Přejít na obsah

Casio Pro Trek


Kristian.nov

Doporučené příspěvky

To prvotní nadšení odejte téměř vždycky, ale proto jsme tu, na chronomagu. Tady to ale vypadá na trvalejší vztah, možná první ponechané... :-). Pásku se nebojím, když odejde tak koupím buď Nato, nebo Zulu, nebo mám plán, jak předělat pevnou přesku v adaptérech na šroubovací osičky ze Suunt a potom už by to nebyl vůbec žadný problém, hlavně že jsou tam ty konzolky :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny hodinkové šílence, a příznivce značky CASIO zvláště!

 

Už nějakou dobu obhlížím fóra na Chronomagu a protože jsem se před pár dny stal majitelem (kromě jiného také díky vyhecování zdejšími nadšenci, ale po něčem podobném pokukuju už léta) hodinek CASIO PWR-2000, rozhodl jsem se, že také přispěju (a samozřejmně se také pochlubím :) ) do tohoto témata, když tu takové příhodné je. Tyto hodinky u mně zvítězily po dlouhém vybírání a zkoumání - uvažoval jsem i o RISEMANECH, že jsou to G-čka a WR 200m! :), ale nakonec jsem neodolal ProTrekům - na těch se mi vždycky líbily ty velké číslice, mají navíc kompas, a když se objevily tenčí modely než ty předchozí, tak už nebyl rozumný důvod, proč do nich nejít :whistling:.Na těchto hodinkách se mi líbilo i to, že mají standardní 22mm uchycení řemínku, takže až mi odejde orignál gumový, dá se použít i kožený - viděl jsem je myslím na Watchuseek s koženým prošívaným řemínkem, a vypadaly taky dost dobře. Jinak - o mně - hodinky CASIO se mi líbily už dávno - vzpomínám, jak jsme ještě před revolucí chodili obdivovat CASIA do Tuzexu - obzvláště se mi líbily ty s Twincept displejem - digi i ručičky, to bylo něco! Pak jsem koupil pěkná CASIA s kalkulačkou na burze, bohužel teď nevím typ , později jsem měl ještě lepší DB-1000 - databankové, s dotykovým displejem, ty byly supr, ale po letech nošení mi do nich při velkém slejváku na tůře natekla voda a mizely číslice, tak jsem se rozhodl, že si jednou musím pořídit nějaké pořádnější, mezi tím jsem nosil DB-56(myslím), ty byly jen WR50, docela fajn, ale přeci jen vypadaly jako obyčejné digi - ale jsou spolehlivé, a mám je stále jako takové záložní, kromě toho, že jsem u nich musel už asi čtyřikrát vyměnit rozpadlý gumový řemínek, slouží pořád dobře - přes to, že jsem je několikrát otevíral, jsou opravdu vodotěsné, alespoň pro mé potřeby - zkoušeno ponecháním přes noc pod vodou v pullitru B).

Ale pořád jsem chtěl něco s rádiovým řízením, spousty funkcí, a aby to vypadalo trochu líp. Oproti PRW-1300, které se mi také líbily tím, že mají kolem sklíčka kroužek z opravdového kovu - ty PRW-1300 jsem na nějakém videu viděl už trochu osekané, což se mi vůbec nelíbilo, - mají jen kovově se tvářící plast, doufám, že tyhle vydrží o něco déle bez šrámů. Dělám s počítači, a jak asi mnozí vědí, i to je smrt pro plastové hodinky - když strčíte ruku do počítače a škrtnete hodinkama o nějkou tu ostrou plechovou hranu, naskakují na hodinkách hrozné šrámy.

Obrázky by mohly být lepší a "outdoorové", bez blesku, ten to dost kazí, ale dělal jsem je narychlo, tak alespoň něco.

post-19226-056164400 1326375579.jpg

post-19226-019434300 1326375653.jpg

post-19226-093794500 1326375662.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k pěkným hodinkám, ale jestli mě paměť neklame tak twincepty se objevily až na přelomu roku 1994 a 1995. ABX 50

 

Díky.

Máš pravdu, twincept jsou mechanické ručičky a displej ve sklíčku, já jsem měl na mysli hodinky s dvouvrstvým displejem - jak jsem je teď našel na netu - typ A-201, připadaly mi velmi elegantní - viz obr.

Přikládám i obrázek těch CASIÍ s dotykovým displejem - přesněji to byl model VDB-1000 - kromě toho, že do nich nateklo, u nich hlavně odešla ta dotyková vrstva (spíše tlaková), takže sice pořád jdou, ale prakticky se nedají ovládat :crying_anim:.

Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oboje to jsou moc hezké hodinky. Dvouvrstvý display se mi vždycky moc líbil. A když jsem se k nim v prosinci dopracoval ( UC50W ), tak mi je pošta ztratila. Takže jsem se k nim zatim nedopracoval. :crying_anim:

 

A ty VDB 1000 si pomatuju ještě jako prodávanej model. Byly tenkrát dost drahé, jestli si dobře pomatuju tak stály 6000 korun. Moc jsem je chtěl, ale nešlo to.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty VDB 1000 si pomatuju ještě jako prodávanej model. Byly tenkrát dost drahé, jestli si dobře pomatuju tak stály 6000 korun. Moc jsem je chtěl, ale nešlo to.

 

 

 

Já jsem je kdysi objevil úplně náhodou v nějakém bazaru za 2500,- , takže jsem je ihned bral, i když byly bez záruky, ale asi úplně nové - a fungujou do teď, až na to opotřebení.

Ale ty dvouvrstvé ana-digi mi taky zůstaly nesplněným snem. Tak si to teď kompenzuju těma posledníma ProTrekama :santa:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me jedna rychlofotka, silvestrovska, pred vyjezdem na oslavy na chate.. ;) Jakmile jdu ven, beru Pro Treky.. ;)

post-14607-008872100 1326901013.jpg

Upraveno uživatelem Martyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni kluci, jak dlouho Vám v PRG nebo PAG 40cítkách vydrží baterky? Případně při jakém používání? Díkec

 

Já zatim nevím, mám je asi 3 týdny. Navíc v těch PRW-2000 je dobíjený akumulátor CTL1616, který by podle Casia měl teoreticky vydržet navždy, prakticky někteří lidé psali, že ho po pár letech museli měnit, někdo prý i po několika měsících, což mě docela vyděsilo, když jsem zjistil, že jeden CTL1616 stojí skoro 700,-Kč. Někdo dokonce psal, že ty akumulátory jsou v těch hodinkách dva,:suicide_anim: ale nikde v návodu ani jinde se mi nepovedlo zjistit, jak je to doopravdy.

 

Martyp - ty se mi líbí -sice jsou to dost velká "baga", takže na běžné nošení si myslím, musí být trochu problém přes ně přetáhnout rukáv, ale zase mají pěkný displej s mnoha velkými číslicemi :rolleyes:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatim nevím, mám je asi 3 týdny. Navíc v těch PRW-2000 je dobíjený akumulátor CTL1616, který by podle Casia měl teoreticky vydržet navždy, prakticky někteří lidé psali, že ho po pár letech museli měnit, někdo prý i po několika měsících, což mě docela vyděsilo, když jsem zjistil, že jeden CTL1616 stojí skoro 700,-Kč. Někdo dokonce psal, že ty akumulátory jsou v těch hodinkách dva,:suicide_anim: ale nikde v návodu ani jinde se mi nepovedlo zjistit, jak je to doopravdy.

 

Martyp - ty se mi líbí -sice jsou to dost velká "baga", takže na běžné nošení si myslím, musí být trochu problém přes ně přetáhnout rukáv, ale zase mají pěkný displej s mnoha velkými číslicemi :rolleyes:.

 

Na e-bay 16USD i s poštou.

http://www.ebay.com/itm/CASIO-G-SHOCK-CTL1616-CTL-1616-WATCH-BATTERY-PAG-50-1V-/130579941689?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e672bc939

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V PRG 40 jsou baterky 4, takže při běžné ceně v hodinářství okolo 60Kč za kus se ti ta výměna vyšplhá ke třem stovkám. Jinak já měl hodinky myslím víc než tři roky, než jsem je musel měnit. Jak dlouho ležely na skladu předtím, než jsem je koupil nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak že by solar nebyl až zas tak věčný? Myslím ale, že měnit baterii v hodinkách ze solarem po pár měsících je blbost, tam muselo být špatně něco jinýho, minimálně by to podle mě byl pádný důvod k reklamaci hodinek.

 

Já zatim nevím, mám je asi 3 týdny. Navíc v těch PRW-2000 je dobíjený akumulátor CTL1616, který by podle Casia měl teoreticky vydržet navždy, prakticky někteří lidé psali, že ho po pár letech museli měnit, někdo prý i po několika měsících, což mě docela vyděsilo, když jsem zjistil, že jeden CTL1616 stojí skoro 700,-Kč. Někdo dokonce psal, že ty akumulátory jsou v těch hodinkách dva,:suicide_anim: ale nikde v návodu ani jinde se mi nepovedlo zjistit, jak je to doopravdy.

 

 

Ok, s nějakou takovou částkou počítám a tři roky jsou perfektní, to jsem nečekal... Co za funkce si prosímtě používal, případně jak často?

 

V PRG 40 jsou baterky 4, takže při běžné ceně v hodinářství okolo 60Kč za kus se ti ta výměna vyšplhá ke třem stovkám. Jinak já měl hodinky myslím víc než tři roky, než jsem je musel měnit. Jak dlouho ležely na skladu předtím, než jsem je koupil nevím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, jak často je užíváš, pokud máš denně jeden budík, občas koukneš na baro, občas posvítíš, jednou za týden používáš výškoměr a kompas, což já častěji nedělám a vydrží tři roky, tak je to dle mě paráda, kór jestli musíš baterii měnit za pár let i u solaru... Třeba u Corů musíš měnit průměrně tak za 1,5 roku... Je pravda, že tam nejsou 4 a nevyjdou tě na 300 ale jednou i kdyby za dva roky, se to podle mě nechá.

 

Tak to bych považoval za velmi malou dobu fungování.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych tu neplkal, tak jsem se podíval do záručního listu a kupoval jsem je 04.12.2007. Takže to je ještě déle než tři roky. Nejsem si jistý jestli to je v návodu a hledat to nebudu, ale někde jsem četl o předpokládané životnosti baterií dokonce jeden rok. Výdrží jsem tedy překvapený spíše kladně.

Co se týká používání funkcí, tak nejsem zas tak velký nadšenec. Nejčastěji samozřejmě používám svícení, cca. 10 sekund denně, a sem tam stopky. Budík nepoužívám. Ze speciálních funkcí nejčastěji zapnu kompas, zhruba tak 5x denně. Ostatní jen někdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je ještě lepší, než sem si myslel, protože jsem si říkal, že jsi je určitě používal jen na čas... :-), tak jsem zvědav, jestil se tu najde ještě někdo s podobnýma zkušenostma?

 

Abych tu neplkal, tak jsem se podíval do záručního listu a kupoval jsem je 04.12.2007. Takže to je ještě déle než tři roky. Nejsem si jistý jestli to je v návodu a hledat to nebudu, ale někde jsem četl o předpokládané životnosti baterií dokonce jeden rok. Výdrží jsem tedy překvapený spíše kladně.

Co se týká používání funkcí, tak nejsem zas tak velký nadšenec. Nejčastěji samozřejmě používám svícení, cca. 10 sekund denně, a sem tam stopky. Budík nepoužívám. Ze speciálních funkcí nejčastěji zapnu kompas, zhruba tak 5x denně. Ostatní jen někdy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono důvod koupě PRG40 byla především velká čísla, ale ty funkce si najdou využití. Třeba i jen tak ze zvědavosti si s tím pak člověk hraje. Největší výhoda hodinek se mi ale projevila až pravidelným používáním. Koknrétně se jedná o čudlík osvětlení. Když mám hodinky na ruce, stačí si je lehce přimáčknout na čelo a svítí :-) To využiju hlavně v noci, když se mi nechce vyndávat z pod peřiny druhou ruku :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak že by solar nebyl až zas tak věčný? Myslím ale, že měnit baterii v hodinkách ze solarem po pár měsících je blbost, tam muselo být špatně něco jinýho, minimálně by to podle mě byl pádný důvod k reklamaci hodinek.

 

Podle mne jde o smůlu na kvalitu toho dobíjecího článku. Při předpokládané standardní kvalitě článku by měl vydržet mnoho let, ale zatím nikdo neumí vyrobit akumulátory, u kterých by bylo 100% kusů ve 100%ní kvalitě, takže je vždy určitá šance, že se narazí na slabší kousek. Stejná situace je i u akumulátorů v mobilech a pod. Na akumulátory je také vždy kratší záruka než samotné výrobky.

 

U těch SUUNTO jsem v nějaké diskuzi četl, že vyměňujou baterku zhruba po půl roce (i 5ti měsících) - nevim - jak jsem nakoupil, tak prodávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Líbí se mi, jak si tady ty protreky pěkně užíváte...až si budu příště kupovat sportovní hodinky, asi to budou ony...osobně se mi nejvíc zamlouvají PRG-240 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...