Jump to content

Cyber

Member_50
 • Content Count

  4,074
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

About Cyber

 • Rank
  Megazávislák
 • Birthday 05/26/2005

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž
 • Bydlí
  tak nějak všude

Recent Profile Visitors

40,879 profile views
 1. Z celé té powerpointové školní prezentace ( do PDF převedené ), je zásadní jen jediná věta, která dokonale popírá celý zbytek prognózy. Ta věta zní: Nejistota ohledně vnějších i domácích předpokladů prognózy, včetně jejich zachycení predikčním aparátem, je mimořádně vysoká.
 2. Jateční a tenhle nesmysl na nábřeží, vymyslela stejná Parta.
 3. Podmínky budou vždycky nějaké, pojištění, fixace, atd... je ale otázka jestli má cenu čekat na takovýhle pokles, za cenu toho, že nebude z čeho vybírat, případně že to zajímavé na trhu ještě o něco podraží.
 4. Podle neveřejných informací se v bankovní radě ČNB pomalu začíná uvažovat o záporné úrokové míře. Kam jinam dát tedy peníze než do banky aby jejich hodnota dramaticky neklesala? Ano do nemovitostí. Spolu se zrušením daňe z nabytí je to jasná volba. Budou nemovitosti na ceně klesat, když jich na trhu bude nedostatek ? Spíš ne. Dalším z mnoha faktorů který výrazně ovlivňuje vývoj ceny nemovitostí je současný pokles hodnoty koruny, což zlevňuje nemovitosti pro cizince. A to ať už eurové, nebo dolarové. Pro ty dolarové z Východu je navíc nemovitost v Praze, vstupenkou do EU a Shengenu. Pro bohatší Rusy, jsme dostupný západ. Teď ještě o něco dostupnější. Mrkněte na skvělé mapy na iRozhlas, jak se některé části Prahy mění v Petrohrad či Moskvu. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cesko-rusove-analyza-data-rozhlas_1712040600_jab . Kdo tedy uvažuje o vlastním bydlení, neměl by čekat na nějaký zázrak ( pokles ceny nemovitostí, hypotéka pod procentem, stavební boom a s ním spojená větší nabídka na trhu ) a měl by nakoupit dokud je z čeho vybírat. Tím nemyslím chatu bez vody na pronajatém pozemku ( jak se snaží namluvit některá media, že tohle je to, co každý teď chce ) to Beet - nevím co si představuješ výrazně pod 2%, ale pravda je taková, že banky kvůli zvýšenému riziku do žádných akcí "Hypotéka za procento" teď nepůjdou, není důvod. A čekat na to, je jako čekat na Godota. Apropo Creditas stejně jako třeba Moneta, nebo Trinity podle mě nezaniknou, spíš je pohltí někdo jiný, ale rozhodně ne během šesti měsíců.
 5. Problém je, že školní znalosti recese jsou v současné situaci k ničemu. Tahle situace je úplně nová a nikdo neví jak dlouho tento stav bude trvat ( omezení výroby, omezení cestování, zákaz akci s větším počtem lidí, atd ). Třeba z oblasti rezidenčních realit, to je tak, že ceny bytů v developerských projektech plošně dolů nepůjdou, někde už i zdražili ( část developerů má úvěry v Eurech a přijmy z prodeje v korunách, navíc bytů se příští rok na trh dostane absolutně nejméně, takže předpoklady růstu tu jsou ), některé další věci, jako třeba potraviny, léky, zdravotní pomůcky, alkohol, už podražily ( zdražuje to komplikace s logistikou, kurs koruny, plus legislativa a současný stav ), další zboží teprve podraží ( typicky z našeho zájmu - hodinky, také auta vyrobená mimo ČR, počítače - švýcarký frank, euro, dolar vs koruna ), něco ale zlevilo a nebo teprve zlevní ( pohoné hmoty, nájmy malých bytů, nájmy komerčních prostor, textil, rekreační aktivity a další ). Takže jakýkoli ekonom dneska jen věští z křišťálové koule. Proto je hned několik prognóz vývoje, které si ale mnohdy odporují. https://www.wto.org/english/news_e/pres20_e/methodpr855_e.pdf, uvedeny modely V, U, L, ale další variantou je W, ale to dneska nikdo neví.
 6. V roce 1947 bylo dva roky po nejhorší světové válce. Vážně se tu chcete dokola děsit, co šílenýho přijde? Že bude někdo zdaňovat vklady podle věku? Nebo že bude měnová reforma? Takhle přesně se spouští davová panika. Prostě tenhle sajajt přejde jako jiný sajrajty, a půjde se dál.
 7. Kypr pamatuju, ale asi bych nesrovnával Kypr s 110% státním dluhem k poměru HDP kolem let 2012 - 2014, nebo Řecko, kde aktuálně je státní dluh kolem 180% k poměru HDP s Českou republikou. Průměr státního dluhu eurozóny je v současnosti kolem 80% HDP. V ČR i přes Babišovu bonbonieru pro důchodce a stále mohutnější státní aparát, je dluh 33% HDP. Půjde nahoru, to je jasné, ale banky jsou zdravé, a plné peněz, takže se zdanění vkladů v horizontu 3-5 let fakt nebojím. Ekonomika je tak silná, jak je silná hlava každého občana ( myšleno v nadsázce ). Když všichni budou držet cash ve slamníku a bát se toho co bude, tak to ekonomice neprospěje. Když si všichni řeknou, ok přežili jsme to, jedeme dál, tak ty škody tak velký být nemusí. Věřím ve zdravý rozum.
 8. Udělat print screen trvá vteřinu a v souvislosti s tímhle tématem to rozhodně není vytržené z kontextu. Díky Radkovi jsem si na to vzpomněl. Je to příběh o tom jak může někdo přistupovat k obecnému ohrožení. Ale abych to vysvětlil. Debata o jeho cestě do Italie začala zhruba před měsícem na hlavní stránce v aktualizacích stavu, kde se dotyčný zcela vážně ptal, zda za situace jaká byla ( umírající v Italii, denní nárůsty infikovaných, uzavřené oblasti, atd...) jet na lyže do Italie, nebo ne, páč propadlý love a tak. Aniž by jednou padlo, co my se mohlo stát, kdyby se vrátil nakažený. ( Jen jeden bar Kitzloch v Ischglu nakazil víc jak sto lidí, nemluvě o lanových kabinkách 2 x 2 metry pro 8-10 lidí, v kterých se jede nahoru 10 minut, přičemž to co se v té kabince dýchá, je směs výdechujících aerosolů zbývajícíh 7-9 lyžařu ). Přičemž většina lidí mu zcela rozumně vysvětlovala, že to moudrý a už vůbec ne ohleduplný přístup není. No a pak se debata z aktualizací stavů ( které jdou smazat, že ), přesunula do vlákna, kde to smazat nejde. A tam dotyčný dál řešil jak se vybavit, jak ukořistit dezinfekci, když už není na pultech a jak to celý ošulit aby se nemuselo do karantény. V tom jsem si představil, že je úplně jedno, jestli někdo napíše že tam jel, nebo nejel, protože celá ta debata o úvaze jet do vysoce infekční oblasti je šílená. Jestli tam nakonec jel, nebo nejel nevím. Napsat lze cokoli. I to že nejel, protože chápu, že by se s tím tady určitě nechlubil. Pokud Ti na tom něco nenávistnýho připadá, tak se omlouvám.
 9. Kradení mejdlíčka je slabej odvárek, proti tomu jak se vyhnout karanténě, všechny ochcat a ještě si připadat jak lumen. To celý v době, kdy tam umírali stovky lidí a bylo jen otázkou času, kdy nějakej bezpříznakovej ichytl tenhle sajrajt dovleče do ČR.
 10. Teoreticky se může stát cokoli, ale prakticky ne. Je nemysitelné aby se legislativně krátily vklady. Jsme v EU a nejsme už naštěstí komunistickej ruskej satelit v padesátých letech. Pokud inflace o něco vzroste, tak mi selský rozum říká, že do konce fixace nemá smysl umořovat hypo, protože jí za mě umořuje právě inflace. Peníze se dají investovat v téhle situaci mnohem lépe. Doba teď není úplně radostná, ale zase nejsme po válce, nejsou tu statisíce ani milony mrtvých, nejsou tu rozbombarované města, továrny, infrastruktura. Inflace je zatím v rozumných mezích. Panika není na místě, za dva, tři roky budeme řešit jiný věci. Jinak s hotovostní rezervou i investicí do vlastní nemovitosti, jak píše Patrik, souhlasím.
 11. Tak o tomhle vím náhodou docela dost.
 12. Celkově lže bych poopravil na : od rána do večera. Ale nejlepší jsou jeho přísahy na vlastní děti
×
×
 • Create New...