schrapnel Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Ahoj, mate niekto skusenosti s Automatmi SEIKO? Niekde som cital, ze maju tuhsi rotor. Kupil som frajerke Seiko SYMG35k1 a aj ked ich cely den nosi, cez noc sa jej zastavia. Rezeva natahu by mala byt cca 30h...
karel hb Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Ahoj, tuhší rotor mají, to je pravda, ale to má vliv spíš na natažení ve winderu, kde se doporučuje kolmé uložení na rotorech winderu. Pokud se jedná o nové hodinky, i s udávanou rezervou nátahu by měly jít po celodenním nošení celou noc v pohodě až do rána a to i za předpokladu, že má přítelkyně sedavé zaměstnání a moc rukou nepohybuje. Pokud se zastaví tak, jak udáváš, je to na reklamaci a pokud se jedná o starší hodinky, doporučil bych kompletní servis strojku u dobrého hodináře, bude stačit vyčistit a promazat. Jinak mne určitě doplní někdo mnohem znalejší věci, je tu pár hodinářů, na které se můžeš určitě obrátit.
schrapnel Odesláno 28. prosince 2013 Autor Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Diky, tak pockame a ked sa 'nerozhybu' tak ich pojdem reklamovat. Ked som ich natiahol manualne, tak tych 30h odlozene vydrzali. Su nove.
lucid Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 ....Ked som ich natiahol manualne, tak tych 30h odlozene vydrzali. Jak natáhnul manuálně? Tento model má snad ruční nátah?
USER47 Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Jop, tyhle dámský mrchy ruční nátah mívaj (strojek Seiko 4207).
lucid Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Pokud ano, pak je zkus, pokud nebude problém s řemínkem, vzít na ruku sám a nosit víc jak osm hodin a uvidíš zda se zastaví a za jak dlouho. Myslím, že se o vadný kus nebude jednat. Nedávno jsem nátah u Seika řešil s hodinářem. Říkal, že pokud hodinky byly např. v klidu (což nové asi ano) a pérko vyšlo úplně na max, trvá delší dobu než se natáhnou. V hodinářství je strčí jen do vrtiče a pokud budou mít deklarovaný nátah, tak ti řeknou, že jsou OK. Pokud je bude nosit pravidelně, takže se nebudou zastavovat, měl by nátah vydržet i kratší dobu nošení. Vypomoci si může i tím ručním nátahem. Možná i proto je u těchto dámských hodinek. Pořád je lepší je po sundání ještě ručně (do)natáhnout, než k nim např. pořizovat winder.
schrapnel Odesláno 28. prosince 2013 Autor Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 (upraveno) Ooooooo ja som mal za to, ze je to automat. Takze musim priatelku instruovat ze si musi hodinky natovat rucne? edit: Podla tohoto ma 4027 aj rotor a teda nie iba manualny natah. Upraveno 28. prosince 2013 uživatelem schrapnel
karel hb Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Ooooooo ja som mal za to, ze je to automat. Takze musim priatelku instruovat ze si musi hodinky natovat rucne? edit: Podla tohoto ma 4027 aj rotor a teda nie iba manualny natah.Ne, špatně si to pochopil. Ty hodinky jsou plnohodnotné automaty, které se natahují pohybem ruky přes rotor. Funkce ručního nátahu je tam pro rozběh hodinek z úplného klidu, aby si s nima nemusel třást a pro případné dotažení. Pokud by se tato funkce používala na každodenní dotažení, dlouho Ti to nevydrží, je to doplňková záležitost a tu pravidelnou zátěž denního natahování to nezvládne.. Jinak jsem trochu hledal a zjistil, že vzhledem k velikosti kalibru není vyloučena rezerva nátahu kolem 12 hodin, ale mohu se mýlit a bude to víc. Oficiálně jsem to nikde nenašel.
lucid Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Ooooooo ja som mal za to, ze je to automat. Takze musim priatelku instruovat ze si musi hodinky natovat rucne? edit: Podla tohoto ma 4027 aj rotor a teda nie iba manualny natah.Automat to je určitě, ale zřejmě je i s ručním nátahem. Pokud to nebude vadný kus, ale bude nátah nadále slabý, pak máte asi tři možnosti: změnit značku hodinek, dotáhnout je ručně nebo si pořídit winder a na noc do něj hodinky odkládat.
Frostie Odesláno 28. prosince 2013 Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 (upraveno) Oficiálně jsem to nikde nenašel.zde výtah z originálního Seiko 5 katalogu, dovezeného z NDR. Ruční nátah tam je: Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Upraveno 28. prosince 2013 uživatelem Frostie
schrapnel Odesláno 28. prosince 2013 Autor Nahlásit Odesláno 28. prosince 2013 Dakujem za fundovane odpovede. Ponosime seika par dni a uvidime.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se