Přejít na obsah

Cortébert


pevo

Doporučené příspěvky

Aha! Moc děkuju! Já už tady někde ta dvě F zády k sobě někde viděl, ale to vlákno jsem nemohl zaboha najít... Takže s datací přelomu 60/70 léta by to mohlo souhlasit...

 

Niet začo. Inak, ešte som nenatrafil na Cortebert, ktorý by neulahodil oku. Významný výrobca s tradíciou, ktorý by zaslúžil vzkriesenie vo veľkom štýle.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 209
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

PEVO promiň, že se sem do vlákna vetřu, ale třeba pomůžeš. Ty s rotorem a pružinkách jsou super a ostatní také moc pěkné. Krabičky jo to by bylo. Také jedny mám a prosím nevíte někdo rok výroby? Předem díky Všem za info. Foto hrůza já vím :crying_anim:

post-7277-046359600 1297609428.jpg

post-7277-042326600 1297609441.jpg

Upraveno uživatelem pikec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosím info o rozměrech. A foto stroječku by nebylo nebo označení.

 

Mají klasických 34mm bez korunky, díky malému rantlu ale působí větší, protože je ciferník dominantní. Šířka viditelného okraje hodinek je jen 3,2 mm. Je to ale trochu podvod, jak je vidět z fotek, je tam použitý malý strojek, schovaný uprostřed, kde je šířka hodinek pochopitelně větší, ale i tak slušných 7mm. Na ruce to působí velmi věrohodně, protože prdelka hodinek zapadne někam do zápěstí...

Strojek je Unitas 6565, ovšem přeražený na Cortebert. Moc nechápu, jak to tehdy vlastně dělali... (Fotka sorry, teď narychlo mobilem pod lampou)

post-12310-038541500 1297616319.jpg

post-12310-026000900 1297616341.jpg

Upraveno uživatelem pevo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jedny mám a prosím nevíte někdo rok výroby? Předem díky Všem za info.

 

Moc toho nevím, ale určitě starší výroba. Už podle ciferníku. Tipnul bych si polovinu 50.tých let, kam snad spadá i vznik kalibru 697. Starší by nemusely mít centrální vteřinovku. O kalibru vím jen tolik:

Data: průměr = 25.6mm, výška = 4.3mm, kamenů 15-17, f = 18000 A/h, rezerva chodu 44h, odpružení Kif (?)

Neber mě ale úplně vážně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...