Přejít na obsah

Jaké Seiko máte právě na ruce?


People

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Waya03 napsal:

I po dvou letech jsem z nich nadšený. O tahu uvažuju, vyjde cca na 10t, proti everbriliant oceli je to maličko jiný odstín, ale nic dramatického. Ale nejsem si teď jistý jestli nemají tu hloupou potápěčskou extenzi z levnějších řad, musel bych si ho asi jít ještě pořádně prohlédnout naživo. Spíš uvažuju o nějakých GS na tahu na nošení na podzim a v zimě 😄

Díky za odpověď.

Já je od začátku tak nějak "registroval", ale cena je u mě tenkrát rovnou diskvalifikovala. Časy se mění a už si i docela dobře umím představit dát přes 100k za "obyčejné" Seiko 😂 Naživo jsou nádherný, zpracováním v topu a dobře, díky rozumné velikosti, sedí na (mé) ruce...

Já právě nosím hodinky výhradně na tahu, tak jsem ho k těmto zjišťoval a cenu mi v Koscomu řekli cca 6k. Je to ten náležící k SLA073, spona je celkem dobrá (v rámci Seiko divers spon), má ale tu plechovou extenzi, jak píšeš... 🤔 V téhle recenzi je ten tah a spona dobře nafocený...

https://www.fratellowatches.com/hands-on-with-the-seriously-impressive-seiko-prospex-sla073/

Ke GS na podzimní a zimní nošení, zvažuji poslat dál své SBGA373, jsou to tyto... 😉

https://www.fratellowatches.com/grand-seiko-sbga373g-review-video/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 28,9tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 hodinami, horskjan napsal:

Díky za odpověď.

Já je od začátku tak nějak "registroval", ale cena je u mě tenkrát rovnou diskvalifikovala. Časy se mění a už si i docela dobře umím představit dát přes 100k za "obyčejné" Seiko 😂 Naživo jsou nádherný, zpracováním v topu a dobře, díky rozumné velikosti, sedí na (mé) ruce...

Já právě nosím hodinky výhradně na tahu, tak jsem ho k těmto zjišťoval a cenu mi v Koscomu řekli cca 6k. Je to ten náležící k SLA073, spona je celkem dobrá (v rámci Seiko divers spon), má ale tu plechovou extenzi, jak píšeš... 🤔 V téhle recenzi je ten tah a spona dobře nafocený...

https://www.fratellowatches.com/hands-on-with-the-seriously-impressive-seiko-prospex-sla073/

Ke GS na podzimní a zimní nošení, zvažuji poslat dál své SBGA373, jsou to tyto... 😉

https://www.fratellowatches.com/grand-seiko-sbga373g-review-video/

To jsou parádní GS, ten tvar pouzdra ve stylu 44GS miluju!

Shodou náhod se mi přihodilo, že jsem dneska do Koscomu taky zašel a na ten tah jsem se přeptal. Prodavač si z hlavy pamatoval částku někde do 7t CZK. Jinak co jsem už dříve zaznamenal na fórech, měl by na ně přesně pasovat i tah z Grand Seiko SBGE033 9R66-0AC0.

Nějak se stalo, že jsem s Koscomu odešel neplánovaně s tímhle na ruce. Až teď večer jsem se k nim konečně na chvíli dostal, už je ani nebudu na noc nastavovat. Ale pěkný jsou, tak to asi tak k tomu podzimnímu a zimnímu nošení 😂

IMG_1497.jpeg

  • Like 2
  • Dát hlas 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Waya03 napsal:

To jsou parádní GS, ten tvar pouzdra ve stylu 44GS miluju!

Shodou náhod se mi přihodilo, že jsem dneska do Koscomu taky zašel a na ten tah jsem se přeptal. Prodavač si z hlavy pamatoval částku někde do 7t CZK. Jinak co jsem už dříve zaznamenal na fórech, měl by na ně přesně pasovat i tah z Grand Seiko SBGE033 9R66-0AC0.

Nějak se stalo, že jsem s Koscomu odešel neplánovaně s tímhle na ruce. Až teď večer jsem se k nim konečně na chvíli dostal, už je ani nebudu na noc nastavovat. Ale pěkný jsou, tak to asi tak k tomu podzimnímu a zimnímu nošení 😂

IMG_1497.jpeg

To 44GS pouzdro je nádherný, jedna z podmínek při výběru mých prvních GS. Jsou skvělý, ale nakonec je nosím málo a tak nějak mám pravidlo, že co nenosím, nenechávám si...

Tyhle Laurel Alpinist jsou na podzimní/zimní nošení asi ideál. A navíc byly teď v Koscomu za dobrou cenu. Pěkný hodinky to jsou, jen z původního záměru GS na tahu moc nezbylo... 😉😂

Také jsem na zahraničních fórech zaznamenal ten GS tah, ale z fotek nesedí u pouzdra těch SLA055/57 vůbec tak dobře, jako ten z SLA073 se stejným pouzdrem. A navíc bude stát výrazně víc než těch 7k... Já jestli se výhledově rozhoupu k SLA055, tak bych určitě vzal ten "origo" tah a zkusil najít nějakou jinou 18mm sponu. Ale to jsou u mě teď předčasné úvahy 🤔

Tak užívej nový kousek 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...