Jump to content

Recommended Posts

Posted

Nasel jsem neco v supliku po dedeckovi, nevi nekdo neco blizzsiho?, vascinuje mne hlavne to sklicko, cca 3mm, to uz nejake to futro vydrzelo ! Vicko je sroubovaci!

Diky za info

Posted

1937? To je co? Odkial vies ten rok?

 

Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR.

 

Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-)))

 

Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo "zbierky" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie "perlil" v komunikacii :-)

 

Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si vsak dostal.

Posted

1937? To je co? Odkial vies ten rok?

 

Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR.

 

Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-)))

 

Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-)

 

Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si  vsak dostal.

mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka

Posted

1937? To je co? Odkial vies ten rok?

 

Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR.

 

Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-)))

 

Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-)

 

Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si  vsak dostal.

mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka

Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno.

Posted

1937? To je co? Odkial vies ten rok?

 

Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR.

 

Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-)))

 

Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-)

 

Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si  vsak dostal.

mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka

Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno.

ok tak oprava 1937 je jeden zo skrabancov na vnutornej strane spodneho krytu / dna smile.gif

Posted

mne sa zda ze 1937 je jeden z tych skrabancov na vnutornej strane dynka

Aha? Mne sa zase zda, ze nie :-) Mne sa zda ze dynko je po cesky a po slovensky je to spodny kryt, alebo dno.

ok tak oprava 1937 je jeden zo skrabancov na vnutornej strane spodneho krytu / dna smile.gif

Aha? :-))) Tak tam na tom dne to je :-)))

Posted

1937? To je co? Odkial vies ten rok?

 

Je to Zenith Special, letecke hodinky,....vsetko najdes na webe. Ak chce vediet cenu - v tomto stave cca 100-150 EUR.

 

Rozohral si hru, na konci ktorej ich predas najvyssej ponuke? :-)))

 

Vcera tu totiz slavnostne ukoncil ucast predajom poslednych hodiniek zo \"zbierky\" uzivatel s podobnymi sposobmi ziskavania informacii. Velmi pekne fotil hodinky a este krajsie \"perlil\" v komunikacii :-)

 

Ak ti krivdim, sorry. Odpoved na tvoju otazku si  vsak dostal.

Hmmm, tak na to se opravdu nechystam, nedal jsem to sem proto abych si vylepsil rodinny rozpocet, spis jsem chtel vedet kde vubec zacit s nejakym hledanim informaci a jestli to ma vubec cenu.... Podle prispevku urcite ma !

Diky za informace

Posted

Zenith Special to nie je.Ten sa robil v troch iných verziách.

Púzdro je podobné Zenith Special. Kaliber je iný model. Má tam byť 15" s mikroreguláciou, NSI 15. Ten čo máš v hodinkách je menší ako v Special, preto je to vyvložkované. Ciferník a korunka sú tiež iné. Oproti Special tam chýba aj prachový kryt. To brutálne sklo sa dávalo aj na Special. Rok na dne bude skôr neskoršia poznámka od majiteľa, popr. hodinára. Oprava sa dá vydedukovať aj podľa krížikov čo má na sebe každé plato.

Už som videl podobné Zenith. Boli tiež z Čiech, ale tie tam mali ciferník Special.

Môj názor: ide o model po Z.Special (podľa čísla kalibru) s využitím púzdra.Či ho zložili v Zenithe zo "zbytkov", alebo nejaký šikovný hodinár, si netrúfam odhadnúť. Prikláňam sa k druhej možnosti.

Ak máš nejakú otázku, tak sa pýtaj. Ešte som nevystrielal všetky náboje smile.gif

Posted

Dekuji za informace, datum 1937 je datum kdy je dedecek koupil, je to vyryto na vicku spolu s inicialama AC, ´

(to deala uplne na vsem co koupil...). Az bude zase vic casu popidim se kde a jak ev. zacit s rekonstrukci !

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...