Přejít na obsah

PRIM Elegant


Sorbus

Doporučené příspěvky

Lépe by to třeba vysvětlil místní architekt-kabalista. Nebo by mě s tím poslal do háje, jak to zcela jistě udělá Sorbus za to, že jsem mu pomluvil krásné hodinky.

 

Ale kdež a díky za odhalení poměrů :-) Je zajímavé číst všechny kritické postřehy a náměty, které tady zatím zazněly. Když jsem se pro tento model rozhodoval, tak jsem také uvažoval, zda by jim neprospěly nějaké změny. Logo na dvanáctce, číselník bez pruhů nebo naopak souvislé pruhy bez přerušujícího pásu, datumovka nenarušující pruhy, ručky bez luminiscence a různé další možnosti. A došel jsem k závěru, že mne nenapadá žádné konkrétní změna, která by vedla k lepšímu výsledku. Graficky výraznější logo v levé části je vyvažováno souhrnem menšího nápisu, datumovky a korunky v části pravé. Celý ten prostřední pás přitom svou výškou vnáší do číselníku určitou dynamiku, takže hodinky jsou elegantní a přitom ne uhlazené. Nepodobají se žádným jiným hodinkám ze současné produkce, které znám, a já jsem s nimi naprosto spokojený tak, jak jsou. Ale pohybujeme se v pocitové oblasti, takže plně rozumím tomu, že někteří lidé to vidí jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tohle je podle mě ten správný směr, kterým by se Prim měl ubírat

 

Vždyť je to retro jako ....! Primek v podobném stylu mám doma kýbl, a to jsou 40 - 50 let staré, samozřejmě nemají ocelové pouzdro a ten novej hájtech kalibr. Nafocené hodinky se mi líbí, vyjma změti písmenek na číselníku, ale čistě z nostalgie a staromilectví. Označit hodinky, které vychází z 50 let starého vzoru za správný směr "vývoje"je mírně řečeno zvláštní. Jsou to obyčejné primky, ne IWC Portugieser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když už dnes mám tu konstruktivně - kritickou vůči Eltonu...

 

Nepřipadá Vám to pouzdro jako "vocucanej bonbón"? Podle fotek nemá jedinou ostrou hranu (vyjma korunky), a vypadá jako levná, lisovaná hromadná produkce. Moje drahá polovička má renovované sporty, a jejich pouzdro ostré hrany má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřipadá Vám to pouzdro jako "vocucanej bonbón"? Podle fotek nemá jedinou ostrou hranu (vyjma korunky), a vypadá jako levná, lisovaná hromadná produkce. Moje drahá polovička má renovované sporty, a jejich pouzdro ostré hrany má.

 

Ve skutečnosti je na pouzdro v reálu radost pohledět a výlisek nepřipomíná ani vzdáleně. Na co možná není radost pohledět jsou mé neumělé fotky. Je to foceno kompaktem bez filtru, takže jsem zápasil s šalebnou hrou světel a stínů.

 

 

Doufám, že s něčím takovým nejsem spojován. V opačném případě by se mi totiž zvýšil krevní tlak :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve skutečnosti je na pouzdro v reálu radost pohledět a výlisek nepřipomíná ani vzdáleně. Na co možná není radost pohledět jsou mé neumělé fotky. Je to foceno kompaktem bez filtru, takže jsem zápasil s šalebnou hrou světel a stínů.

 

 

 

Doufám, že s něčím takovým nejsem spojován. V opačném případě by se mi totiž zvýšil krevní tlak :-)

 

 

Nechci tě tlakovat a ani ti kazit radost z nových hodinek, obzvlášť když stály to, co stály. Ale nemohu nereagovat na tvoje vyvracení absence ostrých hran na pouzdru. V Eltonu tvrdí, že pouzdra frézují, ale tvoje fotka, kterou jsi eufemisticky nazval "oblé linie pouzdra" žádné linie po cnc frézování neodhaluje(domnívám se, že přístrojem to nebude), ledaže by ho v Eltonu po obrobení tak dlouho a krutě olešťovali, až nakonec vypadá, tak jak vypadá. Neber si to prosím osobně, jen rozebírám hodinky za tři mediánový platy, který by podle mě měly za ty prachy vypadat jinak.

 

tvoje fotka, na kterou jsem reagoval

 

post-953-017573500 1307304374.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tě tlakovat a ani ti kazit radost z nových hodinek, obzvlášť když stály to, co stály. Ale nemohu nereagovat na tvoje vyvracení absence ostrých hran na pouzdru. V Eltonu tvrdí, že pouzdra frézují, ale tvoje fotka, kterou jsi eufemisticky nazval "oblé linie pouzdra" žádné linie po cnc frézování neodhaluje(domnívám se, že přístrojem to nebude), ledaže by ho v Eltonu po obrobení tak dlouho a krutě olešťovali, až nakonec vypadá, tak jak vypadá. Neber si to prosím osobně, jen rozebírám hodinky za tři mediánový platy, který by podle mě měly za ty prachy vypadat jinak.

 

tvoje fotka, na kterou jsem reagoval

 

[deleted]

 

Radost mi to nezkazí, protože mám ty hodinky před sebou a vidím, že je vše v pořádku. Ty zrcadlově leštěné plochy se mi fotí špatně, ale zítra za denního světla udělám lepší snímek. Zatím mrkni na fotku č. 2 v mé recenzi, kde jsou nožky zabrány shora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý Sorbus, abys přesvědčil grgu, tolju a milise o ostrosti hran pouzdra primek, musíš ukazovat fotky jak ses jima voholil pod nosem :D -zasloužená reakce na okřídlené cucání bombónů :D :D :cheers:

 

 

Ty moje návrhy na korekci ciferníku zas neberte tak vážně :D Taky těžko něco můžu něco mít proti tomuhle dělení ciferníku, když mám alspoň jedny primky ( eltonky), které ho mají :D. Potíž je v tom obloučku, který takto vodorovně mimo osu ciferníku je takový opuštěný ponechán sám sobě v koutě mimo systém - je to chyba loga, které není graficky neutrální. To samé platí o datumce, která zas kdovíproč řeže do pruhů - prostě tak vyšla, a je to vidět. :)

 

Ty poměry jsou dobrá práce Oldo !! dík !!

 

Abych grgovio a toljovi nekřivdil - jako znalci mají recht, nový směr primek rozhodně nepředstavují, alspoň doufám. Je to ale vkusná kompilace citací z modelů jedné řekněme stylové ery primu, velmi poučená a technologicky aktualizovaná, takže vlastně trendy kousek. Ale nový směr, to ne, spíš špičkový kousek historizujícího období.

 

A ty hrany na těch mejch žlutejch eltonkách jsou opravdu ostřejší - ne na holení, ale dost na pořezání při výměně řemenu !! :D :D Jen nevím, jestli je to dobře, nebo špatně...

 

zdravím, grgo !! dlouho jsem od tebe nic nečet ! :cheers:

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký jsou. A konečně vidím alespoň jednoho člověka, co si ten jejich bájnej in-house koupil. Já jsem to po tom legračním prodeji certifikátů na strojky přestal sledovat, takže jsem si myslel, že se jim to nepovedlo. Tož mám radost, že povedlo a že je ten kalibr na světě. Hurá.

 

K těm hranám pouzdra - zatím nejlíp zpracovaný pouzdra jsem viděl u Perrelet.

Podobná cenová kategorie, ale tam ty hrany řežou.

post-1118-014460100 1307376148.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem profík jako Sajbr ani šaman s ikealavórem, ale snad by to pro demonstraci ostrých hran frézovaného pouzdra mohlo stačit. Hodinky jsou Prim Sport 1.generace po renovaci do nerezu. Mimochodem pouzdro mojich Strel vypadá úplně stejně, co se týče ostrosti hran, ale na fotkách je příliš mnoho sajrajtu, takže se stydím je sem dát, a čistit se mi je nechce.

 

post-953-065200700 1307379221.jpg

 

post-953-069679800 1307379222.jpg

 

post-953-099770600 1307379223.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, nemůže to ocucání opravdu souviset s leštěním ?? spodní neleštěná hrana je jak břitva, horní leštěný už tak vostrý nejsou.

 

Tedy, opravdu nevím, je-li ostrost hran pouzdra tím nejlepším měřítkem kvolity hodinek :D :D Ať si hrany třeba na nigový perrelet řežou, jak chtějí, ty arciošklivý nesympatický hodinky tím nositelný neudělaj :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tolja: Těm Sportům ty ostré hrany sluší. K oblým křivkám Elegantů (tím myslím celkový profil včetně sklíčka) by mi ale neseděly. Když se podívám na své Blancpain Leman nebo Rolex Oyster Date, tak také nemají ostré hrany, protože to jsou svým celkovým pojetím také "oblé" hodinky (ke kterým prostě inklinuji), a tomu odpovídá i styl zpracování hran. Fotky těch Rolexek jsem sem už dával (link); recenzi Blancpainů jsem sem ještě nepsal, a už se do ní raději pouštět nebudu. Samozřejmě plně respektuji, že někdo to vnímá jinak a víc mu sedí přesné ostré zpracování hran.

 

To NIGHTinGALE: Krásné hodinky, které mají duši.

 

To Cigi: Souhlas se vším, až na ten oblouček loga a datumovku, ale já mám prostě takhle zvrhlý vkus a prý se to nedá léčit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký jsou. A konečně vidím alespoň jednoho člověka, co si ten jejich bájnej in-house koupil. Já jsem to po tom legračním prodeji certifikátů na strojky přestal sledovat, takže jsem si myslel, že se jim to nepovedlo. Tož mám radost, že povedlo a že je ten kalibr na světě. Hurá.

 

K těm hranám pouzdra - zatím nejlíp zpracovaný pouzdra jsem viděl u Perrelet.

Podobná cenová kategorie, ale tam ty hrany řežou.

 

No, proti tem Perreletum vypadaj ty Toljovy Primky jak vopracovany pulmetrovym pilnikem. Coz se u renovace za bura da, pri par promile snyst, pravda. A takhle lesteny hrany jako ty Elefanti mely i Panerie, jestli se dobre remember. No ale nebudu tady clonit, Prim me vubec nezajima, pane Prokop. :D :D :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě na detailech od Apepa zaujaly 2 věci:

 

- nožky na spodní hraně vypadají opravdu ostrý, jak na igenech, takže pořezání hrozí. :smile_anim:

 

- číslo odhaduju na 5/60 !! :worried_anim: To mě usadilo, po dvou letech prodeje ( myslím, že první "certifikáty" se na webu začaly nabízet v létě 2009) je volné číslo 5 !!! :crying_anim02: Proč tu serii omezujou ? kdyby byl zlatý, tak to pochopim......

 

Ještě jedna věc - kolik chce propána prim příplatek ( dříve býval zadara ) za celoživotní asistenci ?? A vzhledem k výše uvedenému, myslí se tím celý život primu, nebo hodinek, nebo zákazníka ?? ( srovnáno dle délky vzestupně dle mého předpokladu - i když ... u prvních dvou je pravděpodobná reinkarnace ...) . :crying_anim:

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký jsou. A konečně vidím alespoň jednoho člověka, co si ten jejich bájnej in-house koupil. Já jsem to po tom legračním prodeji certifikátů na strojky přestal sledovat, takže jsem si myslel, že se jim to nepovedlo. Tož mám radost, že povedlo a že je ten kalibr na světě. Hurá.

 

K těm hranám pouzdra - zatím nejlíp zpracovaný pouzdra jsem viděl u Perrelet.

Podobná cenová kategorie, ale tam ty hrany řežou.

 

 

Tak tohle už Michale nedělej.

Já čuměl na ty Primky a říkal jsme si konečně za ty prachy něco co mi dává smysl a není to kopie hodinek 4O let starých a TY JSI TAM NEDAL FOTO PRIM !!!:sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...