavbě (název fakt netušim). Já vzhledem k mému věku (23) si pamatuju už jen když pracoval u té společnosti P&O, všechno ostatní jsem byl bud ještě hodně malej, nebo ještě nenarozenej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli jsou to opravdu originály, tak máš na dědu tu nejlepší možnou památku, ale s jedním počítej: renovace tě vyjde na solidní ranec

 

asi proto jsem se s nima ještě do hodinářství nestavil :) ale i kdyby už nikdy neměly fungovat, tak mají pro mě význam si je nechat.

 

Otázkou stále ale je, o jaké hodinky se jedná? Trochu se to tu odebralo jiným směrem, tak zpátky k věci. Pokud někdo máte nápady, podle čeho to zjistit, uvítám je. Samozřejmostí je vidět strojek, ale jak jsem psal už předtím, nemám na to náčiní, takže asi až v hodinářství bude možnost to vidět. Nicméně budou v hodinářství vědět, o jaké hodinky se jedná? moc tomu nevěřím, když se jedná o dost starý kousek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos: tak jsem je vzal do ruky, abych se podíval na ty tečky a při pohledu, kdy mi nezkresluje obraz ohyb skla, tak se zdají být všechny stejné. Lupou neoplývám, zítra vyfotim v práci řádné makro a mrknu na PC

 

Dantechno: možné je vše, nicméně vím, že od mého dědy jsou informace nezkreslené, neb vím, co dokázal a co všechno získal at už darem, nebo vlastní zásluhou. Pokud se tedy jedná o fake, pak za to může člověk, který je daroval už před lety dědovi.

 

Karlos ještě jednou: nevím o jaký business se konkrétně jednalo, ale vzhledem k tomu, že můj děda se už ode dávna věnoval mezinárodnímu obchodu, tak si nemyslím, že by to bylo až tak nereálné

Václavák je super, neb tam pracuju :-) díky za tip, určitě se mu ozvu.

 

S tou lupou jsem to pochopil, nicméně s korunkou už moc ne....protože jí tu vidím :) (nějaká vysvětlivka by byla?)

 

EDIT: s tou korunkou mě možná zmátlo, že má Rolex ve znaku korunu :-) jestli máš tedy namysli korunku jakože součást všech hodinek, pak je vysvětlení jednoduché - celkový stav hodinek je žalostný a korunku měly, bohužel už ale ne

Já bych naopak řekl, že jsou pravé. Rozhodně s nimi zajdi do Štěpánské, jak ti radil Jakubisko. Tam budou mít ty potřebné součástky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych naopak řekl, že jsou pravé. Rozhodně s nimi zajdi do Štěpánské, jak ti radil Jakubisko. Tam budou mít ty potřebné součástky.

 

to mě těší, že se ti zdají pravé, dokážeš mi sdělit na základě čeho tak soudíš? abych se poučil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to myslíš, o jaké hodinky se jedná? podle všeho jde o nejklasičtější hodinky prestižní švýcarské značky Rolex, mechanický strojek s automatickým nátahem, víc ti teď těžko někdo poví. jak říkám, pokud jsou pravé, tak je to jako dárek od kouzelného dědečka z pohádky a tiše ti závidím. takové hodinky ti nikdy u nikoho a v žádném prostředí neudělají ostudu.

Upraveno uživatelem chacharoid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to myslíš, o jaké hodinky se jedná? podle všeho jde o nejklasičtější hodinky značky Rolex, mechanický strojek s automatickcým nátahem, víc ti teď těžko někdo poví. jak říkám, pokud jsou pravé, tak je to jako dárek od kouzelného dědečka z pohádky a tiše ti závidím.

 

Že se jedná o hodinky Rolex (v případě, že jsou opravdu pravé) jsem už tak nějak zjistil při pohledu na ně, že jsou s automatickým nátahem jsem zjistil taky, jde mi tedy o to vědět, o jaký model se jedná.

 

Když mi řekneš, že jsi našel ve staré stodole pro prastrýci nějaké auto a budeš chtít vědět, co to je a já ti řeknu, že to je nějaké BMW s manuální převodovkou, tak ti to taky nebude stačit, chápeš? Neočekávám, že podle jejich vzhledu všichni hned poznají o jaké hodinky přesně se jedná, ale to neznamená, že mě to přestane zajímat, když se to nedozvim během prvního dne, co jsem vznesl dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že se jedná o hodinky Rolex (v případě, že jsou opravdu pravé) jsem už tak nějak zjistil při pohledu na ně, že jsou s automatickým nátahem jsem zjistil taky, jde mi tedy o to vědět, o jaký model se jedná.

 

Když mi řekneš, že jsi našel ve staré stodole pro prastrýci nějaké auto a budeš chtít vědět, co to je a já ti řeknu, že to je nějaké BMW s manuální převodovkou, tak ti to taky nebude stačit, chápeš? Neočekávám, že podle jejich vzhledu všichni hned poznají o jaké hodinky přesně se jedná, ale to neznamená, že mě to přestane zajímat, když se to nedozvim během prvního dne, co jsem vznesl dotaz.

jedná se o model KING ULTIMATE BRIGHT z roku 1976-1982

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...