Přejít na obsah

ORIS ? Rectangular Complication


Snow

Doporučené příspěvky

Ježiš, jak já bych ten Oris žral, nebýt těch proklatých strojků Sellita. Nedávno, abych kolegovi Daemonultimatenovi dokázal, kam se Oris se Sellitou řítí, udělal jsem mu malý přehled v němž bylo jasně vidět, v že nových hodinkách převládá onen strojek. O to větší radost mám, když v těchto chronographech, keré jsou parádní ač si vůbec na čtvercové nebo obdélníkové hodinky vůbec, ale vůbec nepotrpím, objevila ETA  :)  !!!

 

ORIS ? Rectangular Complication

 

Model:

ORIS ? Rectangular Complication

 

Ref. No. 582 7694 4031-07 5 24 25FC, 32.00 mm ? 47.00mm Stainless steel / leather strap

Ref. No. 582 7694 4031-07 8 24 20, 32.00 mm ? 47.00mm Stainless steel / stainless steel bracelet

 

Movement:

? Oris automatic mechanical movement Cal. 582, basedon ETA 2671, with sub-dials for date at 9 o?clock, day at 3 o?clock and second time zone (24 h) at 6 o?clock

? Moon phase window at 12 o?clock

Dimensions:

? ? 23.60 mm, 10 1/2??

Winding: Automatic winding, bi-directionally rotating red rotor  (na ten červený rotor si velmi potrpím :) , taková maličkost a jak dovede hodinky na první pohled odlišit)

? Power-Reserve: 38 hrs

? Vibrations: 28?800 A/h, 4 Hz

? Jewels: 25

 

Case:

Material:

? Multi-piece stainless steel case

? Size: 32.00 x 47.00 mm 1.201 x 1.850 inches

? Interhorn Width: 24 mm

? Top Glass: Sapphire, domed on both sides, anti-reflective coating inside

? Case Back: Screwed case back with screws and see-through mineral glass

? Operating Devices: Stainless steel crown and pushers for setting second time zone

? Water Resistance: 3 bar/30m

? Diver?s unidirectional revolving bezel with black polished ceramic inlay and white minute scale

? Screwed stainless steel case back with metre to feet conversion scale

 

Dial:

? Silver guilloche dial with applied blue numerals and blue hands, hour and minute hands filled with Super-LumiNova? 

 

Strap/Bracelet:

? Dark blue genuine leather strap with stainless steel folding clasp.

? Also available with a multi-piece stainless steel metal bracelet, butterfly folding clasp.

 

 

Price Swiss Retail Price: CHF 1,980.00 (cena velice slušná)

 

 

21516596683_2fb5745151_h.jpg

 

21514884544_6df4b19f51_h.jpg

 

21949841168_797c910bdb_h.jpg

 

22147861461_8777cce009_h.jpg
 

zdroj - http://watchesseven.blogspot.cz/2015/10/oris-rectangular-complication.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, Sellita stále více vytlačuje Etu z pouzder hodinek značky Oris. Mám na Tebe jednu osobní otázku, proč jsi proti Sellitě zaujatý? (jestli je to to správné slovo).

Krásný hodinky, krásný design i seskupení komplikací. K hranatým hodinkám mám stejný postoj jako Ty, donedávna s jedinou výjimkou JLC a jejich Reverso, ale tady mi Oris znovu ukazuje, že umí i v tomto segmentu hodinek. A to se zde objevuje hned více prvků, které nemusím, najednou: hranaté pouzdro, datumka a day ukazovaná ručkou.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle imho Sellita x Eta je to burt, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hranaté super! Tomu datu ukazovanému ručičkou sice taky moc nefandím, navíc v téhle velikosti ...

 

Nehezký. Tyhle funkce na subcifrech nemám rád, působí to na mě nějak.. fejkově. A ten průhled to teda úplně zabíjí.

 

... ale na co by mi bylo na takovýchle hodinkách chrono? To už raději tohle... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja osobne chrona nemusim, ale urco radeji tyto subcifry, nez stopky. Kdyz nic jineho, tak toto je pro mne praktictejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Sellita, či ETA? Použiji citaci z WUS:

"I think they are both uninteresting, cheap, common, bread and butter movements. Who cares which one of them is in a watch? They both probably do the job just fine, so don't worry."

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...