Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Vintagelover tím chtěl říct,že většina "rádoby nových " členů jen dojde na rady a za pár dní jsou hodinky na Aukru :-) Chtěl Tě jen trochu popíchnout.  Užívej si je .

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O co se vsadíme, že za pár dní tyhle hodinky změní majitele :)

 

Mno? O co? :D

 

Já to chápu, že tady je to asi úplně ideální místo na to, aby se člověk nezávazně informoval a pak to střelil někde na netu. Ale... nemusí to být pravidlo, ne? Navíc myslím, že s tím, co mi tady bylo napsáno, by ani nebylo moudré jít s tím na aukro nebo e-bay. Ale to je každýho věc. Já tenhle směr - prodej - rozhodně nemám v plánu. Prostě jsem jen chtěl vědět, co to je za chronometr, protože se o nich v rodině často nostalgicky mluvilo.

 

U těchto hodinek prostě platí, že byť mají (asi) nějakou cenu, jejich skutečná hodnota je především v tom, kdo je nosil, jak se v rodině vzaly (což teda přesně už těžko zjistit). No a to je asi jen těžko ocenitelné korunou, eurem, dolarem, juanem či jiným kusem zvěcnělých papírků, kovů nebo čísel na účtě.

 

Ale pokud se chces Karlos vsadit, nemám problém :). Trocha těch zvěcnělostí se na pivo dycky hodí ;-)

 

Každopádně ale díky Vám všem, kteří jste mi pomohli trochu nakouknout do historie vlastní rodiny!!

Upraveno uživatelem helemese
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co, už proběhla neodolatelná nabídka?

Mám tomu pomoct? :)

Tak jo, třeba tady: http://www.antik-hodinky.cz/letecke-hodinky-longines-lindberg-c-18-69-n

Provizi ale asi nedostanu, že? :)

Jeee, to jsou ony. I co se barvy týká :)

Teda vlastně skoro.

Na těch mých krasavicích je dole na ciferníku ještě připsáno ANTI MAGNETIQUE.

No a nemám na nich tu krásnou velkou vteřinovku.

Díky Karlos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ručičky máš jiné. Nejspíš kdysi někdo rozkřápnul sklíčko a odnesly to i ty ručičky. Jsou to velké hodinky, tak je velká šance s nima někde o něco bouchnout.

Pravda!

Ale strojek (pro mě lamu) vypadá dost stejně. Jen tam má tady ten majitel víc vyrytých informací.

A taky to má v hezčím stavu - vyčištěné. Asi budu muset navštívit nějakého odborníka, aby to trošku vypucoval.

V Olmu sem studoval, tak že bych si z Brna udělal výlet?

Asi by to stálo za to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně - je to směšné a přesto to děláme.

 

Připomnělo mi to jeden vtip, opět hezká analogie:

Snažím se nyní získat přátele obdobným způsobem jako na Facebooku.
Každý den chodím ven a vyprávím kolemjdoucím, co jsem jedl, jak se cítím, co jsem dělal předchozí noc a co budu dělat zítra večer. Pak jim rozdávám fotky mé rodiny, mého psa a moje fotky, jak pracuji na zahradě a trávím čas v bazénu. Také poslouchám jejich rozhovory a říkám jim, že je miluji.
A funguje to.
Už mám tři přátele: Dva policisty a psychiatra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu trochu přilévat benzin do ohně :)

Tady jsem v rychlosti našel něco o hodinkách Longines Lindberg:

http://www.network54.com/Forum/353391/thread/1267410577/OT+-+Panerai+killer-+Orignal+Longines+Lindbergh+at+47mm...

To jsou skoro stejné hodinky, ale v jné grafice. O černé verzi zatím nikde ani slovo, jestli jsem nic nepřehlédl.

Dobrá zmínka je, že se jich vyrobilo asi 2000 ks, z toho se dochovalo odhadem 200 kusů. A je tam i určitá zmínka o ceně.

Černá verze bude buď nějaká edice v rámci výroby, třeba pro někoho někam, těžko říct, nebo něco samostatného, nějaká vývojová větev (pouzdro se mi zdá trochu jiné, už jen tou lunetou, ale vyrábělo se to nějakých 20 let, tak se nějaké výrobní změny a vývoj dají očekávat). Ale google mi zatím nic nenachází, tak ty hodinky považuju za mnohem větší raritu, než ty "běžné" bílé, kterých je po internetu relativně plno.

Možná by přímo u výrobce dokázali říct něco bližšího. Zkus jim napsat.

A asi bych se přimlouval za trochu toho věděckého bádání a nechal u nějakého špičkového profíka ověřit autenticitu ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za další zajímavé informace. (Byl jsem teď pár dnů mimo net).

Do Longinesu zkusím napsat, taky mě to už napadlo, Snad to přinese nějaká zjištění - dám vědět.

Co se týká ověření autenticity - díval jsem se už po netu a .... kdo je profík v této oblasti? Mě napadli jen lidi, kteří dělají soudní znalce a nejbližší (bohužel) až v Prostějově. Nemáte někdo tipa na někoho poblíž Brna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu ciferníku, to mě jen napadlo se ujistit, jestli je to originál a ne nějaká pozdější úprava, předělávka. Ale asi je to původní, když stejný má ten obchodník. S hodinkama bych vůbec nic nedělal, radši na ně ani nesahal a nejdřív zkusil napsat tomu výrobci, co ti k těm hodinkám řekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...