Přejít na obsah

BREITLING Chronomat 44 - B01:


Sphinxx

Doporučené příspěvky

  • Po roku...
  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Perfektní recenze a výborné fotky. Děkuji. Čtu to sice s více jak ročním zpožděním, ale pomůže mi to v rozhodování. Mohu se zeptat na kalibr B04, jestli je zde na fóru nějaká recenze, nebo odkaz? Nemohu to nikde najít. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, to mě těší, jsem rád, že je to stále ucházející pro někoho, kdo se rozhoduje. B04 - když se zadaří a Němci dodrží dodávku "Boutique Edition" na Chronoliner, na kterou netrpělivě čekám, tak udělám recenzi i fotky na Chronoliner, tedy i na B04, která v nich tepe. V ČR nebyl nikdo schopen to dořešit, takže musím čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta recenze je vážně výborná. Díky za odpověď.

Jinak pokud se Vám poštěstí mít ty Chronoliner, tak budu na recenzi obzvlášť zvědavý. Vypadají úžasně, ta modrá je nádherná, a pak budu zvědavý samozřejmě na ten kalibr B04. Ty v ČR mít nikdo další asi nebude, že? :)

Každopádně držím palce a budu se těšit na recenzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Davide moc pěkná recenze. Narazil jsem na ni až teď. Chronomaty jsou TOP!!!

Děkuji, jak známo moje nejoblíbenější Breitling. Jsou opravdu super a to dokonce i "44".

 

Super, tak ještě jednou držím palce, ať Němci dodrží tu dodávku. Byla by to paráda. Jeden ze sta, frajeřina.  :rolleyes:

Ono to není úplně o tom "jeden ze sta", ale spíš zprostředkování a podělení se o tyhle krásné hodinky s ostatními a myslím, že takových foto-reportů tady asi moc nebude. Chronoliner mě nejprve úplně nezajímal, ale "butiková verze" můj pohled zcela změnila. Není to sice Chronomat, který je opravdu napůl šperk, ale jsou to také moc hezké časomíry.

 

Ale zpět k tématu ...

 

... líbí se mi tato starší verze Chronomat s detailně propracovaným číselníkem, ta nová bude mít číselník pravděpodobně hladký. Co považuji za velký přešlap je verze, která má namísto kulatých sčítačů hranaté, to se někdo opravdu netrefil.

 

Trochu to oživíme detailem :) ...

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem to samozřejmě s nadsázkou, protože mě by ani nenapadlo, že by se někdo k takovým krásným hodinkám u nás bez pomyslného pořadníku mohl dostat. Ale jsem tady relativně nový a evidentně neznám možnosti místních znalců. :) 

 

Verze s hranatými sčítači se mi také vůbec nelíbí. Ta starší verze je opravdu povedená, moc se mi líbí. Zaujala mě i ta oranžová volnočasová varianta Raven, která je dost netradiční. Díky za ten detail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, v pohodě.

 

Pokud jde o ty Raveny, prodává je tady jeden místní kolega. Má je hezké a je to zajímavé zpestření, jen si nejsem jistý jestli jim ten "sportovní kabát" úplně sedne, ale jak se říká, proti gustu ...

 

Jinak standardní Chronomaty se dělaly i ve verzi, kde byla použita satinovaná ocel, taky to není špatné, ale podle mě leštěná je opravdu TOP. I když i ta kartáčovaná má něco do sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Pana kolegu jsem již kontaktoval, ale do Prahy se ze zahraničí dostanu opět až v říjnu, tak uvidím, jestli je ještě bude mít. Škoda, že jsem se o tomto fóru nedozvěděl dříve, v červenci jsem byl ještě v Praze. Chtěl bych něco zajímavého i v té 44. Na ty Raveny jsem se dříve chodil dívat, protože mi ta kombinace oranžová černá přišla zajímavá, ale nakonec mám GMT, proto jsem se, mimo jiné, ptal i na ten kalibr B04. Někde jsem se totiž dočetl, že je nutné chodit s kalibrem B01 na servis, aby majitel nepřišel o záruku a předpokládám, že to bude podobné i pro B04. Nerad bych něco zanedbal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pro všechny manufakturní kalibry platí, že je potřeba je po dvou letech přinést na kontrolu do servisu, kde je provedena důkladná kontrola a případně se mění opotřebované díly za nové. Tato kontrola v rámci záruky je dvakrát - tedy po 2. a po 4. roce z celkových 5 záručních let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tohle je otázka na autorizovaný servis, což je v případě Prahy například Dušák nebo Carollinum. Jde o to, že jedny moje in-house servisem prošly, ale je to delší čas a trvalo to necelý měsíc a půl. Šlo to přes Dušáka. Nicméně, čistý servis dnes trvá i tři měsíce, jak je to u záručních preventivních prohlídek nevím, to Ti časově řeknou spíš právě u AD servisu.

 

Nicméně po tom, co jsem čekal na jiné hodinky, které šly na celkový servis po 7mi letech, tak mi bylo doporučeno, odvézt je přímo k AD do Vídně - údajně je to rychlejší, ale tuhle informaci nepotvrdím, protože s ní nemám osobní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to je relativně dlouhá doba. Zkusil bych jim před tím ještě napsat, ale stejně s tím nic neudělám. Budu si muset pořídit jestě jeden podobný model, abych to mohl točit.  :) Do Vídně cestovat nebudu, nechám to v Praze. Děkuji za informaci, budu s tím počítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač, je potřeba to ověřit u AD, cesta pražského AD je komfortní, a vídeňského je spíš rychlejší. Tak hodně zdaru.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jinak klidně sem dávejte fotky svých Chronomatů ať už v jakékoliv verzi, aby to bylo pestřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...