Přejít na obsah

Etika pro čínomily


Doporučené příspěvky

Pohrobci zvrácené ideologie, čínomilové. Nepříliš srdečně Vás v roce 2022 zdravím, a mám na Vás jednu velkou prosbu. Následujte příkladu čínské policie a zaveďte mezi sebou nějaké ty obvyklé totalitní praktiky, které by zabránily lidem Vašeho ražení se vydat za hranice ČLR s výrobky této provenience. Konkrétně pak do vláken prodej, nákup, výměna. Níže uvedený pokus (tento ve vlákně pro slušné chronomagory smazán) vystavuji zde, kde není již moc co zkazit. Takhle fakt ne. Bert

TEXT:

Zdravím všechny,

nudím se, tak nabízím na výměnu své skoroSeiko od zdejšího hodinkového guru Jeronima.

Jsou to upravené San Martin ala Seiko.

víc info:

https://forum.chronomag.cz/topic/94655-atelier-jeronimo/page/61/

Víc fotek klidně udělám.

Mám kompletní balení, vč. tahu, ten jsem nikdy nenasadil.

 

Rád bych vyzkoušel:

Hamilton Khaki Field Mechanical (ty jsou na prvním místě)

nebo klasické SKX Seiko

popř. staré dobré Monstra.

 

Doplatek možný, je to o domluvě.

Cena pro výměnu 5555 Kč.

Komunikaci poprosím do SZ.

Děkuji.

IMG_20211207_151654.jpg

IMG_20220101_143252.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takže vážený člen Jeronimo vyrobil a prodal fejk/padělek a nevážený majitel fóra jeho následný prodej ihned zneužil k trapným kopancům do čínomilů. 

Bravo, Berte! 

Do nového roku přeji Chronomagu vysokou úroveň. Jak na Nový rok, tak po celý rok 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeronimo vyrobil v roce 2020. To mi uniklo. Guzmic se pokusil tuhle sračku směnit před pár hodinami. Dostal tedy ovoce.

Tobě opravdu nepřijde na hodinářském fóru naprosto zvrácené, že je zde člověk, který obchoduje s čínskou sračkou, na níž je naroubován číselník Seiko? Už si fakt vyndej hlavu z prdele. Demonstrativně ohlásíš svůj odchod, a pak sem každý druhý den lezeš. To si myslíš, že to admin nevidí? Z Tebe a podobných je mi na zvracení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, 5etter napsal:

Takže vážený člen Jeronimo vyrobil a prodal fejk/padělek a nevážený majitel fóra jeho následný prodej ihned zneužil k trapným kopancům do čínomilů. 

Bravo, Berte! 

Do nového roku přeji Chronomagu vysokou úroveň. Jak na Nový rok, tak po celý rok 😉

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo. Dlouho jsem tu nebyl, ale zdejsi vyvoj me zase nuti tu neco napsat.

Berte, pri tve inteligenci a vzdelani bych cekal, ze pochopeni psaneho textu nebude problem. Pravdepodobne tva nenavist a slepota uz ale presahnula moznost chladneho uvazovani.

Jeronimo vedome vytvoril fejkove 62masy, prodal je jinemu clenovi chronomagu, ktery se je pak snazil v ramci komunity prodat dal. Ani jeden z nich nikdy nebyli v cinske sekci, nikdy cinske hodinky nepropagovali a presto se jejich provineni okamzite svezlo na cinomily, kteri s tim nemaji absolutne nic spolecneho. Navic ti cinomilove zadne fejky tady neadorovali, protoze chapou, ze hodinky jsou fejk, narozdil od jejich homagi/kopirek ruznych cinskych znacek. To uz je Hilsneriada jako prase. O to vic me prekvapuje, ze se ji dopoustis prave ty.

Jo a jeste me pobavilo pri pohledu do Jeronimova vlakna, jak nekteri clenove tam oslavne hykaji nad vytvorenim zdarileho fejku a ti stejni clenove pak rozjebavaji cinskou sekci. Absurdni drama v realnem zivote...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron ahoj. Pokusím se zareagovat.

Za vytvoření fake bych Jeronimovi nejraději nakopal zadek. Ale je to po dvou letech. Má to cenu?

Co se odpovědnosti čínomilů týče: doba se změnila, a já jsem jasně napsal (tuším květen 2021), že bude uplatněn princip kolektivní viny. Můj pohled a zdůvodnění: kdyby sem čínomilové nezačali tahat sračky typu S Martin (kurva, ani nevím, jak se to píše), tenhle fejk by nikdy nevznikl.

Bylo by IMHO nejlepší, aby si borci založili vlastní fórum.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved. 

Nevolam pro pranyrovani Jeronima ani nikoho dalsiho.

Uplatnovani kolektivni viny si pomatuju, ale ani Guzmic ani Jeronimo do cinomilskeho kolektivu nepatri, proto mi to tady nedava smysl. To bys mel zabanovat spis vsechny hodinare na foru (Jeronimo) nebo bezce (Guzmic), aby byla uplatnena vina kolektivu. Cinani s tim nemaji nic spolecneho.

Ten tvuj prispevek spis mel mirit na vrchol do PRODEJNIHO vlakna s tucnym napisem: Pratele, takto teda rozhodne NE nebo bude vysledkem trvaly ban.

Paradoxne si myslim, ze velka vetsina cinomilu moc dobre zna hranici mezi fejkem a homagi a svoje choutky ukajeji homagema, protoze do fejku by nesli.

Kdyz ti to tu tak strasne lezi v zaludku, tak by asi bylo nejjednodussi Cinskou vetev fora zneviditelnit/smazat a bude klid. Protoze cokoliv sem nejaky cinomil napise, tak se to zvrhne v nesmyslne utoky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych rád připomenul, že celé vlákno se dostalo do sraček až po tom co místní spolek "přátelů čínských hodinek" začal adorovat svoje skvělé nákupy a všude hlásali, že jsou mnohem lepší než originál a přitom většina z nich originál neviděla ani za výlohou. Což je za mě chucpe. Kdyby si tady nelhali do kapsy, mohlo to být úplně poklidné vlákno. Ať si každý nosí co chce, ale ty kecy, to bylo už přes čáru, zvláště na hodinkovém fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo, ty vole, to uz si jako v cinske sekci nemuzu napsat, ze moje cinani jsou lepsi jak Seiko? A muzu v Longines napsat, ze LHC jsou lepsi jak Seamastery? A muzu v Rolex napsat, ze Seamastery jsou lepsi jak Suby? Nebo tam jsou taky nastavena pravidla, ze hodinky jinych znacek se v "nasem" vlakne nesmi adorovat? 

Navic ano, cinomilove psali adoracni clanky, navic u nekterych doplnene peknymi detailnimi fotkami, kde ta kvalita zpracovani byla videt. Ale dokud se do nich nesrali ostatni, tak to bylo v klidu. Do sracek se to dostalo az po prichodu externich elementu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, srovnávat hodinky mezi sebou napříč řadami je podle mě v pořádku. Navíc je to pořád velmi individální a co člověk to jiný názor. Nicméně tady je třeba si uvědomit, že bez té předlohy by ten výjimečný čínský výrobek nemohl nikdy vzniknout a dělali by pořád ty stejné ohavnosti. Proto mi přijde minimálně zvláštní navážet se do předlohy a tvrdit, že je lepší. Kdyby to napsali na férovku, že na origo nemají nebo nechtějí dát takové prachy (což je v podstatě to stejný), ale hodinky se jim líbí a za 5K nabízí skvělý poměr cena výkon s kradeným designem, myslím, že by se to tady nikdy takhle nezvrtlo a mohlo vlákno krásně žít svým životem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, AndyAaron napsal:

Jardo, ty vole, to uz si jako v cinske sekci nemuzu napsat, ze moje cinani jsou lepsi jak Seiko? A muzu v Longines napsat, ze LHC jsou lepsi jak Seamastery? A muzu v Rolex napsat, ze Seamastery jsou lepsi jak Suby? Nebo tam jsou taky nastavena pravidla, ze hodinky jinych znacek se v "nasem" vlakne nesmi adorovat? 

Navic ano, cinomilove psali adoracni clanky, navic u nekterych doplnene peknymi detailnimi fotkami, kde ta kvalita zpracovani byla videt. Ale dokud se do nich nesrali ostatni, tak to bylo v klidu. Do sracek se to dostalo az po prichodu externich elementu.

tak choď psát do Rolex vlákna že je Tisell lepší a uvidíme 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmyslim ze hodinky same o sebe nesu vsetky znaky fejku a presun do osobitnej sekcie (ak uz nie rovno zakaz) je podla mna uplne na mieste. A to celkom bez ohladu na povod, historiu vzniku a fakt, ze predajca fejkovost otvorene priznava. Kopanie do cinomilov, ktore sa pri tom trochu zviezlo je mozno zbytocne, ale nic to nemeni na dolezitosti a spravnosti aktu presunu mimo riadnu predajnu sekciu, ktora by sa bez podobnych zasahov mohla rychlo a nepekne zvrhnut.

Trochu skoda nacasovania..... (predvianocny flejm nam zasiel na ubyte). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, shewcza napsal:

Ondro, srovnávat hodinky mezi sebou napříč řadami je podle mě v pořádku. Navíc je to pořád velmi individální a co člověk to jiný názor. Nicméně tady je třeba si uvědomit, že bez té předlohy by ten výjimečný čínský výrobek nemohl nikdy vzniknout a dělali by pořád ty stejné ohavnosti. Proto mi přijde minimálně zvláštní navážet se do předlohy a tvrdit, že je lepší. Kdyby to napsali na férovku, že na origo nemají nebo nechtějí dát takové prachy (což je v podstatě to stejný), ale hodinky se jim líbí a za 5K nabízí skvělý poměr cena výkon s kradeným designem, myslím, že by se to tady nikdy takhle nezvrtlo a mohlo vlákno krásně žít svým životem.

Srovnávat ano- první věta, ale navázet se ( jak, tím srovnáním?) To ne? Trochu si protiřečis, nepřijde ti?

Souhlas s Andym. Guzmic ani Jeronimo do čínské sekce moc nespadají 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...