Jump to content

Recommended Posts

Posted

Nemůžu nikde dohledat, jaký kalibr ukrývají tyto automaty Zodiac ZO8001. Je tam ETA, nebo Zodiac má vlastní kalibry? Děkuji za každou radu.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Zajímavá otázka a hodně nejasností kolem strojků uvnitř. Hodinky mají nápis Swiss Made, automaticky se očekává ETA 2824. Ale uvnitř je strojek Claro Semag CL 888 od švýcarský firmy Semag & Claro Watch SA, ovšem zjevně asijskýho původu (ve švajcu kompletovaná Miyota, nebo snad čínskej klon Miyoty?). Na dotazy u firmy Zodiac vyhýbavé odpovědi a ohánění se swiss made :).

 

zodiac-ZO8000_19.jpg

 

zodiac-ZO8000_20.jpg

 

zodiac-ZO8000_21.jpg

 

 

Posted

"Ale uvnitř je strojek Claro Semag CL 888 od švýcarský firmy Semag & Claro Watch SA, ovšem zjevně asijskýho původu" to je velmi zajímavé za cenu hodinek 20250,-Kč - jseš si jistý, že zrovna tento model má tento kalibr?

Posted (edited)

Možná má pravdu, Viktor, nevím...

Já čerpal z http://www.glooks.com/watches/watch_detail...c&cat=watch

 

Nicméně, k té ceně - tou bych se vskutku neřídil ;)

Běžné internetové ceny jsou kolem 400 dolarů, tedy zhruba polovina toho, co stojí v ČR.

Hodinky jsem viděl a měl je na ruce. Jejich zprácování se mi líbilo. Rozhodně více, než u Seiko diversek v obdobné cenové kategorii. Jen tam maličko nelícovala luneta (značka nebyla úplně přesně na pozici 12, ale bylo to jen nepatrné).

 

Za 400 či 500 dolarů je to (imho) dobrá koupě.

Edited by NIGHTinGALE
Posted
Nemůžu nikde dohledat, jaký kalibr ukrývají tyto automaty Zodiac ZO8001. Je tam ETA, nebo Zodiac má vlastní kalibry? Děkuji za každou radu.

 

Kdyz uvazim, jakou krasnou ma firma Zodiac historii :(

Posted
"Ale uvnitř je strojek Claro Semag CL 888 od švýcarský firmy Semag & Claro Watch SA, ovšem zjevně asijskýho původu" to je velmi zajímavé za cenu hodinek 20250,-Kč - jseš si jistý, že zrovna tento model má tento kalibr?

Pokud se něco nezměnilo , tak je v modelu ZO8001 tenhle kalibr. To je fotka otevřenejch Zodiac Oceanaire, kterou dělal Jittery Jim z WatchUSeek.com. BTW, doporučená cena výrobce je 500 USD s kovovým tahem, 450 USD s kaučukem, na eBay běžně kolem 350 USD, v Nekázance v Praze za 12 k českejch.

Posted

Aha, měl jsem je možnost koupit měsíc staré s veškerou dokumentací za 9000,-. Od nákupu ustupuji dle doložených informací. Je pravda, že Zodiac má minulost víc než prapodivnou a myslím, že se spíše v dnešní době jedná o módní značku. Díky za vaše odpovědi.

Posted

Nebyla k těmhle zodiacům na TZ diskuze o tom, že jim trochu "blbne" sekundová ručička? Kolem pozice 5 - 15 se trochu zadrhává nebo tak. Doporučuju youtube. Tam by mělo být video. ale jinak zajímavé divery s velmi extraordinérním stojkem:D

Posted

Nebyla k těmhle zodiacům na TZ diskuze o tom, že jim trochu "blbne" sekundová ručička? Kolem pozice 5 - 15 se trochu zadrhává nebo tak. Doporučuju youtube. Tam by mělo být video. ale jinak zajímavé divery s velmi extraordinérním stojkem:D

 

 

To video som videl aj, myslim,ze to chlapci v Zodiacu trosku precenili :thumbsdown_anim:

Posted

Zadrhavani, respektive poskakovani, sekundove rucicky, kdyz jsou hodinky na boku je u cinskych strojku miyota bezne. Ovsem na presnost to vliv nema.

 

Nekde se tu psalo, ze to je zpusobeno prilis velkymi tolerancemi pri vyrobe.

Posted

Včera jsem se v jednom starším čísle časopisu Watch dočetl, že značku Zodiac vlastní firma Fossil, stejně tak jako značky Gucci, Emporio Armani, DKNY, Diesel a všechny tyto tzv. módní hodinky, ze kterých mám doslova husí kůži:), takže Zodiac nebrat"

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...