Přejít na obsah

pilotky


Doporučené příspěvky

tak přátelé,

 

koukám na LACO "Zvláštní edice Frankfurt" - Letecké hodinky 45 Typ A na ruční nátah (propracovaný strojek ETA 2801.2, ženevské pruhy, modřené šrouby, ruční natahování, funkce hacking)

 

Posted Image

 

co na to říkáte? ta jednoduchost je krásná...

 

sice s ETOU 2824 stojí 12 tis. a s ETOU 2801 skoro 17 tis. ale "lepší" 45mm už 22 tis., ale MARK XVI se v bazaru asi nedočkám :-(

 

LACO 45 Typ A 2801 ANO nebo neANO :-) ?

 

 

 

 

 

 

škoda že u těch IWC v prodejní sekci je chronograph, jsou taky pěkné, ale mají ty dvě "vady" :crying_anim: (nad 60 a stopky nebrat)

 

Posted Image

Upraveno uživatelem pepaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 229
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dnes jsem koukal v Drážďanech na pilotky co si tam nechal dělat nějaký ateliér. Takovej ten typ velké minuty a vnitřní kružnice s hodinama. Průmě 42mm, průhled vzadu na strojek podle toho týpka vyrobenej v Japonsku, zdůraznil že se nejedná o čínu. Cena 480,- EUR. Ptal jsem se na ten calibr a znělo to jak Seequal. Nesetkali ste se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem koukal v Drážďanech na pilotky co si tam nechal dělat nějaký ateliér. Takovej ten typ velké minuty a vnitřní kružnice s hodinama. Průmě 42mm, průhled vzadu na strojek podle toho týpka vyrobenej v Japonsku, zdůraznil že se nejedná o čínu. Cena 480,- EUR. Ptal jsem se na ten calibr a znělo to jak Seequal. Nesetkali ste se s tím někdo?

 

Našel jsem obrázky nějakého šťasného majitele z uhrforum.de. Vím, že je ten typ dialu co zakladatel vlákna nepreferuje a přiznám se, že ani já původně ne, ale měl jsem je na ruce a jsou fakt parádní:

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo u vás vyhrává, 2801 nebo 2824 ?

 

Pokud jde o pilotky, asi bych volil spíše manuální nátah, více to k nim sedí. Pokud zkousneš automat, tak ETA 2824 je kvalitní a odolný strojek.

ETA 2801 má proti Unitasu u pilotek velkou výhodu, protože má centrální vteřinovku.

Já nakonec zvolil robustnější Unitas a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem obrázky nějakého šťasného majitele z uhrforum.de. Vím, že je ten typ dialu co zakladatel vlákna nepreferuje a přiznám se, že ani já původně ne, ale měl jsem je na ruce a jsou fakt parádní:

 

Jedná se o strojek Sea-Gull - tedy o tu "čínu"... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o strojek Sea-Gull - tedy o tu "čínu"... :)

 

Hlavně, že mi týpek tvrdil, že je strojek vyrobenej v japonsku, to že to není čína několikrát zdůraznil :-( Já jsem si tedy říkal, že mi to trochu přípomíná takový ty MZI skeleton jak jeden čas frčely na aukru, ale přece jen je to ateliér kde prodává i relativně už dost drahé hodinky za tísíce EUR tak jsem si říkal, že by mohl být seriózní.

 

EDIT:

Hotl se mám ještě hodně hodně co učit :-)

Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně, že mi týpek tvrdil, že je strojek vyrobenej v japonsku, to že to není čína několikrát zdůraznil :-( Já jsem si tedy říkal, že mi to trochu přípomíná takový ty MZI skeleton jak jeden čas frčely na aukru, ale přece jen je to ateliér kde prodává i relativně už dost drahé hodinky za tísíce EUR tak jsem si říkal, že by mohl být seriózní.

 

EDIT:

Hotl se mám ještě hodně hodně co učit :-)

 

Co říkal ten člověk mi přijde dost neseriózní. Na druhou stranu by se slušelo dodat, že Sea-Gull umí vyrábět kvalitní strojky. V rámci sériové výroby v Číně je na tom s kvalitou asi nejlépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkal ten člověk mi přijde dost neseriózní. Na druhou stranu by se slušelo dodat, že Sea-Gull umí vyrábět kvalitní strojky. V rámci sériové výroby v Číně je na tom s kvalitou asi nejlépe...

 

To jo, ale když si vezmu, že za cca 9 litrů je možnost pořídit unitas třeba ve Stainech tak mi tohle pak za 12,5 tis. se Sea-Gullem přijde předražený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si dnes udělal výlet do Břeclavi, naivně myslíc že někoho kolem LACO zastihnu.

Ale na "oné" adrese jsem našel pouze Komerční banku, takže jsem je naživo zatím neviděl.

Máte někdo zkušenosti se strojkem 2801 ?

 

trošku zapadl ...

 

tuší někdo kde je v Břeclavi možnost nejen vyzkoušení?

 

a zkušenosti s ETA 2801 - nejsou?

 

:tomcat:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...