HonzaS Posted July 6, 2007 Report Posted July 6, 2007 Zjímavá diskuse na TimeZone. Podle tam uváděných informací má Nautische Instrumente po prohraném soudu (iniciovaném Nomosem) dluh 63 milionů Euro: http://forums.timezone.com/index.php?t=msg...d=0#msg_2926338 A potvrzení z firemního webu: http://www.muehle-glashuette.de/index.php?...&news_id=57
vanderB. Posted July 6, 2007 Report Posted July 6, 2007 nomos zaloval Muehle, ze neni dost Glashutte...takova mala vesnice a takove spory...
pepik Posted July 6, 2007 Report Posted July 6, 2007 Tomáš jak u Vietnamce. Jeden se divil že tá značka ADIDAS na tričku má něják moc proužku. A Vietnamec na to "čím víc proužku tím víc adidas. Tak že tak to je.
railmaster Posted July 7, 2007 Report Posted July 7, 2007 Dosť veľký úder pre malú nezavislú firmu s niekoľkými zamestnancami a pár tisíc kusmi produkcie ročne. Celému článku som aj tak neporozumel.
vanderB. Posted July 8, 2007 Report Posted July 8, 2007 co jsem z timezonu pochopil ja bylo, ze nomosu se zdalo, ze Muhle nema pravo, davat si do napisu Glashutte, protoze nesplnuje 50% kvotu podilu soucastek made in Glashutte, tudiz se soudili(pry uz po nekolikate) a soud dal za pravdu Nomosu. Muhle musi zaplatit pokutu 63 mil. ojro...proc zrovna tolik? Pocet vyrobenych kusu krat prumerna cena hodinek(pres 2000 ojro) rovna se 63 mio. ojr
noname Posted July 13, 2007 Report Posted July 13, 2007 Nejedná se o 50% podíl součástek ale o 50% zhodnocení. Na zahraničních fórech se Nomos odsuzuje, pro zdůvodnění poslouží následující případ. Koupím nejlevnější čínský quartzový strojek, odmontuji z něho jeden díl a potisknu ho v Glasshuette tamponovým strojem. Hned mám právo tisknout na ciferník Glasshuette, protože cena práce převyšuje cenu čínského strojku. Pokud Muehle koupí nejlepší provedení Ety, tak tohoto zhodnocení tak snadno nedosáhne. Je tedy trestán za to, že nakupuje celkem kvalitní strojky. Typická EU. Stejně mě v poslední době zajímá jen Rolex nebo Seiko. Vlastní, vysoce funkční a hlavně nenačinčané strojky, které nejsou zaneseny nesmyslnými součástkami jen na efekt. ETA mě nezajímá a může být jakkoliv "vylepšena".
Guest Kamil Posted July 13, 2007 Report Posted July 13, 2007 ...Stejně mě v poslední době zajímá jen Rolex nebo Seiko... Přidej UN!!!
noname Posted July 13, 2007 Report Posted July 13, 2007 Samozřejmě UN model Freak. To bude ale ještě dlouhou dobu lehce přes rozpočet.
Pepino65 Posted July 13, 2007 Report Posted July 13, 2007 (edited) Protože na stránkách Mühle GmbH nic konkrétného nepsali, podíval jsem se na stránky Nomosu. V podstatě dojeli na vlastní blbost. Tak jako vznáší (i u nás) výrobci, aby se smělo používat u výrobku místní označení, musí splňovat některá kritéria. Když si firmy s Glashütte požádají, aby úřady bránili místní označení u hodinek, musí plnit stejná kritéria, jako u nás třeba "Budějovický" Budvar. Když není z Budějovic, ale od Strýčka Sama, tak zjistíte, že se ta sračka nedá pít a Yankee na tom parazituje - se svým kapitálem dokonce fantasticky. Kdo vyžaduje ochranu místního názvu musí prostě plnit daná kriteria (nedokážu si to představit u nepotravinářských výrobků - ve vedlejší vesnici by asi hodinky nebyly dost Glashütte, ale byly by to pořád dost Mühle, bez ztráty kvality a já si neumím představit čeho ještě) Flastr jim vypočítali za 25.265 kusů výrobků, takže cca 2500 ? za kousek. Pak už story znáte, šli a sami sebe napráskali u soudu, aby na ně byl vyhlášený konkurs. Otec předává firmu synovi a doufejme, že to vezmou za správný konec - fotr prodá ochrannou známku synkovi a ten si založí nový es er óčko s právem užívání názvu Mühle Glashütte Nautische Instrumente pro svoje výrobky a jedeme dál. A jestli nezemřeli tak tam žijí dodnes. Jeníček s Mařenkou se jali vyrábět perník - pravý Ježibabský, no zažalovala je sousedka pro parazitování na její ochranné známce a příslušném názvu, jelikož všichni o ní říkali, že je to děsná ježibaba. U soudu vyšlo najevo, že Jeníček s Mařenkou doma vařili ze Solutanu amfetamin - zvaný perník. Načež žalobkyně své podání u soudu stáhla, aby se s nimi nesvezla a taky něco nevyfasovala. Edited July 13, 2007 by Pepino65
railmaster Posted July 15, 2007 Report Posted July 15, 2007 Tých 50% mi nejako nevychádza. Aj keby používali tie najkvalitnejšie ETA strojky, celková priemerná cena hodiniek je podstatne vyššia. U najdrahších modelov problém nad 50% hodnotou Made in Glashutte pravdepodobne neexistuje a u lacnejších sa mi to tiež nezdá. Snáď súd vie, čo robí. Zaujímavé je, že na hodinár. fórach problém vidia inak ako súd, aj viacerí nezávislí výrobcovia nesúhlasia s verdiktom. Najdôležitejšie pre milovníka hodiniek je aj tak to, aby výrobky boli čo najkvalitnejšie a trh by mal ukázať čo ďalej.
noname Posted July 15, 2007 Report Posted July 15, 2007 Jedná se vždy jen o strojek, tedy 50% zhodnocení strojku.
safi Posted April 6, 2008 Report Posted April 6, 2008 Mühle-Glashütte oznámilo významný pokrok při vývoji vlastního kalibru s tradičním Glashuette 3/4 plátováním. http://www.muehle-glashuette.de/index.php?...&news_id=66
Románek Posted July 7, 2009 Report Posted July 7, 2009 Mühle-Glashütte oznámilo významný pokrok při vývoji vlastního kalibru s tradičním Glashuette 3/4 plátováním. Zdravím,nevíte někdo náhodou, jestli vývoj vlastního Mühle kalibru pokračuje a ev. v jaké je fázi?Byl jsem se podívat v Glashütte a okouzlil mě model Teutonia II. chronometr.Omlouvám se, ale foto nemám.Co si myslíte o současné "formě" Mühle?Roman
Vit Posted July 7, 2009 Report Posted July 7, 2009 (edited) Zdravím, nevíte někdo náhodou, jestli vývoj vlastního Mühle kalibru pokračuje a ev. v jaké je fázi? Byl jsem se podívat v Glashütte a okouzlil mě model Teutonia II. chronometr. Omlouvám se, ale foto nemám. Co si myslíte o současné "formě" Mühle? Roman Myslíš tyto? EDIT: viz zde Edited July 7, 2009 by Vit
Románek Posted July 8, 2009 Report Posted July 8, 2009 Ahoj, nevíte prosím někdo nakolik Mühle ve svých hodinkách upravuje strojek ETA 2824 (mimo jiné právě v modelu Teutonia II. chronometr-viz. výše)? Ev. v čem úpravy spočívají? Děkuji¨ Roman
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now