Přejít na obsah

Cortébert


pevo

Doporučené příspěvky

Dnes mi přišel nový přírůstek do sbírky, tak se chci narychlo podělit. Ne že bych neměl hezčí Cortéberty, ale poprvé se mi podařilo sehnat komplet původní balení, tedy krabičku, seznam záručních opraven a záruční list z roku 1952. Úplně jsem si poslintal košili... :oneeyed02:

Zajímavý je i kalibr 451, který jsem ještě neměl, automaty s rotorem, který běhá jen po cca třech čtvrtinách kruhu a odráží se od pružin. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale snad je to z nich patrné... Mám je na ruce 6 hodin a zatím jdou přesně. Tah je samo nějaká pozdější volovina, nachystám jim lepší...

post-12310-070022800 1295968359.jpg

post-12310-008563100 1295968388.jpg

post-12310-017031300 1295968408.jpg

post-12310-065878100 1295968422.jpg

post-12310-074890300 1295968433.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 209
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za milá slova. Kalibr se skutečně chová na ruce velmi mravně a chce to hodně štrachání rukou, aby člověk registroval, že se uvnitř něco děje. Teď už můžu říct, že po 24 hodinách jsou -20s, což je krása i když o to zde vůbec nejde. Pouzdro je skutečně ocelové. Záručák mě fascinuje, ten tisk je nádhera! Jinak pokud vás to potěší, rád další Cortéberty postnu do tohoto vlákna jen co bude čas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když máme ten víkend a na fóru panuje dlouhodobá rolexmanie, přidal bych jedny Cortéberty rolexlike vzhledu. Už to slyším! :crying_anim02:

Ale obě firmy měly hodně společného, kdysi používaly společné strojky, mám i, bohužel jen fotku, Cortébertů s logem Rolexácké korunky!

V těchhle ovšem tluče a velmi přesně ETA 2783.

Strašně prima se nosí, mají trochu oxidované okolí některých indexů a už povolující spojky tahu, tak se je snažím šetřit.

post-12310-025231900 1296287238.jpg

post-12310-007675300 1296287251.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Taky bych je tipoval starší, ale takhle to udával prodejce na eBayi - nějaký snad anglický hodinář. To ale neznamená, že měl pravdu. Vevnitř je bohužel nějaký kalibr, který neznám, ne Cortebert. Cizí strojky tam dávali až později, tak možná proto ta datace? Nevím, nechám se rád poučit. Uvnitř je strojek značený FF/ST 96 (Ta F jsou zády k sobě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych je tipoval starší, ale takhle to udával prodejce na eBayi - nějaký snad anglický hodinář. To ale neznamená, že měl pravdu. Vevnitř je bohužel nějaký kalibr, který neznám, ne Cortebert. Cizí strojky tam dávali až později, tak možná proto ta datace? Nevím, nechám se rád poučit. Uvnitř je strojek značený FF/ST 96 (Ta F jsou zády k sobě).

 

Fontainemelon ST 96. Dobrý kaliber z konca 60-tych rokov. Dokonca som ho videl v obmedzenom množstve v súčasných pilotkách jedného z nemeckých výrobcov strednej triedy a myslím, že aj Azimuth Bombardier ho používa v jednom z modelov. Tiež ho používal Vulcain, Edox a i. Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...