Jump to content

Líbí se vám nové SEIKO Credor?  

32 members have voted

  1. 1. Lib¨í?

    • Ano
      17
    • Ne
      15


Recommended Posts

Posted

Seiko nachystalo pro japonské milovníky luxusních hodinek nové tři modely.

Všechny jsou osazeny kalibrem 7R88 s 30 kameny a ručním nátahem. Průmer hodinek je 38,2mm a tloušťka pouhých 8,6mm.

Cena verze z růžového zlata (na obrázku) 1,680,000yen ( $13,691 US), verze osazená 60 diamanty 2,100,000yen ($17,131 US) a nakonec ocelové za 714,000yen ( $5,824 US).

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted
Seiko nachystalo pro japonské milovníky luxusních hodinek nové tři modely.

 

Všechny jsou osazeny kalibrem 7R88 s 30 kameny a ručním nátahem. Průmer hodinek je 38,2mm a tloušťka pouhých 8,6mm.

 

Cena verze z růžového zlata (na obrázku) 1,680,000yen ( $13,691 US), verze osazená 60 diamanty 2,100,000yen ($17,131 US) a nakonec ocelové za 714,000yen ( $5,824 US).

 

 

Krásné

Posted

Naprostý souhlas. Vůbec se mi zdá, že Seiko se v případě svých posledních modelů vší silou snaží o neotřelý rádobymoderní design ciferníků, výsledkem čehož je, že ujíždí někam mimo...

Posted
Ale nie, Credor je luxusná značka a tam sú aj klasické tvary a aj tieto trochu "výstredné". Tak to má byť.

 

Narozdíl od Primek zde jsou indexy. Takze ten cas by problem byt nemel.

Posted
Narozdíl od Primek zde jsou indexy. Takze ten cas by problem byt nemel.

 

a na rozdíl od primek je cena xnásobně vyšší :thumbsdown_anim: a kvalita také :thumbsup_anim: . Mě se líbí :-)

Guest tolja
Posted
a na rozdíl od primek je cena xnásobně vyšší :thumbsdown_anim: a kvalita také :thumbsup_anim: . Mě se líbí :-)

Podle mne cena xnásobně větší není. Když srovnáš ve stejném materiálu pouzdra nový model Primu, a Seiko Credor, tak rozdíl je pár desítek procent

Posted

Tvar pouzdra není špatný, ale nenadchnul mě. S těmi čísly je to zajímavý nápad. Ale jako celek mi to prostě nesedí, nemůžu si pomoct.

 

Na druhou stranu jsem se ale opět utvrdil v názoru, že se mi líbí kombinace růžového zlata a černé. Než jsem poprvé na vlastní oči uviděl IWC Portugieser s věčným kalendářem v téhle kombinaci, nikdy bych nehádal, že mě zrovna spojení těch dvou barev tak osloví.

Posted

Prijde mi, ze designove se ty hodinky povedly. Cisla jsou sice takova jaka jsou, nekomu se budou libit, nekomu ne, ale o tom to je.. hodinky ktery se libi kazdemu (nebo velke vetsine) nemaji takove kouzlo.. Takhle si dokazu predstavit svoje hodinky k obleku do spolecnosti.. :whistle:

Posted (edited)

Bude celá řada Credor s s horologicky významnými čísly na ciferníku - tzv. designem 24/7. Hodinky se mi spíš líbí, ale nějak mně nikdy nesedlo logo Credor.

Edited by Viktor
Guest Kamil
Posted

To já to mám opačně. Logo Credor se mi líbí, ale nonstop zvýraznění mi nesedí. Je fakt, že ukazatel rezervy chodu se to snaží opticky vyvážit, ale nevím, nevím. A kdyby tam aspoň nebyla ta hnusná datumovka.

Posted

Mně ta datumovka zase přijde OK. Horší ale je, že začínám mít pocit, že bych měl mít jedny Spring Drive hodinky :). Zrovna tyhle jsou teda nechutně drahý, jaký jsou nejlevnější Seika se SD?

Guest Kamil
Posted

Já už ten pocit mám delší dobu. :) Ale obávám se, že pod 3 tisíce dolarů se nedostaneme.

Posted

Kamile, přesně jsi popsal to co mě na nich "odpuzuje" - je to ta datumovka a umístění rezervy chodu! To do toho ciferníku vyloženě nepasuje.

Viktore, proč jsou některá čísla horologicky významná?

Posted
Mně ta datumovka zase přijde OK. Horší ale je, že začínám mít pocit, že bych měl mít jedny Spring Drive hodinky :). Zrovna tyhle jsou teda nechutně drahý, jaký jsou nejlevnější Seika se SD?

 

Jak se tak divam do katalogu, model SBGX049 (SBGX053) z rady GrandSeiko ma doporucenou cenu 262 500,- jenu, tedy neco kolem 40tis. korun.

Guest Kamil
Posted
Viktore, proč jsou některá čísla horologicky významná?

Už jsem to zmiňoval

...ale nonstop zvýraznění mi nesedí.

24 hodin, 7 dnů v týdnu - nonstop

Guest Kamil
Posted
Jak se tak divam do katalogu, model SBGX049 (SBGX053) z rady GrandSeiko ma doporucenou cenu 262 500,- jenu, tedy neco kolem 40tis. korun.

Jenže quartzky bych nechtěl a Viktor asi taky ne. :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...