Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Včera přišly dva úlovky, nic extra, ale fajn devadesátky:-)

BM 200 a TS 200, tedy následovníci svých slavnějších BM 100 a TS 100

BM 200 mají ve výbavě hlavně barometr a z toho vyplývající výškoměr (BM 100 měly i hloubkoměr). Co mají navíc oproti stovkám, jsou hlavně animace v zeleném poli. Při stopkách běží postavička, při výškoměru letí vzhůru šipka a při barometru se střídá zářící sluníčko, mraky a padající déšť z mraků. Ty animace počasí jsou v různém pořadí a já je podezřívám, že dokáží barometrickou předpověď počasí (manuál jsem online nenašel). 

Navíc jde v režimu barometru i výškoměru spustit stopky a hodinky pak ukazují změny tlaku/výšky za měřenou dobu, a u barometru příslušnou animaci počasí podle toho jak se tlak v měřeném čase měnil. 

A ten desing "DartWader" se mi moc líbí:-)

 

TS 200 se tváří jako "obyč" thermometr, ale mají navíc funkci výpočtu východu a západu slunce dle zadaných souřadnic, podobně jako např. slavné Fish En Time. Zajímavý je pak horní kruhový displej, který má 24h stupnici a dvěma silnějšíma ručkama ukazuje východ a západ slunce a tenkou blikající ručkou aktuální čas. Rychlým pohledem tak vidíte, je-li delší noc nebo den a kolik času zbývá do západu/východu slunce. 

Teplotu měří neustále a navíc ukládá 30 záznamů, které si můžete nastavit po 10min. po 1 hodině, 3h a 24h. Necháte-li je tedy někde položené, získáte pěkný přehled o vývoji teploty za určený čas. 

Hornímu teplotnímu grafu jsem ještě pořádně neporozuměl, někdy je to bez návodu fuška, zjistit co danou funkcí v Casiu zamýšleli:-)

IMG_1317.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod na BM-200 (modul 983) jsem našel jen v ruštině, ale asi na to půjde pustit překladač.

Návod na TS-200 (modul 987) třeba tady (anglicky)

Ten kruhový ukazatel západu a východu slunce je zajímavý. Stejně, jen ještě detailnější, to mají moje netradiční Yes Watch.
A taky mě při prvním pohledu hned napadl Darth Vader a obecně Star Wars.
Krásný "hitech" devadesátkový kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulsar se zajímavým modulem Y759 ve verzi pouzdra 4029, tedy plast s kovovou lunetou, někdo na nich trestuhodně vyřezal "nožky".

Modul Y759 je docela zajímavej. Kromě klasiky, čas, datum, alarm, hodinová signalizace, stopky a duální čas, má ještě dvojité počítadlo (například na skoré při zápase), pětimístnou číselnou paměť a generátor náhodných čísel, to je zábavná věcička:-) 

V základu fungují jen čas, datum, alarm a jedna z pěti funkcí, tedy stopky, duální čas, počítadlo, paměť na čísla, generátor, kterou si v režimu "volby" zvolíte.

 

Díky těm vyřízlým nožkám jim sedne nato:-)

IMG_1375.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Přišly už včera, ale nějak jsem zapomněl se s nimi pochlubit.
x20240415_103720.thumb.jpg.94a4fb8a6c6396dada52242c4d7d28a1.jpg
y20240415_103930.thumb.jpg.8a4adc1e8b755435a529caac8997ddb9.jpg
Mají hezkou druhou tvář:
y20240415_104340.thumb.jpg.8721762b0a2d0fb8b63eb0b4c74f9620.jpg

Pekné


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som dnes zhodou okolnosti tiez nakupil. Idem len tak okolo kramku a co to nevidim, oldskuul DW, to musim mat, nic som nenechal na nahode98dbc3caaa8f04d1e16d7af99e8dab28.jpg


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Další tři písmenka. Nějak přicházím na chuť těm nejvíce základním digitálkám. Dříve jsem je vídal v nejlevnějších vietnamských digi a proto jsem jimi trochu opovrhoval. Ale když je vídám v pouzdrech z kovu se sklem a screwbackem, tak se můj názor mění. To ale není případ těchto Jazů. Kovové jsou, ale sklíčko je plastové a dýnko naklapávka. Tlačítko vlevo je osvětlení, které je realizováno klasickou žárovkou. Ta je umístěna ne vlevo jak je běžné, ale uprostřed shora. Což je podle mě lepší řešení. Ještě drobnost: nemají klasickou dvojtečku, ale jednu tečku dole. Jen malý detail, ale i to je odlišuje od vietnamců.

y20240613_092847x.jpg.223ebe3d5009bd8144e5360fcbacc458.jpg

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, t2 napsal:

Další tři písmenka. Nějak přicházím na chuť těm nejvíce základním digitálkám. Dříve jsem je vídal v nejlevnějších vietnamských digi a proto jsem jimi trochu opovrhoval. Ale když je vídám v pouzdrech z kovu se sklem a screwbackem, tak se můj názor mění. To ale není případ těchto Jazů. Kovové jsou, ale sklíčko je plastové a dýnko naklapávka. Tlačítko vlevo je osvětlení, které je realizováno klasickou žárovkou. Ta je umístěna ne vlevo jak je běžné, ale uprostřed shora. Což je podle mě lepší řešení. Ještě drobnost: nemají klasickou dvojtečku, ale jednu tečku dole. Jen malý detail, ale i to je odlišuje od vietnamců.

y20240613_092847x.jpg.223ebe3d5009bd8144e5360fcbacc458.jpg

Jednoduché až sú pekné👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Ahoj borci, mám teď zase nějakou ditigální éru - spoustu věcí se teď snažím dělat v 5 minutách, takže potřebuju timer. Nakoupil jsem několik Suunto Core a nakonec i squre Géčka, která jsem chtěl dlouho zkusit.

Z místního prodeje mám ty tmavě červené (GMW-B5000RD) a natolik mě chytly, že jsem koupil ještě rose gold s pozitivním displejem (GMW-B5000GD). Ty jsou mimochodem teď asi za půlku původní ceny, kdybyste je někdo chtěl též zkusit. 

P3022255.jpg

P3022281.jpg

P3072560.jpg

P3072669-2.jpg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 30. 6. 2024 v 12:41, Gombo napsal:

Dnes blesak vo viedenskom autokine.

Mozem vecer ozivovat 🙂

IMG_6398.jpeg

A jak dopadla ta malo vidana verze ana-digi-temp od Citizen ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 7. 2024 v 11:36, vE13Lius napsal:

Ahoj borci, mám teď zase nějakou ditigální éru - spoustu věcí se teď snažím dělat v 5 minutách, takže potřebuju timer. Nakoupil jsem několik Suunto Core a nakonec i squre Géčka, která jsem chtěl dlouho zkusit.

Z místního prodeje mám ty tmavě červené (GMW-B5000RD) a natolik mě chytly, že jsem koupil ještě rose gold s pozitivním displejem (GMW-B5000GD). Ty jsou mimochodem teď asi za půlku původní ceny, kdybyste je někdo chtěl též zkusit. 

P3022255.jpg

 

Sú krásne. Nesmelo som si to hodil do googlu a dosť ma prekvapila cena 😄 čakal som tak polovicu.

Upraveno uživatelem Quillin
zla citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Gombo napsal:

@akai hodinky pekne funguju, len nhanam origo tach, ktory mam niekde po suflikoch, ale neviem ho najst. 

Tak to gratuluji, tyto 8984 se moc neobjevuji. 
A jo reminek byva problem s tim uchycenim na miru...

2716712-d44b49a3bf89503f0e09164eee1c21d5.jpg.c14fbc27adb12d2e215f25a12493d1b8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...