Přejít na obsah

Identifikace, nacenění..


bloodsugar

Doporučené příspěvky

Jak říkám, záleželo by na situaci i na člověku.

Pořád mě mrzí :D protože pořád sklouzáváš jen k ceně. Že jste špatní jsem neřekl :). Máte svůj postoj a já řekl, že to respektuji. Po našem rozhovoru mi i dává víc smysl.

I tak jsou z toho ale cítit předsudky a to právě kvůli tomu zmínění ceny. 

Alespoň jsem se poučil pro příště a toto téma vynechám :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bezejmenné jsou sice stříbrné, ale jinak obyčejné, lehce podprůměrné. To stříbro a zdobení strojku byla finta výrobce, jak líp prodat levnější věc a víc vydělat. Už tenkrát :)

Ten kožený řemínek je běžné příslušenství, které si každý mohl podle chuti dokoupit. Opět levné, ale určitě praktické, pád kapesních hodinek pro ně bývá fatální.

Jako celek to vypadá hezky staře (tipuju kolem r. 1900, možná i pár let pod, těžko říct, levnější věci se vyráběly déle) a zachovale. Jestli jdou, tak nech u hodináře vyčistit a promazat strojek, možná vyměnit sklíčko, vypadá odřené, a můžeš je i ponosit a vyzkoušet si jak si tehdy lidé představovali přesný čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdou, bohužel ale dost nepřesně. Za jeden den o 10 min předběhnou, jindy zase o 10 nestíhají. Sklíčko je opravdu poškrábané a navíc z jakéhosi zažloutlého plastu. Chci ho nechat vyměnit. Zvenku jsem je zvládl vyčistit sám. Řemínek jsem jen ošetřil a teké ho ponechám.

K hodináři půjdou příští týden, spolu s těmi náramkovými. :)

 

Kdyby jsi mi mohl sepsat podobné info ke každým z nich, byl bych ti vděčný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem ti psal, že si můžeš vyzkoušet přesný čas z doby před 100 lety. Žádný spěch ani stres, 10 minut za den byla naprosto dostatečná přesnost, respektive nebyl důvod řešit něco tak malicherného. Když jdeš pěšky, nebo jedeš na voze taženém koňmi... nacpeš fajfku, však svět počká.

 

Kdyby se majitel těch hodinek dostal do naší doby, tak by byl v šoku a říkal by, že jsme se dočista zbláznili. Něco jako Xixao, když se dostal do civilizace. Pořád si pamatuju krásnou větu: V Kalahari je pořád úterý nebo čtvrtek.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i pro nás by ta doba byla hodně velký šok. Sice žádný spěch, zato dřina všudypřítomná a od rána do večera. Žádná televize večer, lahváč v lednici, vana horké vody, ani o víkendu veget. A možná že i na to chemické jídlo z našich marketů bychom rádi vzpomínali nad mísou vařených brambor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...