Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Je to dvojka. A tohle trojka :), vpravo gangapurna.

Zítra chci jít směrem Tilicho Lake

 

65ce4871e8269d5a5cda4aa0b4c58698.jpg

 

Udělal jsem si aklimatizacni vejslap do 4600 a docela to šlo

 

K Damavandu gratulace, jel jsi sám nebo s nějakou cestovkou? Planuju ta ještě pár kopečku směrem od Teheranu na severozápad jspu pěkná pohoří ( třeba Alamut) ale hlavně vys směrem k Tabrizu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African hlava zacla pobolivat ve 4000 ale nic hroznyho, tez blbe od zaludku ale sli to. Dychani v pohode az do cca 5200 a pak najednou lup a funel sem jak lokomotiva:) supr zazitek

 

@vlcak jel jsem sam s kamosem, o tom sz jsem tez slysel od mistnich, kteri si to pochvalovali...ze pry u hranic s Azerbajdzanem je to pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je super :)

 

U toho Azerbajdzanu jsem byl, nejlepší je v Tabrizu pronajmout taxik a ten tě proveze. Moc pěkne je třeba jezero Urmia, druhé nejslanější po Mrtvém moři.

 

Jsou tam jak arménský kostely tak spousta hradů. Vlastně to ani nevypadá jako v Íránu.

Pak níže je zanjan, rast, Masuleh....Iran je na několik návštěv :) každá z nich stojí za to.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol tam sneh? S fotkou počkám do Jomosomu, keď inak nedáš :-)

 

Inak na nič lepšie ako Tiličo v tej oblasti už - podľa mňa - nenarazíš. Celkovo je to jedno z mojich TOP3 miest v Nepále.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně, sice ne z jomsonu ale z Pokhary. Celou oblast aktuálně trápí silné výpadky elektřiny.

 

Sněhu moc nebylo, jen tak lehce poletovaly vzduchem jak na Tilicho tak i v thorong la.

 

37861e8084930e94edfb5a4cb1a464d1.jpg

 

V muktinahtu byl nějaký velký hinduistický svátek, moc zajímavé.

 

Do Kagbeni jsem šel po pravém břehu. Tedy po části horního Mustangu. Ty vesničky jsou úplně jiné.

 

385a6b12cccea8a7854de968b1caacdb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně, sice ne z jomsonu ale z Pokhary. Celou oblast aktuálně trápí silné výpadky elektřiny.

 

Sněhu moc nebylo, jen tak lehce poletovaly vzduchem jak na Tilicho tak i v thorong la.

 

 

V muktinahtu byl nějaký velký hinduistický svátek, moc zajímavé.

 

Do Kagbeni jsem šel po pravém břehu. Tedy po části horního Mustangu. Ty vesničky jsou úplně jiné.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Krásný to máš, krásný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja, nehorolezec, som si včera vybehol na Grossglockner. Asi ma to začalo baviť. Aj keď teda vzdušné to bolo celkom dosť.

GG1.jpg GG2.jpg

(Na fotkách sú parťáci, nie ja.)

Parádní počasí jste chytli, hoď vrcholovku ať můžeme pogratulovat :-) A klidně nějaké výčumy ze zhora, no a vzdušný je, to je pravda. Příští rok se pár věcí rýsuje, tak se můžeme spojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snehová búrka zabila v Nepále deväť horolezcov, bol medzi nimi aj svetový rekordér

https://hnonline.sk/svet/1824789-snehova-burka-zabila-v-nepale-devat-horolezcov-bol-medzi-nimi-aj-svetovy-rekorder

Aj, tak to je velmi smutná zpráva :-( Níže nejvyšší kopec Mallorcy, bohužel nepřístupný a dojebaný armádou.

post-364-0-40992000-1539449989_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kluci, já krásný kopec Aconcagua musím opravdu odložit kvůli repasu huby na 2020. Ač jsem proto udělal maximum, dostal jsem zákaz, definitivní a trochu jsem s tím počítal, takže žádné zklamání. Jelikož už to bylo hodně rozjeté, můžu poskytnout do SZ veškeré důležité informace a to na pravděpodobný termín uskutečnění 26.1. - 17.2.2019. Pokud máte zájem, neváhejte a pište, jak říká v TV ten pán s kozou :-)

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...