Cabos Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 Nasel jsem neco v supliku po dedeckovi, nevi nekdo neco blizzsiho?, vascinuje mne hlavne to sklicko, cca 3mm, to uz nejake to futro vydrzelo ! Vicko je sroubovaci! Diky za info
popshop2007 Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 1937? To je co? Odkial vies ten rok? Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR. Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-))) Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo "zbierky" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie "perlil" v komunikacii :-) Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal.
cali Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 1937? To je co? Odkial vies ten rok? Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR. Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-))) Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-) Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal. mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka
odklizec Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 No tyhle si rikaji o renovaci. Soucasny stav vypada dost zalostne. Idealne by mely vypadat nejak takto.. vice zde.. http://ninanet.net/watches/others10/Medium...mzenithmil.html
popshop2007 Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 1937? To je co? Odkial vies ten rok? Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR. Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-))) Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-) Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal. mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno.
cali Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 1937? To je co? Odkial vies ten rok? Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR. Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-))) Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-) Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal. mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno. ok tak oprava 1937 je jeden zo skrabancov na vnutornej strane spodneho krytu / dna
vor Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 Ale je to origoš strojek? Chybí mikroregulace a i ten nápis je nějakej divnej.
popshop2007 Posted May 30, 2007 Report Posted May 30, 2007 mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno. ok tak oprava 1937 je jeden zo skrabancov na vnutornej strane spodneho krytu / dna Aha? :-))) Tak tam na tom dne to je :-)))
Cabos Posted May 31, 2007 Author Report Posted May 31, 2007 1937? To je co? Odkial vies ten rok? Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR. Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-))) Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-) Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal. Hmmm, tak na to se opravdu nechystam, nedal jsem to sem proto abych si vylepsil rodinny rozpocet, spis jsem chtel vedet kde vubec zacit s nejakym hledanim informaci a jestli to ma vubec cenu.... Podle prispevku urcite ma ! Diky za informace
maxs Posted May 31, 2007 Report Posted May 31, 2007 Zenith Special to nie je.Ten sa robil v troch iných verziách. Púzdro je podobné Zenith Special. Kaliber je iný model. Má tam byť 15" s mikroreguláciou, NSI 15. Ten čo máš v hodinkách je menší ako v Special, preto je to vyvložkované. Ciferník a korunka sú tiež iné. Oproti Special tam chýba aj prachový kryt. To brutálne sklo sa dávalo aj na Special. Rok na dne bude skôr neskoršia poznámka od majiteľa, popr. hodinára. Oprava sa dá vydedukovať aj podľa krížikov čo má na sebe každé plato. Už som videl podobné Zenith. Boli tiež z Čiech, ale tie tam mali ciferník Special. Môj názor: ide o model po Z.Special (podľa čísla kalibru) s využitím púzdra.Či ho zložili v Zenithe zo "zbytkov", alebo nejaký šikovný hodinár, si netrúfam odhadnúť. Prikláňam sa k druhej možnosti. Ak máš nejakú otázku, tak sa pýtaj. Ešte som nevystrielal všetky náboje
Cabos Posted June 3, 2007 Author Report Posted June 3, 2007 Dekuji za informace, datum 1937 je datum kdy je dedecek koupil, je to vyryto na vicku spolu s inicialama AC, ´ (to deala uplne na vsem co koupil...). Az bude zase vic casu popidim se kde a jak ev. zacit s rekonstrukci !
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now