Přejít na obsah

PRIM TOURBILLON


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 168
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám v hlavě nějak zafixováno, že Eta vlastní turbo má již několik let, dělají toho hodně málo, a tento kalibr je např. v Omegách. Ale nemám čas to dohledávat. Ty Omegy stály od cca 50 do 70 000 EUR, tedy poměrně levné.

Trošku to zavání promoakcí - tady už chybí jenom ten telefon na obchodního ředitele. Pokud by kolega fórum opravdu těch hodněmoc let sledoval, našel by tady i ty fotografie (už tady jsou v MPM vlákně)...

 

Ale když už jsme u toho:

- SeaGull není v Honkongu, ale v Nankai v provincii Tianjin, Čína

- ETA opravdu tourbillon nedělá (už to zaznělo)

- znovuzrození značky PRIM beru jako hooodně zajímavý vtip, spojit info o čínském strojku s povídáním o vlastenectví je ještě zábavnější

- hodinky za 80 tisíc s čínským strojkem musí vypadat trošku jinak turbo neturbo

- i SeaGull dává svoje tourbillony dost draho - v Číně existuje ještě jeden producent turbo strojků, tentokrát v provincii Liaoning, tyto strojky jsou i častěji zastoupené ve všech různých "kupte si hodinky s úžasnou slevou" hodinkách zdánlivě luxusních značek, nicméně samotná produkce továrny je OK, dělají pouze strojky, vlastní linii hodinek nemají; tyto strojky mají zásadně flying tourbillon

 

- je třeba počítat s tím, že pokud ty hodinky ustřelí o 15 vteřin denně (klidně stabilně, ten tourbillon je solidní a jsou dost přesné, ale na nulu regulované opravdu nejsou), tak to tady nikdo neseřídí, protože se to reguluje v tourbillonové kleci a normální hodinář se tam bude bát sáhnout

 

Jo - ty Kamilovo hodinky mám já. Setkal jsem se s nimi různě po webu za ceny kolem 1000USD s nějakým normálním textem na ciferníku, pokud to zní švýcarsko-německo-francouzsko-tradičně, potom cca 2.000 EUR. Cena samotného strojku je řádově ve stovkách dolarů, do těch 1000 USD mi to připadá (protože ty strojky jsou většinou doplněné ukazatelem rezervy nátahu, měsíční fází atp. - a překvapivě fungují) adekvátní. Provedení a zpracování viz galerie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v hlavě nějak zafixováno, že Eta vlastní turbo má již několik let, dělají toho hodně málo, a tento kalibr je např. v Omegách. Ale nemám čas to dohledávat. Ty Omegy stály od cca 50 do 70 000 EUR, tedy poměrně levné.

 

Ano, přikládám neumělý scan katalogu OMEGA z roku 2000:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiju s tím, že Omega ten centrální tourbillon představila pod svojí značkou v roce 1994, označuje ho celou dobu Omega (taky ten symbol uprostřed, že) a nikdy nebyl k dispozici jiné značce ve Swatch Group.

 

Strojky z roku 1947 (kalibr 30I - sedm a půl minutový tourbillon) nepočítám, ty byly z doby, kdy ETA ehm ehm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na to Kamilovo/mmakovo turbo hodinářskou lupou a byl to krásný pohled. Kvalitu neumím zhodnotit, ale provedení mi přišlo super. Celkově to byly povedené hodinky. Až se divím, jak levně se prodávají.

 

Jo a ta Omega má krásnou novinku a to Omega De Ville Skeleton Tourbillon Co-Axial v platině (limitka o 18 kusech).

Výroba jedněch hodinek prý hodináři trvá 540 hodin. Cenu raději ani vědět nechci.

post-1118-1274727639,02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na to Kamilovo/mmakovo turbo hodinářskou lupou a byl to krásný pohled. Kvalitu neumím zhodnotit, ale provedení mi přišlo super. Celkově to byly povedené hodinky. Až se divím, jak levně se prodávají.

 

Jo a ta Omega má krásnou novinku a to Omega De Ville Skeleton Tourbillon Co-Axial v platině (limitka o 18 kusech).

Výroba jedněch hodinek prý hodináři trvá 540 hodin. Cenu raději ani vědět nechci.

 

 

540 hodin práce bych já osobně vrazil do hezčího pouzdra, ale centrální turbo je paráda, parádička. Ovšem od MPM bych do něj ani těch 10 litrů nevrazil, to je spolehlivější nějaká ta animace nebo video na internetu, když už by mě to fascinovalo. :)

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nevadí jiná barva ruček, tak například zde.

 

Obecně stačí hledat na ebay "flying tourbillon" - tím se vytřídí ostatní produkce (moc tam toho není) a zbyde dost zajímavých čínských kousků...

 

Moc díky za info. Byl jsem na ebay a máte pravdu, je tam hodně zajímavých kousků v cenách 300-1000 USD. Nesmím je ale porovnávat třeba s "Omega De Ville Skeleton Tourbillon Co-Axial v platině" (dnešní příspěvek od "NIGHTinGALE");-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na to Kamilovo/mmakovo turbo hodinářskou lupou a byl to krásný pohled. Kvalitu neumím zhodnotit, ale provedení mi přišlo super. Celkově to byly povedené hodinky. Až se divím, jak levně se prodávají.

 

Jo a ta Omega má krásnou novinku a to Omega De Ville Skeleton Tourbillon Co-Axial v platině (limitka o 18 kusech).

Výroba jedněch hodinek prý hodináři trvá 540 hodin. Cenu raději ani vědět nechci.

 

To je nááádhera!!! U takového modelu potěší i pohled na fotku. Nic jiného nám obyčejným smrtelníkům asi ani nezbývá... Stejně mne ale zajímá cena a jelikož mám hodně blízko k Francii, kde jsem mnoho let žil, tak jsem zavolal do prodejny Omega v Cannes (figuruje na seznamu prodejců Omega na firemních stránkách) s "vážným zájmem" o tento model. Podmínky a cenu nemají ještě k dispozici, ale poptají a budou mne informovat. Rád se s vámi pak podělím o veškeré info :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na to Kamilovo/mmakovo turbo hodinářskou lupou a byl to krásný pohled. Kvalitu neumím zhodnotit, ale provedení mi přišlo super. Celkově to byly povedené hodinky. Až se divím, jak levně se prodávají.

 

Jo a ta Omega má krásnou novinku a to Omega De Ville Skeleton Tourbillon Co-Axial v platině (limitka o 18 kusech).

Výroba jedněch hodinek prý hodináři trvá 540 hodin. Cenu raději ani vědět nechci.

 

Tak jsem zjistil cenu: 172 826,- EUR bez DPH...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud nevadí jiná barva ruček, tak například zde.

 

Obecně stačí hledat na ebay "flying tourbillon" - tím se vytřídí ostatní produkce (moc tam toho není) a zbyde dost zajímavých čínských kousků...

 

to jsou vážně tourbillony? Myslel jsem si vždycky, že tyhle hodinky, v takových cenách jsou jen nějaké jakože tourbillony na pohled... By mě zajímalo jak dlouho to bude fungovat :)

 

 

Co třeba tohle, ty stojí jen pětku http://global.ebay.com/NEW_REAL_FLYING_TOURBILLON_AUTOMATIC_MEN_WATCH_/230490812752/item   ?

 

Zajímavý jsou i tyhle http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250625384161

 

Navíc u nich jsem zmatenej, že jsou od obchodníka z německa a on jinak prodává švýcarské revue thommen. Na ty mám zálusk, ale když vidim že prodává i tyhle a má ty revue nejlevnější na ebay, začínám mít obavu co by mi nakonec přišlo :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...