Přejít na obsah

Identifikace, nacenění..


bloodsugar

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Posílám fotky několika kapesních hodinek v nálezovém stavu.Některé jsou na tom lépe, některé hůř.  Chtěl bych Vás poprosit o pomoc s identifikací jednotlivých kousků a případné určení ceny. (Pegasus - nejdou, Cyma - jdou, Virtus - nejdou, Ty posledí bez značky - jdou.)

 

Předem děkuji.

post-48804-0-02159400-1478449477_thumb.jpg

post-48804-0-54123400-1478449479_thumb.jpg

post-48804-0-17488600-1478449482_thumb.jpg

post-48804-0-87031900-1478449484_thumb.jpg

post-48804-0-07943500-1478449488_thumb.jpg

post-48804-0-95745800-1478449490_thumb.jpg

post-48804-0-35510600-1478449494_thumb.jpg

post-48804-0-01363100-1478449501_thumb.jpg

post-48804-0-27569400-1478449504_thumb.jpg

post-48804-0-57009600-1478449507_thumb.jpg

post-48804-0-85036100-1478449527_thumb.jpg

post-48804-0-95185200-1478449531_thumb.jpg

post-48804-0-25933300-1478449535_thumb.jpg

post-48804-0-43446000-1478449537_thumb.jpg

post-48804-0-21044600-1478449541_thumb.jpg

post-48804-0-02062500-1478449545_thumb.jpg

post-48804-0-21916600-1478449548_thumb.jpg

post-48804-0-03863800-1478449551_thumb.jpg

post-48804-0-13071800-1478449554_thumb.jpg

post-48804-0-23673700-1478449557_thumb.jpg

post-48804-0-21134400-1478449560_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze to guzmic dobre seradil. ;-)

To bloodsugar:

To opravdu cekas, kdyz napises " identifikace, naceneni ", ze prvni ze zdejsich odborniku na kap. hodinky ( ja to urcite nejsem ) ti ihned vyplajzne presny popis + cenu?

Ja, pokud nejake zajimave hodinky objevim, tak si najedu na google a zkousim zadat nejaky napis z hodinek.

Vyskoci na mne spoustu informaci a zkousim se tim prokousat.

Kdyz neuspeju, tak si radeji prekliknu na obrazky a hledam. Porovnavam zda by to mohly byt ony ci ne. Pokud najdu shodu, tak u kazdeho obrazku je odkaz na stranku z ktere pochazi. No a tam pokracuju v patrani.

Neni na tom nic sloziteho.

Zkus to! Verim, ze zakladni informace najdes. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu identifikaci chápu,  ovšem proč tě zajímá cena.  Pokud je chceš střelit zajdi do prvního frcu.

Časem zjistíš,  že debata o cenách je tu brána za neslušnost.  To musíš jinak.  Říct za kolik to prodáváš a pak se možná dobereš ceny.

Tohle je diskuzní forum,  ne aukční síň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena mě zajímala z toho důvodu, jestli se vyplatí renovace hodinek. Přijde mi hloupost renovovat něco co bude mít ve vysledku hodnotu menší než kolik do toho bylo investováno. Citovou hodnotu pro mě mají pouze jedny z nich. A to právě ty "noname".

 

Pokud bych prodával něco u čeho neznám hodnotu, tak by mě mohl kdokoli obrat. Proto rada "jdi do prvního frcu" mi nepřijde jako dobrá. 

Nevidím důvod, proč by debata o cenách měla být brána jako neslušnost. Pokud jsem tím někoho pohoršil, tak se omlouvám a prosím, aby se tedy do debaty nezapojoval a vlákno ignoroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tady te muzou taky obrat! :-)

Tady jses mezi potencionalnimi kupci.

Proto je diskuze o cene vzdy dost osemetna. ;-)

Ja napriklad pred koupi hodinek mrknu na ukoncene ceny na aukcnich portalech. Pak mrknu v inzerci. Pak mrknu tady a predstavu o cene mam.

Ovsem problem nastane, kdyz mi chronobundus prepne mozek na Mickey mouse.

To jsem ochoten dat dvojnasobek. :-D

 

Edit: Neverim, zes ohledne tech Cyma nic nenasel!

Upraveno uživatelem Hardslimer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám, že se to tady nemůže stát. Chtěl jsem jen odhad a když bych měl identifikaci podle které bych si hodinky dohledal, myslím že bych dohledal i cenu. 

Příklad: Co jsem se díval po netu, tak jsem našel zlaté hodinky Cyma za 4k, 10k ale zaky za 60k. A jelikož se v tom nevyznám, tak nemám představu kam je zařadit.

Aukce jsem prošel, i obrázky a všechno, ale vážně jsem ani jedny z těchto nenašel, jen podobné.

 

Teď si skoro nadávám, že jsem sem něco psal..:) 

Odpověď, kterou jsem čekal jsem nedostal a akorát se dozvím, že je "neslušné" ptát se tu na cenu a že to tu není aukční síň. Přitom mi nepřijde, že bych z toho dělal aukci - ta podle mě vypadá opravdu jinak. :)

Moje prosba byla o pomoc s identifikací a PŘÍPADNÉ určení ceny. 

 

Nevadí :) i tak díky za snahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tu jistě mládenci kteří dokáží ty hodinky přibližně ocenit (já k nim bohužel nepatřím). Ale než takové vědomosti získali, stálo je to nemálo úsilí, času, studování a možná i investic. Tak se nelze divit, že jim trochu vadí, že tu jejich schopnost chtějí využít vychcánci, kteří vidí hlavně příležitost vydělat nějaké prášule za prodej starých hodinek, aniž by se alespoň trochu snažili si něco zjistit. Tím samozřejmě nemyslím přímo tebe, naopak z tvých příspěvků je vidět, že jsi něco pro to alespoň udělal, ale 99% dotazů je tu právě od těchto vychcánků. Takže se nelze divit, že už jsou pánové trochu ironičtí a sarkastičtí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bloodsugar: Aspoň vidíš proč nemá smysl bavit se o cenách. Ve většině případů to dopadne tak, že se tazatel cítí dotčený, že hned nedostal co chtěl :)

Ale o tom to přece není. Teda aspoň my jsme tu a hodinky máme proto, že se nám líbí a dělají nám radost. Věnujeme se jim léta, věnujeme jim spoustu svého času a i peněz. A s tím pak samozřejmě jdou ruku v ruce i informace a znalosti.

Jen tak na přání někomu něco oceňovat je pro nás k ničemu, to pro člověka, který něco dělá pro vlastní radost, neznamená vůbec žádný přínos, ani potěšení, spíš jen pocit využívání.

Kdybys měl o hodinky nějaký vlastní zájem, tak jednak bys vystupoval jinak a všichni by si tady s tebou o tvých hodinkách rádi poklábosili, a jednak bys neměl problém se vlastním zájmem a snažením k něčemu dostat a propracovat. Jenže zatím to vypadá, že o hodinky moc zájem nemáš, jen sis přišel pro ty informace. Tak se nediv, že se nikdo ochotou moc nepřetrhne.

 

Habaděj mě trochu předběhl :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal. Šlo mi především o identifikaci. Cena byla až doplňující.

Nevěděl jsem, že to tu strhne tohle.

 

Bral jsem to ze svého pohledu. V hodinkách se nevyznám, ale chovam terarijní zvířata. Když někdo přijde pro radu, která se jich týká, tak rád pomohu. A vůbec mi nevadí když se zeptá na cenu. Raději mu řeknu, ze je to za dané zvíře moc, případně je cena podezřele malá a může za tím něco být.

Když to jde, tak poradím a je pro mě přínos i to, že jsem někomu rozšířil obzor..

Pokud to tady, ale berete tak, že když mi poradíte a věnujete trochu svého času, tak z toho sami nic mít nebudete, tak vás nemůžu přemlouvat. Je to Vaše rozhodnutí.

 

Jak už jsem psal. Snažil jsem se o nich najít informace sám- bohužel marně.

"Noname" hodinky jsem dostal. Je to památka. Nechci je prodávat. Zajímalo mě ale o co se vlastně jedná.

Zbylé hodinky patří prarodičům a ti mě požádáli, jestli jsem schopny jim k tomu něco říct a případně zjistit cenu. Myslel jsem že to s internetem nebude problém. Ale nenašel jsem nic kloudneho. Tak jsem psal sem.

Chápu, že Vám lezou na nervy "překupníci a vychcánci". Za to já ale nemůžu.

Přišel jsem jen pro radu. Váš postoj mě trochu mrzí..

I přesto ale děkuji za čas, který jste mi věnovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to chápeš, proč tě to mrzí? Zkus to nebrat osobně, ale obecně. Proč by měla být chyba v nás? Stačí dát najevo zájem a reakce bude úměrná. Dát najevo nezájem, jen strohé dotazy na určení a cenu, znamená strohé reakce.

 

Ber to tak, že je tady komunita nadšenců, sběratelů a zároveň potenciálních kupců, tak by bylo dost zvláštní navzájem si stanovovat ceny a pak spolu chtít kámošit. Když napíšu, že tvoje hodinky mají cenu 20 tisíc, tak tím všechny přítomné tak akorát na..ru. Takové oceňování tedy nic dobrého nepřinese, snad jedině tomu tazateli, ale jeho zisk nás nijak nepotěší, když ho sami platíme. Chápeš?

 

Nějak se mi vybavil tenhle vtip:

 

Jistá žena v balónu ztratila orientaci. Spustí se níž a na zemi zahlédne
chlapa. Spustí se ještě níže a volá na něj:
"Promiňte, nemohl byste mi prosím pomoci? Slíbila jsem příteli, že se před
hodinou setkáme a teď nevím, kde jsem." Muž dole odpoví:
"Nacházíte se v balónu přibližně 10 m nad povrchem Země. Vaše konkrétní
poloha je 49 stupňů, 28 minut a 11 vteřin severní šířky a 8 stupňů, 31 minut a 58
vteřin východní délky."
"Vy jste určitě inženýr," říká žena v balónu.
"To je pravda", odpoví muž, "odkud to víte?"
"Tedy," povídá žena v balónu, "všechno, co jste mi řekl, je z technického
hlediska správně, ale nemám ponětí, co si s vašimi informacemi mám počít,
neboť v konečném důsledku stále nevím, kde jsem.
Popravdě řečeno jste mi vůbec nepomohl. Nanejvýš jste můj let jen
prodloužil."
Muž na to odpoví:
"Vy musíte být určitě zaměstnaná v managementu."
"Ano," povídá žena v balónu, "ale odkud to víte?"
"Tedy," povídá muž, "nevíte, kde jste, ani kam směřujete. Díky velkému
množství teplého vzduchu jste se dostala až na současnou pozici. Slíbila jste něco
a nemáte ani páru, jak to dodržet, a od lidí pod vámi očekáváte, že vyřeší
vaše problémy. Faktem zůstává, že se nacházíte v naprosto stejné situaci
jako před naším setkáním, ale z neznámého důvodu jsem na vině já."

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já netvrdím, že je chyba ve Vás. 

Je to Váš postoj a já ho respektuji (že se mi nelíbí a mrzí mě je věc druhá..).

 

Prostě nechcete někomu zkazit "dobrý kup", kdy by mohl vydělat na neznalosti prodávajícího.

 

Budu se opakovat, ale pro mě je cena opravdu až v druhé řadě. Zajímala mě identifikace - o co se vlastně jedná, z jakého asi období atd.. 

 

Podle mě nemá cenu vést nadále tuto debatu. Já už bych se jen opakoval. Pokud mi k tomu nechcete nic říct, nemusíte. Nikoho nenutím, jen jsem žádal o pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ono se k té identifikaci moc říct nedá. U většiny kapesních hodinek je člověk rád, když mají nápis na ciferníku. A pokud to není některá ze známých a provařených značek, tak tím identifikace končí. A s datací je to podobně, nejslavnější éra kapesních hodinek je obecné jasná věc a asi ji netřeba hledat (konec 19. až první třetina 20. století), přesnější datace je jen věštění, které je stejně nepodstatné.

No a pro prvotní rozpoznání mám poklad - nemám poklad bohatě stačí google. Pokud mám poklad, nelze to za pár kliknutí nezjistit (výhoda internetu a globalizace). Pokud nic nenajdu, mám skoro 100% jistotu, že poklad nemám a pak je zbytečné věnovat další úsili upřesňování, jestli je hodnota 500 nebo 600 korun.

Čili asi takto bych to stručně shrnul pro někoho, kdo se hodinkama nechce zabývat, jen chce vědět, jestli náhodou nezhohatl a má strach, abychom mu něco nezatajili.

 

 

A jen se vrátím k ceně a zmíněné teraristice. Říkáš, že každému rád poradíš, ale možná máš na mysli opačnou situaci. Nejspíš za tebou lidi chodí s dotazy jak to či ono zvíře chovat, jak se o něj starat, čím krmit a podobně, nebo jaké sobě/někomu koupit, případně kde koupit a jestli ta či ona nabídka či cena je dobrá, nebo špatná. S tím ti tady taky moc rádi poradíme, protože to je přesně ten zájem o věc, o kterém jsem mluvil. Určitě k tobě nechodí s dotazy typu Co to mám a jakou to má hodnotu. To bys hned poznal, že to není žádný chovatel, a že to zvíře je v nesprávných rukou. A asi by ses s ním taky moc nebavil. Nebo jo?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a kdyby přece jen za tebou přišel někdo s dotazem Co to mám a jakou to má hodnotu, a ty bys samozřejmě věděl co to má, že to má hodnotu třeba 10 tisíc a zrovna by to usilovně sháněl tvůj velmi dobrý kamarád, který ti vždy se vším pomáhá. Co bys dělal? Řekl bys, že to má cenu 10 tisíc a poslal bys ho za kamarádem? Oni se pak spolu budou bavit a z prodejce vyleze, že to chtěl původně prodat za 3000, protože to nechce, ale že tys mu prý poradil, že to má cenu 10 tisíc.

A bude po kamarádství :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za informace. To je v podstatě to, o co jsem žádal.  Nemůžu si pomoci, ale pořád mám pocit, jako by jste si mysleli, že na tom chci vydělat miliony :D. Přitom mě opravdu spíš zajímalo toto. Staré hodinky se mi celkově líbí. Na ruce mám Primky a k renovaci připravené další staré náramkáče. Ale proto, že mám na profilu napsáno "Začátečník" a 10 přidaných příspěvků mě hned máte za vychcánka co se snaží přijít lehce k penězům :D

 

Večer si k tomu ještě sednu, ale vážně jsem nad tím stravil spoustu času a nenašel jsem nic. Hlavně proto, že mě nejvíc zajímají ty bez nápisu. Jediné na co jsem přišel, že to nejspíš nebude origo řemínek a že nápis na dýnku je něco jako chlouba, že už se nenatahují klíčkem. Co ale znamená např značka, která je podobná tomu jak se značí kůže, na to jsem nepřišel. A to je např. to, co mě zajímá.
 
A k té teraristice. 
Samozřejmě máte pravu s tím typem dotazů. Je to ale přeci jen trochu něco jiného. Narozdíl od hodinek těžko najdete v Čechách ve starém domě v šuplíku stočeného hroznýše. Ale může se to týkat zděděného terária nebo vybavení. Asi bych neměl problém tam poradit s cenou, ale tam je zase daleko snazší ji určit. 
 
A k tomu kamarádovi.
Chápu, že by jste ho tím určitě rozčílil a radost by mu to neudělalo. Nevěřím ale, že by bylo po kamarádství :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec není tím, že jsi tu nový, ale tím co jsi napsal a jak jsi začal. Kdybys nezačal co to mám a naceňte mi to, ale začal těmi primkami a renovací, tak by to celé hned vypadalo jinak.

 

A nevěřím, že bys tohle kamarádovi udělal.

A co sobě, sobě ano? Kolik za to chcete? 3 tisíce. Hmm, ale to má vyšší hodnotu, víte co, já vám dám deset :D

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...