Přejít na obsah

Teraristicke okenko


Doporučené příspěvky

Ta hezčí samice squámy je celá šedá a bude se svlékat, tak alespoň tahle obyčejná.

 

Blejsknul jsem i tu nasicornu, nAscA je pamatuje jako úplná miminka z fotek :) Bohužel jim ty barvy ke svleku postupně blednou a tahle se co nevidět taky svlíkne. Ale jsou parádní, už jim rostou růžky na frňáky. A pěkně syčej :)

post-12534-0-35749600-1424031257_thumb.jpg

post-12534-0-31250300-1424031283_thumb.jpg

post-12534-0-37037000-1424031310_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 861
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo jsou nádherné.Hltám dokumenty o hadech,googlim co se dá fascinuje mně to čím dál více.Prostoru mám dost i se zabezpečením.Mám malé děti to je u tohoto nutnost.Spíše horší to bude obhájit doma,žena nemá zrovna pochopení pro moje chovatelské sběraelské i sportovní nadšení.Celkově mám takový divný záliby:hlubiné ryby,ponorky,potápění,jedáci zatím jen četba,boxing,powerlifting,no a samozřejmně hodinky:)

P.s.když to tak čtu vždy jsem mněl za to že po uštknutí je třeba škrtit a po chvíli povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasco: rovněž krásné, díky kluci moc pěkný chovanci.

Jo málem bych zapomněl musímse Ti pochlubit mám znova na cestě DW-6300 v top stavu.Dodne jsem litoval jejich prodeje ale naskytla se příležitost je koupit tak jsem je musel mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nAscA: kamaráde, Ty má ty squámy perfektní, tyhle barevný jsou boží!

cecil: tak boxing jsem ... chce se mi říct taky dělal, ale to moje rok bomby a pár zápasů a pak zas tři roky nic .... no ale boxoval jsem jednou (omylem, neměli do váhy borce, ale zas kdo to o sobě může říct) českou Extraligu :) teď jsem si udělal svojí posilku - jedu Korteho a jde to pěkně. Ale to už odbočujeme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S ženskýma a dětma je to těžký, to chápu. A maj na to vlastně objektivní a správnej názor. Já kvůli tomu ve 2+1 přepažil obývák a mám malou uzamykatelnou haďárnu, což teda oceňuje i kontrola z veterinární správy. Já bych ale byl hrozně ve stresu, kdybych měl furt myslet na to, že něco uteklo - takhle vím, že kdyby náhodou, furt to zůstalo v té mistnosti. Nic mi teda nikdy neuteklo, ale víš jak to je ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korte je perfektní já jedu 3xtýdně ovšem i strongman techniky ale ještě k tomu trenuju na pytel alespoň 15-25min jak kdy, každý tréninkový den.Beru to jako kardio.Sem tam dál pár kol s kamarádem který se věnuje mma,tudíž mu klasika až tak nejde ale to je fuk jde o to se vůbec přinutit hejbat se.Nedávno jsem viděl na youtube dokument o pakobře východní,ta má pry malé zuby za to při uštknutí žvýká a jedu vpravuje opravdu většinou hodně.Následky jsou fatální a výskyt blízko obydlí je více než častý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ja bych za takovou mistnost dal... mam 1+1... v kuchyni nemam stul, byla tam terarijni stena a dve obrovske teraria... a  ve druhem pokoji hromadu terarii pro pavouky, vetsinu prazdnych :) Expritelkyni jsem poridil phelsumy, uzovku, leguanky a byl klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, pouze zmijovití (tzn. i chřestýši, Atherisky ,atd.) ovlivní množství jedu vůlí a mají dlouhé a sklopné zuby. Právě tohle kobry nemají a neumí, proto při kousnutí "překusují" a jed "vymačkávají" do rány. To je na hrozně dlouhý povídání, složení jedu, účinky jedu, atd. Nicméně bych si netroufl tvrdit, co je nebezpečnější. Velké druhy zmijí a chřestýšů Ti udělí KO stejně spolehlivě jako různé kobry, atd :)

 

Mít to venku je ideální, samozřejmě musíš mít spolehlivě vyřešený teploty, aby Ti to v zimě celý nezmrzlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně jed velkých zmijí nebo croťáků to je rovněž téměř vždy sázka na jistotu.Když jsem párkrát viděl ty nekrózy po uštknutí Crotalus Atrox tak to je síla.Ale jak píšeš je to složení jedů a jeho účinků je opravdu na dlouhé povídání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, atroxové jsou prdelky :D V terariumpraha.cz měli loni dva nebo tři myslím durrisáky, to jsou neskutečný hovada ... ale to už je fakt o prostoru, co na to máš (tedy když na to máš koule :D Já bych si to hoooodně rozmýšlel).

 

Pořád čekám, kdy nás nAscA trumfne Helodermama :) a furt nic .... na to se nechytaj ani ty moje nasicorny .. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja uz nemam ani ty squamy, ted se chci zamerit na nove helodermy od jara. Vyrabim obrovsky rack system... A taky se snazim ted udelat par chovnych skupin sklipkanu. Nejakou dobu mi tak ziji M. balfouri a Poecilotherie formosy. Ted se chystam opet na P. metallicy. Neni misto na vice, protoze jsem se zblaznil do Pioneeru z 80. let a to taky neco zabere :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal, pavouky jsem natahal do kanclu a kolegové se taky chytli, takže už jsme byli na burze a když si přivezl nějaká pavoučí mimina, štíry, atd.

 

Skupinový chov mě vždycky zajímal, ale nikdy jsem do toho, asi mi bylo líto těch pavouků i peněz, nešel. U obou zmíněných druhů to prý funguje, jaké s tím máš zkušenosti? Fotku bys hodil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S inceikami, k romuto pry nejvhodnejsimi mam zkusenost spatnou. Z 10 kusu mi po case zbyl jediny a jeste z toho byl samec :)

Balfouri jsou na to nejvhodnejsi, mam pohromade 4 dospele samice a 2 samce, az budu krmit nafotim.

Peocky mam ted ve druhem svleku a zatim v pohode. Paradoxne do tydne uhynula jedina, kterou jsem daroval kamaradovi.

Kdysi jsem choval 3 dospele A. metallica, ale jedno hnizdo si neudelali, kazda zila v jinem konci obrovskeho teraria.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě ze šesti kousků incejek zbyly dvě subadult a to už jsem je rozdělil, nevím, nějak to nefungovalo. U Poecek a Aviculár se mi to líbí nejvíc, ale opět - netroufl bych si z důvodu rizika ztráty zvířat, tak i peněz za ně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...