Přejít na obsah

Identifikace náram. hodinek a strojků


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Dobry vecer vsechny zdravim.jsem tu ted nivy tak snad se nedopustim nejake chyby.nemohl by jste me nekdo pomoct identifikovat tyto hodinky maji zezadu znacku kj preskrtnute sipem.kdyby nekdo nejakou radu ci odkaz.diky mocattachicon.gif20161121_100808.jpg

Nechápu,jak někdo může chtít radu o hodinkách a hodinky vyfotí z kilometru a ještě rozmazaně.Moje babička fotí lépe. :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám se k žádostem o identifikaci hodinek. Zapůjčil mi je kamarád a rád bych jej od něj koupil za férovou cenu a nechal zrestaurovat. Na Aukru ani na eBay jsem ale tento typ nenašel.

Na přední straně je značka Systema, pod ní informace: 25 jewels, Incabloc, Automatic, Waterproof, Swiss made.

Na zadní straně totéž, plus to, že jsou antimagnetické a nerez zespodu. 

Hodinky mají poškrábané sklíčko, ciferník má trochu "mapu", pouzdro je v celkem dobrém stavu. Po natažení chvíli jdou, když jsou ve vodorovné poloze, jinak se zastaví.

Jakou mají podle vás v tomto stavu přibližně cenu a jak mohou být asi staré? Díky moc!

 

systema1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijdou dost zachovalé a nevidím potřebu něco obnovovat. Něco nenávratně zničit, na to je vždycky času dost :)

Dej je k nějakému ochotnému hodináři, aby je komplet vyčistil, promazal, sklíčko vypadá prasklé, tak vyměnit, vybrat nějaký hezký kožený řemen a obnova je u konce.

Jsou aspoň zlaté?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijdou dost zachovalé a nevidím potřebu něco obnovovat. Něco nenávratně zničit, na to je vždycky času dost :)

Dej je k nějakému ochotnému hodináři, aby je komplet vyčistil, promazal, sklíčko vypadá prasklé, tak vyměnit, vybrat nějaký hezký kožený řemen a obnova je u konce.

Jsou aspoň zlaté?

 

Jak to poznam, nekde bude nejaky punc :)? Nemas predstavu o cene tohoto modelu? Jo tou obnovou jsem myslel sklicko, vycistit a tak...

 

Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. V hodinkách se vůbec nevyznám a proto bych rád poprosil o radu.

V pozůstalosti jsem získal tyto 3 kousky (2x hodinky a 1x hodiny) a rád bych se zeptal jestli jsou cenné, nebo ne. Zatím je neplánuji prodat ale možná do budoucna ...

 

První hodinky jsou velmi staré určitě přes 100 let (patřily otci mé prababičky, takže opravdu staré) s otevíráním na zadní straně a rytinami, pravděpodobně stříbrné

https://drive.google.com/drive/folders/0B6exbB982GayUjEtb3VpRFo3TUk?usp=sharing

 

Druhé hodinky nejsou až tak staré, soudím podle nápisu CCCP

https://drive.google.com/drive/folders/0B6exbB982GayTzFwbkRDcW5OUDQ?usp=sharing

 

Poslední jsou hodiny, spíše budík zde stáří taky nevím

https://drive.google.com/drive/folders/0B6exbB982GayVUdRcmxUbUY0bEk?usp=sharing

 

Díky za každou pomoc s identifikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mauč - ani jedno není sběratelsky nebo technicky cenné. Prodejní cena viz aukro, stříbro musí mít punc, jinak je to nikl/alpaka (ta černá tečka uvnitř víčka - někdo to zkoušel kyselinkou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, potřeboval bych trochu (spíš víc) poradit. Mám dvoje hodinky, které pro mne mají osobní hodnotu, ale rád bych věděl, co že to vlastně mám, případně, zda bych měl uvažovat o nějaké "repasi - renovaci".

První kousek - označeno jako DOXA -  nemají originál sklíčko

 

, druhé hodinky na ciferníku cosi jako "LOH"???, na strojku OMEGA. 

post-51129-0-62321400-1483206027_thumb.jpg

post-51129-0-17618000-1483206029_thumb.jpg

post-51129-0-13974800-1483206031_thumb.jpg

post-51129-0-68402400-1483206032_thumb.jpg

post-51129-0-63819200-1483206033_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych trochu (spíš víc) poradit. Mám dvoje hodinky, které pro mne mají osobní hodnotu, ale rád bych věděl, co že to vlastně mám, případně, zda bych měl uvažovat o nějaké "repasi - renovaci".

První kousek - označeno jako DOXA -  nemají originál sklíčko

 

, druhé hodinky na ciferníku cosi jako "LOH"???, na strojku OMEGA. 

 

Co se týká těch prvních odhadl bych to na čtyřicátá léta. Kromě sklíčka mě k nim nesedne ani ta korunka.

 

Ten druhý kousek nevím, ale taky by mě to zajímalo, jelikož mám podobné. Tedy logo na ciferníku, strojek Omega tam nemám.

 

Zkusil jsem vyfotit ještě detail loga - dle mého to spíš vypadá jako LDH.

 

Každopádně ani jedno není myslím ani technický ani sběratelský zázrak :-).

 

Třeba některý s místních znalců poradí  :helpsmilie: .

post-27283-0-75543200-1483389443_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká těch prvních odhadl bych to na čtyřicátá léta. Kromě sklíčka mě k nim nesedne ani ta korunka.

 

Ten druhý kousek nevím, ale taky by mě to zajímalo, jelikož mám podobné. Tedy logo na ciferníku, strojek Omega tam nemám.

 

Zkusil jsem vyfotit ještě detail loga - dle mého to spíš vypadá jako LDH.

 

Každopádně ani jedno není myslím ani technický ani sběratelský zázrak :-).

 

Třeba některý s místních znalců poradí  :helpsmilie: .

Ty hodinky znám(pamatuji) cca 40 let - a vždy s tou korunkou, což neznamená, že to je originál.

Připouštím, že logo může být i LDH. Zvětšil jsem to 20x optickou lupou a zdá se to být složené z přímek, kdy vrchol prostředního znaku je v ose "stříšky" nad znakem.

Díky za nakopnutí - mohlo by to být Lidové Družstvo Hodinářů. tTeď jsem to Gůglil. Překvapuje mě, že bylo založeno cca 1953 a je tam strojek Omega. To bolševik dovolil?

Nečekám sběratelský zázrak - ta cena je někde úplně jinde, ale spíš jsem chtěl rozšířit jejích příběh a možná ho trochu probarvit:-)

Upraveno uživatelem Bloud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty LDH už sis rozkódoval, je to předělávka strojku pravděpodobně z kapesních hodinek do nového pouzdra. Takovýho osud často potkal zlaté hodinky, kdy zlato někdo využil jinak/zpeněžil a zbyl strojek. Buď si tuto přestavbu objednal majitel strojku, ale slyšel jsem, že LDH strojky i samo vykupovalo a pak prodávalo hotové hodinky. Kde je pravda netuším, ale překvapuje mě, že k tomu nejsou nikde žádné informace. O kdejaké blbosti jsou hromady záznamů...

Jsou to zajímavé hodinky, je je blbé, že při přestavbě se jim nechtělo vyrábět číselník se sekundovým ciferníčkem, bez ní to bylo mnohem jednodušší, tak barbarsky ufikli čep ručičky. Na aukru se můžeš podívat jak se takovéhle předělávky cení, před svátky tam asi dvoje proběhly.

To ty Doxy vypadají líp, nějaká předválečná vojenská/letecká verze. Korunka bude původní, sklíčko ne, to už víš. Ale to by se dalo napravit.

Není problém je na internetu najít, stačí do google napsat něco jako vintage Doxa pilot, nebo military.

Buď je nech jak jsou, nebo jestli je chceš nosit, tak si najdi dobrého hodináře a nech vyčistit a promazat strojky a eventuálně těm Doxám vyměnit sklíčko za správné (pod sklíčkem má být ještě takový rámeček kolem cifru, s tím to bude horší)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...