Jump to content

Josef01

Member_50
 • Posts

  9,757
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Josef01

 1. Může si tu umělou hmotu nechat Je to docela fofr s sešupem cen....
 2. Myslím, že FVE je jednoznačně lepší.
 3. jojo trošku se to pomotalo, přechodem na novou stránku vlákna. No uvidím jak se nám to bude líbit. Výhoda obytňáku je, že když by sem někdo vojensky chystal, dá se odjet dále na západ a mít kde bydlet
 4. Ještě fotky vnitřku veterána
 5. Já mám spalovací auta jenom veterány, na běžné ježdění mám elektrické auto. Tohle je taky v podstatě veterán 1992, když jsem to koupil, tak se mi líbil stav a uvnitř to bylo stále pěkné a neopotřebované. Samozřejmě jsem nečekal, že skoro nic nefunguje v zástavbě. Tedy lednička Electrolux fungovala jenom na 230V (plyn ani baterie ne), no není divu po 30 letech. Lednice byla strašná, tedy šla do auta nová a jsem dnes za to rád. Ještě po 30ti letech se lednice vyrábí pro tento typ zástavby a je to opravdu speciální věc, protože je pouze jeden Dometic model na světě, který tam pasuje, díky bohu je to 100% náhrada předchozího modelu Electrolux. Byl rozbitý plynový bojler, nechal jsem opravit. Bylo špatné vodní čerpadlo nádrže na čistou vodu, nechal jsem vyměnit a byla špatná vodovodní baterie v koupelně (kapala), tu jsem si měnil sám. Nezapalovalo plynové topení, špatný kontakt na zapalovacím piezu, opravil jsem si sám. Vyměnil jsem všechny lampičky za LED světla s 1/10 spotřebou. Televize měla starou normu DVB-T, dal jsem tam novou. Celkem jsem tedy do auta vrazil po zakoupení 50 tis. Kč. Má to výhodu, že motor nepotřebuje žádné AdBlue, DPF či podobné ptákoviny a má to jednoduchý 2.5l diesel, který je prý nesmrtelný. Auto měl přede mnou automechanik, který motor komplet udělal, tak snad je to OK. Na autě někdo instaloval na střeše jeden panel FVE, tedy má nezávislé nabíjení baterií. Tedy shrnuto, jezdím veteránem se vším co k tomu patří. Pokud bych měl kupovat něco jiného, pak bych šel do nového nebo lehce jetého Dethleffs, nebo podobného typu. Najdou se lidi, co prodali barák, koupili nový obytňák a spoustu peněz uložili na účet a žijí v něm, na cestách po Evropě. Obytňák vydrží klidně 20-30 let bez problémů.
 6. Když jich budeš mít hodně, uvidíš to jinak
 7. Jen bych chování prodejců nenazval investicí, ale spekulací. Nyní při poklesu cen, se snaží ještě na poslední chvíli prodat, domnívám se, že někteří z nich nejsou ani milovníci hodinek, ale jen hokynáři. Každopádně to má výhodu, že Rolex nejsou tulipánové cibulky, které kdysi padly na nulu a zachovají si hodnotu i ve zlých časech.
 8. Taky jezdíme, tohle je z Hřenska, když ještě nehořelo...
 9. @JR_2010 Někdy fotky klamou a dokáží být lepší než skutečnost, tady u těchto hodinek to vypadá oboje pěkně
 10. Díky Honzo, průměr celkem solidní 40 mm, takže na ruce 21 cm v pohodě a klasika 5 ATM.
 11. Je to limitka (80ks) s kalibrem 103.00 - ruční nátah. Detailnější fotky z foťáku, kde je vidět i zrnitost cifru a sendvičové provedení.
 12. Dlouhodobě trh stále rostl bez přerušení, nyní ceny padají, u něčeho výrazně (Hulk o 30%), teď je evidentní, že po mnoha let růstu to stále padá jako celek, samozřejmě něco stagnuje, něco dokonce roste, když nejsou Rolex, tak se trh zaměřil na jiné značky. Zmizely např. Vacheron, které byly dlouhodobě skladem, tedy tam se pád nekoná. Takto vypadá trh použitých hodinek 30-ti nejpopulárnějších značek
 13. Myslím, že to k tomuto stavu to spělo hooodně dlouho, již před 10 lety byly některé hodinky těžko dostupné. Pokud je trh ochotný kupovat v současné době za dvojnásobek (byl i trojnásobek), pak by toho měl Rolex využít. Šedý trh se dá zlikvidovat buď dostatkem zboží, nebo nezajímavou cenou.
 14. Článek pravdivý, otázka je, proč Rolex nezvedne ceny třeba na dvojnásobek, když už překupníci vydělávají násobně více, než samotný Rolex Aktuální vývoj cen Rolex.
 15. On je to program na výpočet zatmění Slunce a Měsíce, tedy na kalkulačce je v druhém řádku správně napsáno Lunar eclipse, neboli zatmění Měsíce.
 16. AD už odmítají zápis na čekací list (moje zkušenost u Bechyně, kamarádova z Carollina).
 17. Samozřejmě ceny výrazně klesly u velké části (tedy ne u všech) hodinek prodávaných na chrono24, ještě před 3 měsíci se vesele prodávali Hulky za 800 tis., obecně šly ceny nejpoptávanějších hodinek výrazně dolů a to ještě není krize, ta udeří příští rok. Možná někdo ještě čeká, že se trh nadchne, ale marně, to pumpování tisknutých peněz do ekonomiky a energetická krize díky přehnaným eko ambicím přinese své ovoce.
 18. když se sejdou blbci...
 19. Nic takového jsem neřekl, viz odkazovaný článek.
 20. Vytrhavas věci z kontextu a měníš slova, já napíšu cituji "Co jsem četl, Bitcoin může v budoucnu dosáhnout.... ", ty říkáš že píšu "bude určitě milion".. Elektroautem jezdím 5 let a píšu věci z praxe, co je na tom špatně netuším. Přečti si příspěvky, co jsem psal o investicich a cenách Rolex před 11 lety, že ceny poletí nahoru, ano netušil jsem až jak vysoko to bude. Inflaci jako oficiální číslo chápu, ale když někomu vyrostou za rok mandatorní výdaje o 30-40% tak mu je oficiální údaj k ničemu.
 21. Nevím proč máš potřebu pořád někoho shazovat, asi komplex... Několik let se objevují články, že reálná inflace bývá až dvojnásobná oproti oficiální statistice. Inflace je dost osobní věc, závislá na daném jedinci. https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analyza-skutecna-inflace-se-u-jednotlivych-cechu-lisi-je-deset-az-30-procent/2210983
 22. nojo u nás je minimálně 20% inflace (oficiálně si mohou psát co chtějí) a nic se nezavádí. v rakouském tisku (viz odkaz v předešlém příspěvku) se jen objeví zpráva že v Nigérii je 17.7% inflace, ČR je přece jen daleko
×
×
 • Create New...