Glider Odesláno 5. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 5. srpna 2006 Tak se Vám omlouvám, ale takovou kopii jsem měl opravdu v ruce.A byla pěkně rozpoznatelná. Ta fotka není tak kvalitní a já jsem to tady nepoznal, tak ještě jednou sorry...
HonzaX Odesláno 6. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 6. srpna 2006 To Andrew kup si je, když se Ti líbí. Značka je to dobrá,ale fake je dost,a to je mínus této značky.
_Stepan Odesláno 6. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 6. srpna 2006 můj názor: za ty peníze lze pořídit hodinky, kterými se budeš odlišovat a rozhodně zaujmou a nemusí to být Breitling. Navíc zjistíš, že jedny nestačí :-) a nebudeš se moci dočkat dalšího výročí :-)). Zpočátku se mi také velmi líbily, pro mě jsou ovšem nedostupné, ale nezavrhuji je.
Kasper Odesláno 7. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 7. srpna 2006 Na druhou stranu bych na ruku nikdy nedal Rollexky, protoze mam pocit, ze je to jeste horsi nez Breitlingy a pokud na nich nemam obrovsky diamant, je jejich cena nulova Prepac, ale tvrdit, ze jedna z najkvalitnejsich hodinarskych manufaktur je horsia ako znacka, ktora si da do 100-tisicovych hodiniek jeden z najzakladnejsich strojcekov ETA, ktory sa mimochodom nachadza aj v plastovych hodinkach Swatch, je predsa len trufale. A tvoj pocit, ze ak v nich nie je diamant, tak nemaju cenu.... - nad tym sa da len pousmiat. A to mam Breitling docela rad. Ale Rolex je naozaj inde.
midloch Odesláno 7. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 7. srpna 2006 Jedná se o upravovaný ETA strojek myslím 7750 a rozhodně není pravda že tentýž strojek používají nejlevnější plasty, navíc třeba i IWC v modelu Aquatimer ho myslím má , samozřejmě upravený, také. Asi na nejlepším diskuzním serveru http://forums.timezone.com/index.php?t=thr...readt&frm_id=16 se dost často Breitling a Rolex dost často srovnává a rozhodně Rolex úplně jinde není, Breitling má dokonce lépe provedené tahy. Doporučuji si přečíst diskuze lidí kteří vlastní několik typů od Rolexů, Breitlingů atd. jelikož oni mají reálné zkušenosti s oběma značkama a ne žádné pseudoteorie získané za výkladní skříní. Jáse zase musím pousmát místní antibreitlingovské klice, jen protože Breitling dělá určité typy co nosí retardi neznamená to že se nejedná o jednu z TOP hodinářských firem. Doporučuji tedy všem timezone a veškerá diskuzní fóra majitelů, tak teoretizují nadšenci, kteří většinou tyto hodinky viděli jen za sklem nebo v nějaké reality show.
Kasper Odesláno 7. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 7. srpna 2006 Jedná se o upravovaný ETA strojek myslím 7750 a rozhodně není pravda že tentýž strojek používají nejlevnější plasty, navíc třeba i IWC v modelu Aquatimer ho myslím má , samozřejmě upravený, také. Asi na nejlepším diskuzním serveru http://forums.timezone.com/index.php?t=thr...readt&frm_id=16 se dost často Breitling a Rolex dost často srovnává a rozhodně Rolex úplně jinde není, Breitling má dokonce lépe provedené tahy. Doporučuji si přečíst diskuze lidí kteří vlastní několik typů od Rolexů, Breitlingů atd. jelikož oni mají reálné zkušenosti s oběma značkama a ne žádné pseudoteorie získané za výkladní skříní. Jáse zase musím pousmát místní antibreitlingovské klice, jen protože Breitling dělá určité typy co nosí retardi neznamená to že se nejedná o jednu z TOP hodinářských firem. Doporučuji tedy všem timezone a veškerá diskuzní fóra majitelů, tak teoretizují nadšenci, kteří většinou tyto hodinky viděli jen za sklem nebo v nějaké reality show. Mal som na mysli konkretne Breitling Avenger Seawolf zo strojcekom ETA 2824. Pouziva ho aj Swatch. A myslel som, ze je inde po stranke celkoveho prevedenia a hlavne strojcekov, nie len naramkov. Tieto informacie mam od predajcov tychto znaciek a autorizovanych hodinarov tychto znaciek. Inak mam Breitling rad, velmi sa mi paci Chrono Avenger s ETA 7750, ale drviva vacsina ludi z "fachu" myslim potvrdi, ze Rolex a Breitling nie je ta ista liga. Stavat svoju kampan na tom, ze certifikuju v COSC vsetky modely (aj quartzove).......
Petrvti Odesláno 7. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 7. srpna 2006 Mě také Breitling odpuzují a to jako před nedávnem lajka, tak teď po sběru informací taktéž.. Prostě vrchol nevkusu (můj názor)
steel Odesláno 8. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 8. srpna 2006 no opravdu srovnavat rolex a breitling je trochu zvlastni uz jenom proto, ze rolex ma vlastni strojky kdezto breitling ma pouze etu, sice nejvyssi rady, ale ani je neupravuji ( napr. tebou zmineny aqutaimer od IWC ma etu 2892 a to upravenou k nepoznani - ma tam napr. pridany dva kameny navic). mozna diskuse je k pouzdrum a tahum, ale pozor rolex ma zase na rozdil od breitlingu nekolik druhu tahu nejdrazsi je celonytovany. jinak z breitlingu se mi libi model colt s kozenmy reminkem a rozhodne jsou to velmi dobre hodinky s velkou tradici
midloch Odesláno 8. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 8. srpna 2006 ETU royhodně upravují podle svých standardů a tento upravený strojek mají pod názvem Breitling 23. Co se týče COSC tak tam podle statik do počtu jednoznačně vede Rolex... Na výše zmíněném fóru je dost lidí kteří se rozhodovali mezi Breitling nebo Rolex, je tam dost různých pro a proti, dost často se původní Rolexář rozhodl pro Breitly ale i naopak. Někdo má prostě obojí pro jiné příležitosti. Nevkus je čistě subjektivní názor, to co se naprvní pohled zdá být kýč může mít své opodstatnění ve funkci. Pravdou je, že značka Breitling budí snad největší vášně a je nejvíce plagiátovaná vůbec ze všech, ale za to výrobce nemůže.
Patrik Odesláno 8. srpna 2006 Nahlásit Odesláno 8. srpna 2006 Breitling jednoduše těží z toho, že se jedná o známou značku. I člověk, který se v hodinkách nevyzná, minimálně ví, že jde o drahé hodinky. Jejich styl je snadno rozpoznatelný (někomu se líbí, někomu ne), tak stačí i letmý pohled aby případný "obdivovatel" poznal, že se jedná o Breitling (proto se také tak často falšují - případný kupec obvykle moc dobře ví, že kupuje falsum, ale kupuje si je proto, "aby udělal dojem" a tak mu je to jedno). Vevnitř "bije" sice ETA (kterou si Breitling jen "ozdobí"), ale alespoň jsou to modely s COSC certifikací (takový stroj je přibližně o 1/3 dražší). Srovnal bych je třeba se značkou Cartier. Z hodinářského hlediska nic zajímavého ("horší" než Breitling) a stejné množství drahých kamenů a zlata ve špercích by vyšlo na zlomek hodnoty, za kterou se prodávají. Ale lidé si je kupují. Myslím, že hodinky by si měl člověk koupit hlavně "pro sebe". Koupit si takové, které se jemu líbí, bez ohledu co na to říká okolí. S málokterou věcí je tak často v kontaktu, tak často jí pozoruje a podle toho by si jí měl vybírat. Někoho uspokojí i digitálky, hlavně že to bude mít spoustu funkcí, někdo si koupí hodinky, které nebudou mít ani datum. A je to tak dobře. Představte si, že by si všichni kupovali stejné hodinky :-(
midloch Odesláno 26. března 2007 Nahlásit Odesláno 26. března 2007 To bude tím, že B2 vůbec nemají 7750 Podle dostupných informací dojdou strojky z ETY k Breitlingu ve zcela surové a demontované podobě, oni (kromě zdobení) je znovu skládají dolaďují a nastavují podle svých norem a to hlavně aby splnili COSC, jelikož se s tím ale dělají tajnosti, tak ani na timezone se o tom moc konkrétního neví.
sibirnaya Odesláno 26. března 2007 Nahlásit Odesláno 26. března 2007 Vazeni pratele hodinek, rad bych si poridil ke svym 30-tym narozeninam nejake hodinky, ktere mi vydrzi idealne do dalsiho kulateho vyroci (50 :cool: ). Do nedavna jsem mel pocit, ze neexistuje nic lepsiho, nezli Breitlingy, kupodivu jsou ale v relativni nelibosti a uprimne, nenasel jsem v teto diskuzi jediny objektivni duvod proc. Uvazoval jsem jeste o Navitimerech, ale jake jsou tedy duvody, abych si koupi Breitlingu rozmyslel, preci jen se jedna o nemalou castku (muze se lisit +/- 20K) a hodinky na pomerne dlouhou dobu, diky. me prijde, ze jste nepochopili, na co se andrew pta. vetsina lidi tady breitling pomlouva nikoliv kvuli technickemu zpracovani, ale spis kvuli tomu, kdo to nosi, jaky to ma vypovidajici efekt, apod. Ja driv z drahych znal take pouze breitling a rolex, casem jsem objevil omegu, a pak uz officine panerai, audemars piguet apod. nicmene mi prijde jako zcestne zatracovat hodinky jen kvuli tomu, kdo je nosi. Dalsi vec je, ze Andrew se neptal co si ma koupit za hodinky za 150k, ani jake jine hodinky by jste mu doporucili, takze poravdu nechapu hlasky typu kup si IWC... K tomu se musi kazdy dopracovat sam, mi pripada, pokud ne, treba zustane nadosmrti u Breitlingu. moje teta si take koupila minule hodinky cartier tank francaise, dalsi cartier roadster chronograph a dalsi budou asi opet pasha de cartier, a za tech 6,5k ? se taky da uz koupit leccos...
mechano Odesláno 26. března 2007 Nahlásit Odesláno 26. března 2007 Vazeni pratele hodinek, rad bych si poridil ke svym 30-tym narozeninam nejake hodinky, ktere mi vydrzi idealne do dalsiho kulateho vyroci (50 :cool: ). Do nedavna jsem mel pocit, ze neexistuje nic lepsiho, nezli Breitlingy, kupodivu jsou ale v relativni nelibosti a uprimne, nenasel jsem v teto diskuzi jediny objektivni duvod proc. Uvazoval jsem jeste o Navitimerech, ale jake jsou tedy duvody, abych si koupi Breitlingu rozmyslel, preci jen se jedna o nemalou castku (muze se lisit +/- 20K) a hodinky na pomerne dlouhou dobu, diky. me prijde, ze jste nepochopili, na co se andrew pta. vetsina lidi tady breitling pomlouva nikoliv kvuli technickemu zpracovani, ale spis kvuli tomu, kdo to nosi, jaky to ma vypovidajici efekt, apod. Ja driv z drahych znal take pouze breitling a rolex, casem jsem objevil omegu, a pak uz officine panerai, audemars piguet apod. nicmene mi prijde jako zcestne zatracovat hodinky jen kvuli tomu, kdo je nosi. Dalsi vec je, ze Andrew se neptal co si ma koupit za hodinky za 150k, ani jake jine hodinky by jste mu doporucili, takze poravdu nechapu hlasky typu kup si IWC... K tomu se musi kazdy dopracovat sam, mi pripada, pokud ne, treba zustane nadosmrti u Breitlingu. moje teta si take koupila minule hodinky cartier tank francaise, dalsi cartier roadster chronograph a dalsi budou asi opet pasha de cartier, a za tech 6,5k ? se taky da uz koupit leccos... No jo ale von je chtěl k narozeninám a psal to loni . Takže už je to asi pasé.
sibirnaya Odesláno 26. března 2007 Nahlásit Odesláno 26. března 2007 aha, to je taky mozny... ja jak vidim novej prispevek tak tam hned lezu
Ejabeja Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 Milerád, B2 používá kalibr Breitling 42, což je úplně normální ETA 2892 s přídavným chrono modulem. ETA 2892 je běžný, velmi spolehlivý kalibr s malými rozměry. Nicméně o exkluzivitě nelze v žádném případě mluvit. Já konkrétně mám navíc s B2 velmi špatné zkušenosti z hlediska odolnosti proti magnetickému poli - na noc vedle mobilu a -10 sekund (Dušákovci na to přišli až po 3 pokusech; z toho jedno kompletní rozebrání, což trvalo 2 měsíce Grrrrrrrr!). Mám ještě IWC Mark XV, který tyto problémy nemá a dělá denně pěknou vteřinku do plusu...
pkozlik Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 je to škoda, že s takovouto historií si zároven vybudovali tak "špatnou" pověst (osud je krutý) historie(použito ze serveru deal-hodinarstvi) Breitling - historie 1884 Léon Breitling otevírá v St-Imier v pohoří Švýcarská Jura ateliér, který se specializuje na výrobu chronografů a přesných měřičů pro vědu a průmysl. 1892 Firma se rozrůstá a Léon Breitling stěhuje svoji dílnu do La Chaux-de-Fonds, místa, které je tehdy švýcarskou metropolí výrobců hodin. 1914 Léon Breitling umírá a firmy se ujímá jeho syn Gaston. 1915 Gaston Breitling vynalézá první náramkový chronograf. Později dodává pilotům první náramkové přístroje. 1923 Breitling vyvíjí první nezávislé tlačítko chronografu.Před touto novinkou bylo možné spustit a vynulovat chronograf pouze prostřednictvím korounky. 1932 Gastonův syn Willy Breitling přejímá historii firmy. 1934 Breitling vyvíjí druhé tlačítko "zpět na nulu". Tato inovace, která umožňuje sčítat několik po sobě následujících krátkých měření, propůjčuje chronografům jejich dnešní vzhled. 1936 Breiting se stává oficiálním dodavatelem Royal Air Force. Tak začíná plodná spolupráce s letectvím na celém světě. 1942 Breitling uvádí na trh model Chronomat, první chronograf s kruhovým logaritmickým měřítkem. Jakožto dodavatel amerických bojových leteckých sil si buduje profesionální okruh zákazníků. 1952 Breitling vytváří Navitimer. Tyto známé, "navigačním computerem" vybavené přístrojové hodinky, umožňují provádět veškeré navigační výpočty. Brzy se stává tento výjimečný chronograf stavovským symbolem pilotů celého světa. Breitling dodává již v této době palubní sčítače všem nejdůležitějším leteckým společnostem. 1962 Astronaut Scott Carpenter má na svém zápěstí při obletu Země v raketě Aurora 7 chronograf Cosmonaute. 1969 Ve spolupráci s firmami Büren a Heuer-Leonidas vynalézá Breitling chronograf s automatickým natahováním. Tento technicky vyspělý výkon znamená pro celou švýcarskou hodinářskou branži rozhodující pokrok. 1979 Ernst Schneider ? pilot, výrobce hodinek a specialista na mikroelektroniku ? přebírá od Willy Breitlinga, vnuka zakladatele, značku Breitling. 1984 V úzké spolupráci s elitní letkou Frecde Tricolori vzniká ve firmě Breitling model Chronomat. Jeho markantní pouzdro a známá luneta s jezdci značně přispívají k opětovnému rozmachu obliby chronografů. Chronomat je a zůstává nedostižným bestsellerem kolekce Breitling. 1985 Aerospace, nový multifunkční elektronický chronograf z titanu, nadchne velmi rychle celou řadu pilotů. 1995 Breiting prezentuje multifunkční přístrojové hodinky Emergency, vybavené záchrannou mikrovysílačkou, nastavenou na nouzovou letovou frekvenci 121,5 MHz. 1999 "Totální chronometr": firma Breitling uskutečňuje svoji ctižádostivou vizi a korunuje své více než stoleté hodinářské umění. Veškerou produkci předkládá nezávislé "Oficiální švýcarské kontrole chronometrů" (COSC). Pozoruhodná premiéra mezi velkými hodinářskými značkami. 2000 Firma Breitling křtí ve švýcarském městě Grenchen své nové hlavní sídlo. Sestává ze správní budovy a ultramoderní výrobní jednotky, kde Breitling sestavuje v optimálních podmínkách chronometry. 2001 Od chvíle, kdy Breitling uvedl na světlo světa SuperQuartzTM, jsou jeho hodinové strojky desetkrát přesnější než běžné quarzové časomíry. Tímto počinem značka Breitling stanovila v této oblasti nová měřítka a její elektronické strojky splňují jako jediné předpisy COSC. 2002 Breitling Chronométrie ? speciální jednotka pro výrobu mechanických strojků ? chronografů ? zahájila provoz v La Chaux-de-Fonds, ve stejném městě, kde Léon Breitling před 110 lety otevřel svoji první fabriku na chronografy.
midloch Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 ,,je to škoda, že s takovouto historií si zároven vybudovali tak "špatnou" pověst (osud je krutý) historie(použito ze serveru deal-hodinarstvi),, Špatnou pověst? Si děláš srandu ne? Možná tak mezi některými návštěvníky tohoto fóra, kteří nemůžou rozchodit to, že si tento typ hodinek,který vypadá již od pohledu draze a má nezaměnitelnou podobu a občas kupují vymaštěnci co chtějí okolí ukázat že na to mají. Ve světě se jedná naopak o značku s vynikajicí pověstí, o čemž bohatě svědčí ,i v negativním slova smyslu, že spolu s Rolexem jsou to nejnapodovanější hodinky světa.
pku Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 Co tady kdo říká o špatné pověsti!!!!!!!! To je nesmysl to že se někomu zrovna nelíbí ještě neznamená že má Breitling špatnou pověst a jak píše Midloch to že si pár pitomců koupilo tyto hodinky aby se masírovali tak to ještě neznamená že za to ty hodinky můžou. Ano také nejsem zastáncem hodinek na kterých člověk skoro nepřečte kolik je hodin a proto si asi také nekoupím Navitaimery ale třeba Chrono Super Ocean jsou podle mě suveréně nejhezčí hodinky které znám.
Dynno Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 Kľud páni. Možno to tu už niekto napísal, ale mne to nedá a tak to zopakujem. Veľa ľudí si kupuje veci len kvôli tomu, aby sa mohli akože nenápadne chváliť. Pritom v priehrští funkcií sa ani nevedia orientovať. Takto to je predsa mnohokrát aj s mobilmy. Využívajú len to najzákladnejšie a ostatné je tak pre frajerinu. No keby ste sa opýtali (toho frajera) či vie na nich niečo z leteckých výpočtoch, tak je v koncoch. Aj ja mám kolegu ktorý si kúpil hodinky ako krava veľké, no načo má podružné číselníky ani netušil. Bola streda, no jemu to ukazovalu tuším nedeľu a dátum bol tiež niekde mimo. Myslíte si, že ho to zaujímalo? Pre neho bol dôležitý ten dojem ktorý vyvolal nimi. A o tento dojem ide asi aj v prípade Breitling-ov. (myslím tým ľuďom ktorý ani netušia čo sa dá vypočítať na tých leteckých)
midloch Odesláno 27. března 2007 Nahlásit Odesláno 27. března 2007 Co tady kdo říká o špatné pověsti!!!!!!!! To je nesmysl to že se někomu zrovna nelíbí ještě neznamená že má Breitling špatnou pověst a jak píše Midloch to že si pár pitomců koupilo tyto hodinky aby se masírovali tak to ještě neznamená že za to ty hodinky můžou. Ano také nejsem zastáncem hodinek na kterých člověk skoro nepřečte kolik je hodin a proto si asi také nekoupím Navitaimery ale třeba Chrono Super Ocean jsou podle mě suveréně nejhezčí hodinky které znám. JASNÁ VĚC!!!
Doporučené příspěvky
Archivováno
Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.